Columbiana Schools honor rolls

Columbiana High School

Honor Roll Freshmen: Joseph Bable, McKenzie Brooks, Rachel Burns, John (Jack) Carney, Taylor Casanta, Zachary Clark, Michael Cobbin, Sarah Connor, Jakob Cross, Quenton Cross, Travis Cross, Nathaniel Davis, Steven DeBone, Ryan Fahs, Cameron Fortune, Chase Franken, Molly Frantz, Gabrielle Graff, Isaac Hicks, Julia Hum, Hallie Knisely, Seth Levine, Sydney Madden, Marissa Makosky, Kaylee Martin, Matthew Mazei, Sydney McDaniel, Elizabeth McGarry, Kayla Muslovski, Ethan Parliament, Carter Pasco, Andrew Proya, Adriana Rosario, Rebekah Silver, Eli Strohecker, Trinity Strohecker, Sean Whitehead, Jasmine Wright, Tyler Zagotti.

Honor Roll Sophomores: Olyvia Bates, Lauren Blakeman, Roman Booth, Delanie Burnell, Thurston Burt, Patricia Carr, Logan Clark, Noah Clark, Monique Cobbin, Christopher Costanzo, Klara Crisp, Wayne Davis, Deven DeVito, Connor Everly, Evan Gallo, Michael Ginocchi, Hudson Hartley, Skylynn Higbee, Erik Hopfenziz, Caitlin Kaltenbach, Evan Kenneally, Harley Kirin, Nicholas Krusely, Cameron Laffey, Adriana Nelson, Mackenzie Nichols, Abagail Parish, Seth Ross, Siaira Spiker, Christopher Squire, Lauren Stauffer, Joy Tarbet, Laurel Wehr.

Honor Roll Juniors: Quinn Beitzel, Taylor Bucci, Matthew Davis, Rayonna Dixon, Miranda Dunlap, Zachary Fahs, Kyle Ferraro, Brian Frederick,Emily Gosselin. Staci Hann, Lauren Hendershot, Christina Henry, James Hum, Kevin Kloss, Maranda Less, Marissa Less, Gabriella Levine, Raelynn Meritt, Michael (Shane) Moore, Tesla Nicodem, Zachary Philips, Frank Rupert, Izabella Strohecker, Aaron Thistlewaite, Zachary Witherow.

Honor Roll Seniors: Lauren Ammon, Trista Anderson, Andrea Andrusewicz, Gabrielle Bolton, Scot Boyer, Timothy Carr, Sean Congemi, Hunter Cross, Joseph Hazen, Rebecka Hoffman, Christopher Kosonovich, Alexis Krosky, Michael Luchisan, Noah Miner, Dylan Payne, Tanner Pearl, Alexander Peck, Caleb Rupert, Kaleigh Saunders, Sydney Shahan, Jacob Stoy, Joshua Stoy, Jonah Szabo, Griffin Williams, Raven Yeany.

Distinguished Roll Freshmen: Morgann Brownlie, Jocelyn Buchheit, Amanda Crum, Grace Hammond, Emily Hitchcock, Madison Moser, Andrew Schach, Karissa Tringhese, Miracle Virden, Gabriella Vivo, Hunter Zentner.

Distinguished Roll Sophomores: Seth Birch, Nathaniel Carter, Emily DuBois, Lucas Duncan, Kennedy Fullum, Taylor Gooch, Jennifer Kandray, Allison Kyle, Tessa Liggett, Stephanie Novak, Mary Nyers, Harmony Offenburg, Angel Simko, Faith Slater, Tessa Steiginga, Darius Surgenavic, Alyssa Tohm, Richard Ulam, Brandt Virden, Nathan Whitehead.

Distinguished Roll Juniors: Angel Abercrombie, Jared Bryarly, Zachary Chaffee, Alexis Cross, Ava DelSignore, Matthew Downey, Taylor Hall, Marshall Hatch, Abbigail Hawkins, Paige Herbert, Morgan Highley, Jordan Johnston, Adler Matey, Marisa McDonough, Nicole McMaster, Amanda Mellott, Brandy Metz, Amanda Moreschi, Alyssa Newton, Sarah O’Malley, Logan Pasco, AJ Perkins, Sarah Rambo, Mireille Rhodes, Patricia Roncone, Taylor Ross, Noah Silver, Sophia Smith, Alexandra Stoy, Alyssa Swank, Jared Wilson, Molly Witmer.

Distinguished Roll Seniors: Burdette Baker, David Baldwin, Quinn Caron, Jacob Clark, Jacob Connor, Charles Cope, Ansley Covert, Mitchell Davidson, Deianera Dixon, Samantha DuBois, Hailey Durbin, Dean (Dody) Elnaas, Matthew Fay, Hannah Garofalo, Zachary Gaydos, Keenan Green, Emily Hawkins, Lily Hawkins, Olivia Hopfenziz, Alayna Hostetler, Brandon Johnston, Kaitlyn Kerr, Adam Kyle, Taylor Logan, Kaitlyn McDaniel, Julie McWilliams, Hunter Mercer, Marina Merlo, Brittany Mook, Tanner Pasco, Matthew Pinciaro, Mariah Rovnak, Travis Schauer, Rodney Schnarrenberger, Jacob Sloan, Kara Socciarelli, Connor Stacey, Gillian Stilson, Cortland Stone, Madison Stryffeler, Kayla Thomas, Michael Vargo, David White, Lexi Wilkes, Brianne Williams, Danielle Yanssens.

——————————–

South Side Middle School

Distinguished Roll Fifth Grade: Cody Brooks, Maddox Brown, Benjamin Bucholtz, Austin Burns, Cameron Clancy, Rocco Crawford, Devin Daugherty, Katherine Ervin, Alexander Eusebio, Anthony Gaglione, Santino Gaglione, Chloe Gill, Bransen Graham, Dylan Hogan, Vivian Jeffries, Alaina Johnston, Katrina Kaszowski, Colin Keleman, Ian Less, Chloe Loveland, Maria Malcomson, Andrew Mapley, Isaiah Smith, Kaden Stryffeler, Haley Tilton.

Distinguished Roll Sixth Grade: Caleb Buchheit, Madison Burbick, Marco Cagliuso, Kylie Cameron, Bridget Caporale, Finnegan Carney, Chelsee Chaffee, Grace Davis, Preston Dawson, Heaven Doss, Delaney Finsley, Nicolas Gallo, Gabrielle Gilliland, Anna Joy, Nathan Kelly, Brileigh Kocanjer, Averi Mazei, Katrina Patrick, John Rhodes, Christopher Rubino, Jeremy Sanfrey, Chloe Smith, Kip Stewart, Mia Strohecker, Jesse Szmara, Isabella Travis.

Distinguished Roll Seventh Grade: Alexandria Blakeman, Emily Blosser, Ava Bryant, Samantha Bucholtz, Jonathan Burnell, Tyler Burns, Edward Clancy, Ethan Clark, Monica Cobbin, Drake Daugherty, Camille Davis-Zentner, Trevor Dearing, Andrew DeSellem, Lily Dieter, Dylan Fletcher-Hunchuck, Adrianna Goehring, Faith Kulka, Riley Lockwood, Tori Long, Gabriella Nichols, Amanda Pan, Julia Rapp, Audrey Smith, Shayna Smith, Madilynne Stimson, Alexia Stoy.

Distinguished Roll Eighth Grade: Augusta Clark, Belle Cope, Morgan Dunlap, Zoe Finsley, Brooklyn Funari, Creed Green, Cutter Green, LeeAnn Harsha, Eric Ji, Ellie Latham, Maci Linhart, Lily Marsco, Mandy McIntosh, Hannah Newton, Julia Nutter, Katelyn Pfouts, Emilee Smith, Emily Starkey, Cessna Stoy, Bridget Szabo, Dalton Whitehair.

Honor Roll Fifth Grade: Paige Anderson, Rebekah Clark, Ryan Dattilio, Ava Davanzo, Natalie DeSellem, Bryce Ebben, Elizabeth Fee, Skylar Gesaman, Kian Hartley, Adam Jester, Leah Joy, Madison Kahut, Taylor Long, Jason Martin, Abigail Passmore, Garon Pedicini, Alyssa Pierce, Adalyn Quigley, Jack Quigley, Jasmine Rodriguez, Elizabeth Siembida, Gavin Sloan, Emily Smith, Logan Stauffer, Veronica Van Dam, Jimmy Withrow, Austin Wollman.

Honor Roll Sixth Grade: Joey Baylor, Ethan Davis, Jianna Guerriero, Timothy Hamm, Madeline Hitchcock, Ciara Horvat, Nevaeh Kolesar, Francis Kozma, Calleigh Kufleitner, Aaron Marcum, Sarah Owens, Bayden Pipoly, James Porter, Nikolas Ramirez, Alyson Smith, Colin Snyder, Cory Thurston, Gianna Wyant.

Honor Roll Seventh Grade: Amelia Banner, Joseph Brown, Norah Bush, Sophia Carr, Dylan Casanta, Cianna Crawford, Ashton Crowe, Benjamin Everly, EmmaRae Foy, Ava Halas, Ethen Higbee, Emily Huber, Ashton Kakavros, Kaleigh Krahenbill, Madelyn Moore, Carter Murphy, Tomi Ross, Ryan Stauffer, Hayley Watt, Clohe Young.

Honor Roll Eighth Grade: Tyler Andersen, Lucas Angus, Anthony Bryarly, John Chmura, Hannah Clark, Leann Clark, Maria Costanzo, Kathryn Crisp, Xathon Cross, John Ervin, Allycia Flowers, Jaycob Freeman, Kaden Green, Jessica Himes, Logan Hoschar, Brooke Mellott, Kyle Moffett, Matthew Morocco, Zhenya Motry, Baliey Parliament, Brenna Pridemore, Cameron Sloan, Drew Smith, Kayla Weidner, Joseph Wilczak, Madeline Witherow, Grace Witmer, Breanna Yerke, Bonnie Zarlenga.

COMMENTS