Salem Schools honor rolls

SALEM SENIOR HIGH SCHOOL

SENIORS “A” HONOR ROLL: Zachary Bezon, Michael Brant, Paige Butcher, Feng Chen, Allee Davidson-Chuck, Katherine Dierick, Alyssa Dougherty-Laubacher, Corrin Erskine, Mia Filaccio, Braydon Gibson, Sarah Hoffman, Abigail Hutter, Grace Irey, Noah Ivan, Jamie Jackson, Alyssa Koskinen, Rachel Kuttler, Jacob Maenz, Lauren Manski, Nathan McFarland, Sarah McIntosh, Georgia McLachlan, Erin Murphy, Brogan Oller, Jacob Pittman, Alexandria Ripley, Gustav Schuster, Jarrett Smith, Trevor Smith, Hunter Stiffler, Dana Tonkinson, Alexis VanHorn, Kate Yuhanick.

JUNIORS “A” HONOR ROLL: Jordan Archer, Macey Austin, Leila Bailey, Sean Blake, Blaise Chaffin, Chloe Chappell, Abigail Cochran, Jackson Corbisello, Michael Daley, Ellie Davidson, Victoria Davis, Casey Dickey, James Doerle, Alycia Dusart, Haley Gaither, Ethan Gill, Ryleigh Groom, Donald Haueter, Holly Heestand, Paetyn Howell, Casey Johnson, Sierra Joiner, Cole Kern, Adam Ketchum, Owen Kirkland, Olivia Knauf, Joshua Lehwald, Megan Malysa, Nathan Martin, Caitlyn Marx, Joselyn Miller, Bryce Owen, Camryn Riley, Megan Rossero, Jessica Slocum, renton Stith, Bailee Thorn, Brooke Veglia, Luke Weingart, Alanis Whitten, Logan Wolfe, Aurelia Wright, Joshua Young.

SOPHOMORES “A” HONOR ROLL: Robert Brownlee, Matthew Chaffin, Hunter Christopher, Ellysa Exline, Andrea Fitch, Gabrielle Gibson, Kaitlynn Haas, Frederick Johnson, Katelyn Krebs, Kira McCallister, Zoee Moore, Haley Reynolds, Alexis Rossi, Elijah Shelhart, Odette Shultz, Taylor Troy.

FRESHMEN “A” HONOR ROLL: Paige Bailey, Carlee Best, Haley Lynn Brant, Halle Cochran, Nicholas Coletta, Wilson Corbisello, Annie Davidson, Lauren Dougherty-Laubacher, Emma Griffith, Carly Hall, Hannah Henderson, Samantha Howell, Kyla Jamison, Casey Johnson, Hannah Kelm, Ella Knauf, Autumn Little, Emily Manski, Alex McFarland, Jacob McLachlan, Grant Menough, Faith Miller, David Oesch, Juan Pastor Cobo, Laney Pfister, Lane Rhodes, Savanah Ross, Clare Ryan, Lily Secrest, Alexis Solmen, Jack Stiffler, Falicia Vienneau, Felicity Vienneau, Hannah Yannucci, Nolan Zubaty, Zachary Zumbar.

SENIORS “AB” MERIT ROLL: Kayla Beight, Logan Brine, Katelin Chilton, Mitchel Davidson, Angel Dong, Laci Ewing, Jasmin Finley, Gabriel Fitch,

Stephanie Fowler, Kasey Goodchild, Carson Graham, Kaitlin Hall, Olya Harsh, Heaven Hart, Cari Heckathorn, Alexis Lawton, Anna Lehman, Nathan Little, Jacob McCullough, Sterling Moffett, Allison Murphy, Allyssa Murphy, Logan Murphy, Morgan Murphy, Adam Nash, Jacob O’Dell, Anna Ostapiak, Kacie Parrish, Trista Robertson, Elijah Rothwell, Quinlan Rumsey, John Rupert,

Seth Shivers, Jason Shultz, Natalie Slepski, Brach Smith, Collin Smith, Dakotah Sommers, Kyle Spencer, Destany Stephens, Ryan Stewart, Jacob Thomas, Tyler Timmann, Koltyn Welch, Dakota Wolfe, Marly Zeigler, Rylie Zeigler.

JUNIORS “AB” MERIT ROLL: Tasia Abruzzo, Ceceilia Alesi, Stephen Baer, Zachary Baker, Madison Barber, Lindsey Barnett, Christopher Bell, Tyler Bowers, John Buta, Jarod Cannon, Matthew Castles, Tina Crosby, William Cunningham, Cade Cushman, Brett Davis, Kenneth Double, Tyler Everly, Emily Foor, Samantha Gomez, David Goodman, Jakob Graffius, Meghan Griffith, Kennedy Grimes, Zacary Hawkins, Kaitlyn House, Grace Huff, Logan Jackson, Mackenzie Jeric, Turner Johnson, Emma Kelly, Nichole Kenreigh, Ashlee King, Reagan Kornbau, Karleen Kucko, Daniel Langties, Tanner Lutsch, Jordan Lyons, John Madison, Adam Magnuson, Madison Markovich, Lydia McKee, Justin Moffett, Nina Moruzzi, Hayden Myers, Jake Narvet, Andrew Null, Bryce Oller, Jess Paumier, Brock Powell, Natalie Rapp, Timothy Reno, Megan Rice, Rebecca Rishel, Haley Rozeski, Kiersten Schell,

Lauren Sedmak, Stephen Shontz, Cooper Stockman, Makayla Stoffer, Taylor Thorpe, Andre Tonkinson, Kirill Tonkinson, Zachary Tungate, Given Warner, Tanner Whitman, Delaney Willoughby, Adam Wilson, Adara Wilson, Alexandria Yorlano, John Yuhanick, Logan Zimmerman.

SOPHOMORES “AB” MERIT ROLL: Alectra Baddeley, Breanna Brewer, Alyssa Bricker, Kaleb Caldwell, Paige Campf, Cade Campolito, Jocelynn Cannon, Hayden Carner, Daylin Carrocce, Sara Castles, Cameron Christopher, Ajahnai Cleveland, Park Daley, William Davidson-Chuck, Destiny Farmer, Kaylee Freeman, Elizabeth Gillis, Jordan Gomez, Jaden Hamilton, Katherine Harlan, Jackson Kemats, Michael Kidd, Sophia Lindner, Tyressa Manion, Amaya Martin, Cody McElfresh, Jaden McFarland, Jacob Monigold, Zachary Murray, Makala Nye, Joseph Pittman, Theodore Pittman, Elizabeth Ratcliff, Sloan Rudibaugh, Emily Shelley, Jaren Snyder, Pamela Spencer, Joshua Stalnaker,

Logan Stecker, Douglas Stiffler, Lexa Summers, Tyson Swiger, Dylan Ulrich, Masie Wade, Nikolaus Walter, Emily Weikart,

Klatyn Welch.

FRESHMEN “AB” MERIT ROLL: Jax Booth, Haley Brant, Nicholas Brewer, Emma Brown, Bailey Cheresne, Manuela Cobo Matom, Austin Cook, Landon Cooper, Caitlin Cornell, Kaley Davis, Makayla Eckman, Elena Economous, Noah Ferrier, Kyle Gentile, William Goodchild, Olivia Gorby, Aiden Graham, Skyler Green, Hunter Griffith, Brady Harter, Kaelyn Helmick, Emily Holt, Sierra Hopson, Kelly Hutton, Breauna Jordan, Tessa Keener, Victoria Kline, Houston Lamb, Laney Lankford, Angelina Lynn, Kaitlyn Masters, Molly McGaffick,

Morgan McGaffick, Alexis Miller, Lea Miller, Dorothy Moore, Haleigh Mroczkowski, Payton Murphy, Blake Oller, Jenna Pine, Elizabeth Ripley, Sophia Rossero, Samantha Sarginger, Landen Self, Chelcy Sheen, Hayli Smith, Carolyn Stewart, Corey VanHorn, Andrew Walla, Storm Ward, Corrina Welling, Makenna While, Olivia Wilson, Isabella Wilson-Johnson.

——————

SALEM JUNIOR HIGH SCHOOL

Seventh Grade All A’s: Tori Bennett, Jiajie Chen, Ella Double, Cole Ford, Micah Fox, Ronin Gallo, Collin Helmick, Emily Humphreys, Jackson Johnson, Joseph Ketchum, Johnathon Kidd, Angela McCracken, Mikaylynn Murphy, Gabriel Murray, Donald Oesch Olivia Palen, Kelsey Phillips, Erin Ryan, Carter Sargent, Clayton Sargent, Maria Sargent, Savannah Schaff, Darian Sharp, Kylie Skinner, Ashtin Ward, Stephanie Watkins, Chloe Wilhelm, Mackenzie Zumbar.

SEVENTH GRADE AB Honor Roll: Brooklyn Bass, Christian Chappell, Brianna Cibula, Jacob Clark, Skylar Cutlip, Abbie Davidson, Hanna Gaither, Lukas Ganslein, Jasmin Hamilton, Rilynn Hiltbrand, Logan Hovorka, Jimothy Jancel, Kylie King, DJ Kozar, Layla Madison, Brooke Manley, Natalie Marple, Reese Miller, Cecilia Perez, Raelinn Pim, Zoie Reid, Gabriel Reynolds, Kamryn Rohm, Makenna Rudy, Cole Russell, Prayog Sharma, Trisha Shasteen, Sarah Smith, Timothy Stephens, Caden Swiger, Kali TImman, Paige Whitehill, Dustin Young.

EIGHTH GRADE ALL All A’s: Jason Austin, Krista Barley, Logan Blissenbach, Hannah Bowers, Kelsi Burns, Cayden Burt, Hunter Buta, Hunter Carlisle, Juan Castro Ramierz, Cameron Chambers, Ciera Clark, Nicholas Colbert, Virginia Daley, Alanee Davidson-Chuck, Alivia Davidson-Chuck, Blaize Exline, Nicholas French, Paige Fuller, Colin Gallagher, Jocelyn Gibson, Josiah Haas, Sydney Hardy, Drake Harklroad, Emma Hochadel, Molly Hopple, Cameron Jaquette, Maxwell Kemats, Allyson Kirchgessner, Davin Koskinen, Lilly Kozma, Erin Malysa, Jenna McClish, Hailey Meeks, Casey Miller, Luckie Miller, Alexandria Murray, Samuel Murray, Jonathan Null, Devon Nye, Griffin Panezott, Marco Perez Ajanel, Abby Perry, Brianna Rhodes, Corey Riesen, Caden Rohm, Vennesa Sawman, Daniel Shoaff, Kloe Sinsley, Avery Snyder, Jacob Steed, Jordyn Stewart, Rylie Troy, Emma Ulrich, Samuel Walter, Zora Waters-Peters, Drew Weir, Jack Wilson, Madalynn Workman, Brock Young, Julia Yuhanick, Ian Ziegler, Lucas Ziegler

EIGHTH GRADE AB Honor Roll: Darius Beck, Bkyler Bettis, Mason Blaine, Haley Buss, Tristin Caldwell, Gianna Campanelli, Madeline Corak, Kiley Crowl, Alex Croxall, Elizabeth Culp, Clara Double, Victoria Flickinger, Gabriel Galbreath, Allison Gurlea, Sydnie Harsh, Aubrie Hippely, Takajah Hughes, Bailee Leider, Zander Lesko, Maggie Luli, William Lyda, Noah Marshall, Haylee McFadden, Mackenzie McMillen, Reed Minto, Jaden Moffett, Samantha Moore, Tyler Parker, Breanna Ratcliff, Carter Reid, Dylan Roberts, Keegan Roessler, Benjamin Scheets, Caleb Shafer, Ethan Shafer, Emily Sheets, Charles Smith, Mackenzie Smith, Riley Solmen, Carson Stockman, Jaclyn Watkins, Zacary Watkins, Sheila Wells, Addie Willis, Andrew Wilson, Damon Wolfe.

——————–

SALEM SOUTHEAST ELEMENTARY SCHOOL

Fifth Grade All A’s : Caleb Burt, Ava Cheeks, James Cibula, Reese Davidson-Chuck, Scott Colian, Luke Davis, Jillian Devine, Alexa DiCross, Madison Dowd, Raley Gallo, Shawn German, Troy Gibson, Ashlyn Green, Mya Harsh, Maggie Hopple, Tyler Huddleston, Klaire Jaquette, Keirah King, Emma Kozma, Aidan Lucci, Sophia Maniscalco, Kendall Martin, Madison Mashuda, Erica McKenzie, Madelyn Palen, Kadence Parker, Madelyn Perry, Cory Plunkett, Peyton Scyoc, Aniston Sinkovich, Keegan Sommers, Owen Spatz, Aiden Stecker, Taylor Timmann, Lana Tonkinson, Madison Wright.

Sixth GRADE All A’s : Danaka Adams, Allyah Baddeley, Lance Bailey, Mazie Bays, Isabella Brant, Desiree Bush, Kaylee Carlisle, Ross Davidson, Jackson Douty, Riley Flickinger, Amber Forkel, Rachel Fowler, Sydney Freeman, Samantha Gainor, Kailyn Galchick, Lainey Haas, Emma Hammers, Ava Haueter, Olivia Hoffman, Mallory Hudson, Kelly Humphreys, Sky Lippiatt, William Madison, Dominic Maniscalco, Lukas Mashuda, Megan Miller, Annika Murray, Laila Murray, Hensley Nicholson, Preston Prodger, Alsean Reed, Ethan Shelhart, Julia Stockton, Natalie Summers, Adrianna Yorlano.

Fifth Grade All A’s/B’s: Josh Angerstein, Caitlyn Antram, Taylor Bauman, Camron Bodine, Adrianna Cappitte, Ashton Condon, Olivia Corak, Rylee Davidson-Chuck, Rainna DiCross, Sophia Douglas, Michael Eckman, Taylur Faulkner, Aubrey Fitzpatrick, Marlene Francisco, Nicholas Galbreath, Brandon Godwin, Lillian Griffith, Ina Mae Henthorne, Markus Hernandez, Troy Johnston, Evan Jones, Joseph Kana, Juliana Kesseg, Audrey Knickerbocker, Steve Landfried, Parker Lanham, Lily Lee, Muirin Lesko, Patricia Matias-Mateo, David Mayhew, Antonio Meade, Jasmine Michaels, Derek Oesch, Brennan Olmstead, Ava Owen, Chase Panezott, William Panteleris, Ayden Patchin, Jose Perez, Marcus Phillips, Diego Sebastian Matias, Gabby Ripley, Luke Schell, Logan Sheen, Conner Vienneau, Sareney Wang, Parker Warren, Akari Yoshiike, Kaitlynn Young, Joseph Zamarelli.

SIXTH GRADE All A’s/B’s: Lucero Alferez, Ty Barber, Lauryn Barton, Gage Brannon, Xavier Brant, Caleb Brewer, Samuel Bricker, Cyle Burt, Joseph Campanelli, Peyton Campf, Derryk Carlisle, Avery Carr, Owen Davis, Blaze DiCross, Kaiden Flickinger, Angel Francisco, Noah Frank, Star Fritz, Mason Gandee, Dana Griffith, Abigail Hare, Emmit Harkleroad, Abigail Heverly, Ava Huddleston, Rylee Hutton, Ashton Hutton-Bressi, Joshlynn Irey, Aaron Jackson, John Jimenez, Grace Johnson, Michael Jones, Ilani Jones-Wallace, Nathan Kasten, Elizabeth Kidd, Taylor Lewis, Brayden Martin, Starlyn Matthews, Keegan Mayhew, Sara McCoy, Trenton McCoy, Owen McDonald, Aubreonna Meade, Garrett Menough, Kelsey Michaels, Zack Parker, Kade Pasco, Anthony Perry, Dominic Perry, Chase Poffenberger, Carson Rhodes, Ethan Rudibaugh, Camden Sampson, Parker Shields, Katie Smith, Pierce Stell, Karlie Stith, Lucille Stout, Alex Talbert, Hayley Thompson, Alec Turnbull, David Watson, Hannah Weimer, Gavin Woodard.

——————–

SALEM REILLY ELEMENTARY SCHOOL

THIRD GRADE ALL A’S: Kaitlyn Adams, Luke Bezilla, Donald Blackburn, Emeric Callahan, Ella Carr, Connor Chambers, Peyton Colbert, Jackson Cranmer, Owen Davidson-chuck, Jacob Davis, Cole Devine, Bri DiCross, Ricky Frederick, Laura Furlong, Wyatt Greenwood, Dakota Hamilton, Max Hammers, Andrea Hardy , Emma Harsh, Clarissa Jones, Abigail Knickerbocher, Jayda LeMasters, Tylon Manion, Molly McCoy, Alaina McFarland, Hayley Metz, Cooper Miller, Danilo Perez Mejia, Linzie Petrich, Hayden Poling, Alivia Ruth, Jorge Seddon, C.J. Siembida, Emily Sinsley, Sarah Sinsley, Kylie Smith, Blake Spiker, Caleb Spiker, Hayden Squire, Shelby Taylor, Leyton Theiss, Macey Troy, Ethan Turnbull, Ava Ward, David Whitehill ,Zachary Whitemen, Chase Wilhelm, Alivia Wright , Avery Yerkey, Maxwell Zacharias

FOURTH GRADE ALL A’S: Madalynn Andres, Elise Bender, Morgane Blaine, Braden Blissenbach, Charlotte Bricker, Ethan Carlisle, Hadley Carlisle , Gavin Colbert, Gabby Coletta, Evan Croxall, Karsen Dangel, Aiden Davis, Emerson Davis, Ryan Folger, Isabella Gallagher, Kyle Gibson, Memphis Haueter, Sean Hoffman, Kaitlyn Jones, Emilee Lewis, Lucas Madjarac, Maddie Manley, Camryn Mark, Rebekah Marshall, Evin McCoy, Drayden McFarland, Paige Menough, Victoria Mitchell, Micah Nicholson, Molly Potts, Walton Sayer, Cheyenne Schaff, Dawson Theiss, Mia Vigliotti, Braden Zubaty

THIRD GRADE All A’s/B’s: Lucas Baten Lias, Parker Bello, Gage Blackburn, Norman Butler, Annabella Chase-Blosak, Melanie Courtney, Alana Crites, Emily Culp, Parker Detwiller, Audrina Devine, Jordan Dillinger, Parker Douglas, Jackson Dowd, Audrey Engle, Addyson Ewing, Elijah Fredette, Tyler German, Madolyn Gorby, Parker Grabowski, Catrina Graffius, Vincent Griffey, Zachariah Halverstadt, Sophia Hazelbaker, Elyse Headland, Santo Hernandez-Juarez, Damian Hibbert, Alexander Hicks, Rebecca Hilleman, Charity Hodgson, Ava House, Niah Kana, Brian Kearns, William Kidder, Zhane LaFleme, James Lippiatt, Rayna Little, Hermione Little, Hunter Lynn, Evelyn Main, Damion Mathes, Kaleb Mathes, Kenna Mayhew, Blake Metts, Alivia Miller, Hailey Morgan, Alysia Nortrup, Clarke Pasco, Conner Plunkett, Meredith Powell, Mary Ramsey, Melody Rodriguez, Persephone, Ruffner, Jonah Simpson, Mikayla Sneltzer, Jalyce Sorrentino, Coleton Sperry, Luke Stephens, Ayden Stith, D’Angelo Stokes, Abbie Stout, Abigail Sturgell, Chloe Webber, Caden White, Rylee Williams-Crabtree, Ben Wolford.

FOURTH GRADE All A’s/B’s: Ariel Andrei, Darryck Armstrong, Roxanna Beck, Elijah Bell, Logan Bricker, Delaney Callahan, Ryleigh Conner, McKenzie Cox, McKenna Cox, Aiden Crum, Caleb Cutlip, Brad Devan, Jayden Evans, Nathan Fowler, Lucas Fox, Alaina Frazier, Ryan Gibson, Benjamin Godwin, Julieta Gonzalez-Lopez, Kendall Gorby, Dalton Gorby, William Hamilton, William Harmon, Reagan Helmick, Alyssa Hicks, Lillian Hill, Sebastian Hill, Angeline Hoffaker, Kaiden Holbrook, Laura Hovorka, Isabel Jezek, Hayden Johnston, Chloe Jordan, Anthony Lucci, Ashlynn Mason, McKenzie McCallister, Dexter McVay, Jimmy Miguel Francisco, David Miranda, Loamy Monjaraz Garcia, Abby Montgomery, Hunter Owen, Harmony Pastor, Maria Perez Mejia, Mateo Perez Mejia, Dana Potts Crum, Mirko Price, Justin Roberts, Garyn Rohm, Elijah Rudolph, Karlie Sampson, Ryan Sampson, Edan Santigo, Savannah Schneider, Aaron Smith, Cameron Sperry, Devon Spiker, Cassandra Swanson, Trista Swanson, Alaina Ward, Allahna Wright, Vinnie Yannucci, Vinnie Yorlano.

COMMENTS