Crestview Schools honor rolls

Crestview High School

4.0 Freshmen: Madison Borchardt, Chloe Downey, Molly Emch, Shawni Firmstone, Allycia Flowers, Bryce Halverstadt, Kendall Hancox, Delaney Kacenski, Rachel Klem, Anna Marr, Kamden Miller, Krista Perry, Allysa Rance, Avery Robb, Megan Shaffer, Braden Urmson, Adeline Whaley, Sophia Wycoff.

4.0 Sophomores: Brenna Auer, Joshua Barr, Kayla Best, Alexa Bregar, Haleigh Brooks, Alyssa Bush, Benjamin Cook, Tanner Daub, Stephanie Dickey, Tanner Hoffer, Harley Jack, Tayla Jones, Jarred Kalina, Madison Lindsay, Mackenzie Mackall, Dale McGoogan, Alexa Millhorn, Kirstin Mills, Amelia Montgomery, Madison Moore, Emma Norris, Marissa Patrone, Stephanie Petrycki, Mercedes Sevacko, Levi Stear, Preslyn Wolfe, Bradley Zouck.

4.0 Juniors: Isabella Bettura, Anastasia Bogdanova, Candis Booker, Mitchell Crawford, Emily Emch, Haley Eskra, Taryn Gilbert, Anna Gorby, Tomas Martin, Gavin McCloskey, Natasha Salmen, Devin Turvey, Benjamin VanFossan.

4.0 Seniors Brittany Coblentz, Lauren Cook, Joshua Cooper, MacKenzie Daub, Caleb Hill, Rebekah Klem, Kassity Miller, Costen Santelmo, Kyrah Schultz, Emma Smith, Paige Witt.

3.00-3.99 Freshmen: Addison Bandy, Keith Berger, Aspen Blakeman, Emily Boyarko, Janie Chlebus, Alyson Crawford, Chloe Davis, Paden Davis, Travis Diem, Jordan Ensell, Sydney Fairbanks, Anna Foor, Drake Golden, Christina Guillard, Mara Halas, Joseph Hawkins, Reagan Heater, Jamison Hoffer, Payton Huff, Connor Hughes, Jonathan Jones, Julianne Kallas, Steven Lloyd, Kain McIntosh, Adysin Mercer, Emerson Milhoan, Matthew Nicholas, Colton Novak, Hannah Parker, Ethan Powell, Trevor Poynter, Elijah Riffle, Victor Salinas, Kyle Saunders, Anthony Sebastian, Kalynn Snyder, Arianna Souders, Lohgan Talbert, Chelbey Trump, Katelyn Watson, Dominick Wycoff, Brandon Yanssens.

3.00-3.99 Sophomores: Leigha Anderson, Hannah Barr, Sydney Benner, Chloe Bishop, Joshua Black, Xavior Cassinger, Jadon Chidester, Julina Chidester, Chase Cline, Cassandra Cope, Andrew Crawford, Kiersten Cusick, Jason Dallies, Cory Dewell, Alec Hancox, Hailey Heck, Mariah Henderson, Emma Horne, Conner Leetch, Jenna LeFebvre, Margaret Lumsden, Ethan McCloskey, Blaine McCurdy, Taylor Mellington, Alexandra Mills, Tess Neville, Seth Oliver, Emilie Peters, Sidney Rambo, Dalton Rothwell, Kobe Scragg, Kelly See, Dakota Shaffer, Lydia Smith, Justin Steiskal, Lily VanKirk, Jordan VanPelt, Abylin Watkins, Taylor Watson, Madison Wick, Ethan Wood, Celeste Yash.

3.00-3.99 Juniors: Alexa Baker, Stephen Barr, Allison Beight, Harlie Coleman, Kaylee Colgrove, Justin Collins, Aubryn Crawford, Judith Crawford, Gabriel Cusick, Sydney Davis, Angel Felger, James Fitzgerald, Hannah Hephner, Jason Hill, Derek Houser, Dylan Huff, Gorka Lazpiur, Charles Lindsay, Peri Lissi, Daven Manley, Tessa Marki, Logan McCoy, Macee Mercure, Jayce Meredith, Jeremy Miller, Eli Moore, Daniel Morgan, Brooke Murphy, Carly Mustake, Noelle Nolker, Dante Pelino, Dominic Perry, Joshua Pilla, Isaac Ricketts, Joshua Simmons, Shane Sneddon, Olivia Strank, Jacob Wickline, Wyatt Woodring, Andrew Yanssens.

3.00-3.99 Seniors: Alissa Baer, Dylan Baker, Jacob Baker, Dylan Ball, Jillian Beard, Trinity Boston, Brooke Butts, Kayla Butts, Andrea Coleman, Amanda Cusick, Tyler Deidrick, Haley Derringer, Caleb Dew, Madison Duke, Jeffrey Feo, Donna Finch, Courtney Frank, Courtney Gilbert, Allison Hall, Katrina Kotas, Mitchell Lindsay, Daniel Moore, Scott Murray, Matthew Nery, Madelyn Pallotta, Carly Price, Daniel Rambo, Ashley Rance, Jeffrey Roberts, Brittany Rupert, Calie Sherrill, McKalie Stickney, Robert-Hudson Straney, Dakota Stratton, Reimi Vrabel, Charles Ward, Abigail Whaley, Luke Wickline, Hope Wilson, Troy Wolfgang.

———-

Crestview Local Middle School

All As Fifth Grade: Aanna Athey, Sarah Baer, Natalie Blakeman, Abigail Boyarko, Caitlin Champ, Ella Ciolli, Chance Cope, Abbey Emch, Asher Moore, Aubrey Unkefer, Georgia Wood.

All As Sixth Grade: Grace Auer, Owen Bacon, Avary Boano, Cayden Booth, Brooke Brubaker, Devon Burcham, Ella Carano, Emily Downey, Caden Doyle, Serenity Edinger, Ethan Feezle, Dominic Finley, Tyler Goehring, Alexa Huff, Caleb Hughes, Emma Julian, Sonja Leverknight, Katie Lissi, Justin McKee, Tristan Milhoan, Karagin Miller, Katrina Schmucker, Mara Shaffer, Karli Stacy, Haley Tilton, Dylan Turvey, Lillian Urmson, Maci Vignon, Landon Ward, Bailey Wonner, Gianna Wycoff.

All As Seventh Grade: James Baer, Brianne Campbell, Madison Cope, Meredith Hart, Ashleigh Hodge, Olivia Ippolito, Matthew Lindsay, Kirkland Miller, Cory Mills, Lucas Schmucker, Joanie Wood, Emma Wyant.

All As Eighth Grade: Mitchell Auer, Allison Borchardt, Samuel Campbell, Rachel Clay, Madison Cline, Cody Cope, Ashley Diem, Ryan Emch, Lainey Mercure, Trinity Miller, Karsyn Moore, Kyle Peters, McKenna Schultz, Shayne Scragg, Maci Shaffer, Kaedyn Sutton, Ainsley Treharne, Alyssa Withers, Matthew Wollet, Isaac Wood.

All As/Bs Fifth Grade: Kailey Baker, Arlo Bell, Mariana Benner, Alexis Blower, Amelia Blower, William Boyer, Olivia Brown, Kiersten Burton, Lydia Campbell, Mason Cowan, Carter Davidson, Zachary Davis, Joshua Dragovich, Jameson English, Brayden Ensell, Brenna Figley, Madison Frantz, Alexis Hack, Trinity Harroff, Kyler Hoon, Alli Howell, Luke Julian, Haylei Kelly, Makayla Lopshansky, Eliza Mason, Athan Mays, Drake Mercer, Myer Miller, Evan Neff, Emily Reash, Brooklyn Reidy, Nathan Rice, Dylan Russell, Shelby Six, Braydon Smith, Owen Trocheck.

All As/Bs Sixth Grade: Kaitlyn Black, Jazmine Bryan, Andrew Bucey, Katheryn Chamberlain, Joshua Crespo, Andrew Dattilio, Cameron Dobbins, Paige Engel, Autumn Falk, Thomas Farley, Garrett Flick, Sophia Lewis, Madelynn McTague, Tyler Mellott, Christian Miller, Gabriel Morgan, Jessica Norris, Colten Proctor, Ashley Sandy, Selena Zuti.

All As/Bs Seventh Grade: Roclen Bettura, Madalyn Black, Bryce Blower, Logan Boyd, Ashlei Brown, Leeann Brown, Alex Coppersmith, Aubrey Craig, Madison Davis, Laney Ericson, Onya Gishbaugher, Cade Hancox, Haven Hancox, Russell Hetrick, Samantha Hurd, Deryck Inderbitzen, Sophia Kerchofer, Landon Lipply, Adriana Marki, Jesse McKee, Wyatt Miller, Nicholas Novak, Arizona Patterson, Jacob Rhodes, Caitlyn Robb, Alayna Schuster, Alyssa Smotherman, Madison Stacy, Lindsey Steiskal, Kathleen Tatta, Cassidy VanKirk, Jazlynn Westfall, Delaney Wollet, Dominic Yerkey.

All As/Bs Eighth Grade: Olivia Bender, Carter Blakeman, Alexa Brodigan, Ethan Carney, Madelyn Crowl, Ellie Derringer, Ashley Edgar, Benjamin Elenz, Kyndal Fletcher, Grace Forinash, Jordan Fronius, Aubreigh Milhoan, Lucy Montgomery, Caleb Moore, Zachary Peters, Shelby Rambo, Jessica Rose, Catherine-Isabella Rothwell, Brett Stanley, Ethan Tatta, Brianna Wilson, Collin Wonner, Olivia Wylie, Jack Yerkey.

————————–

Crestview Local Elementary School

All As Second Grade: Faith Baddeley, Brady Barnhart, Parker Biddle, Caleb Booth, Nino Bragg, Graham Chadwick, Grace Chellis, Trenton Corvino, Wyatt Ervin, Aiden Fath, Lillyana Furbee, Mason Halverstadt, Sarah Hively, Gwendolyn Jones, Bo Julian, Liliana Krebs, Elaina Louk, Kathryn MacKay, Gabriel Martinez, Melia Mays, Trevor McElhaney, Makayla McKee, Ryker Miller, Sophia Noling, Caden Rafferty, Gavin Reidy, Colby Schmucker, Mia Smith, Grant Snyder, Marlee Sotkovsky, Liam Treharne, Damarion Whippo, Trenton Wolfgang.

All As Third Grade: Shane Bacon, Shelby Barlow, Sydney Bulick, Noah Burkett, Elijah Cope, Carson Crable, Morgan Hively, Andrew Hodge, Ella Huff, Kaden Kordes, Blake McCowin, Kerrigan Miller, Madison Mohrbacher, Logan Neff, Kaylynn Riggs-Simpson, Emily Salinas, Isaac Unkefer, Addison Wendell.

All As Fourth Grade: Alaina Auer, Olyvia Barnett, Aubrey Bell, Alexander Beveridge, Laney Boano, Kyle Booth, Ava Bucey, Quinlan Bulick, Layla Crawford, Leila Furbee, Wyatt Hart, Adrianna Hodge, Nathan Hoprich, Zoe Mays, Roderick McCune, Adam Milhoan, Bodie Morris, Jake Noling, Emma Priestley, Tyler Savage, Grace Weaver, Colton Webber, Sydney Wellman.

All As/Bs Second Grade: Arianna Andrews, Brianna Baker, Mia Baringer, Tyler Barnes, Brody Bates, Lilly Beaver, Leni Beight, Audrey Booth, Bryleigh Burton, Alayna Chlebus, Levi Coppersmith, Gabriel Corey, Timothy Crespo, Livia Dattilio, Parker Dobbins, Jasper Fetty, Owen Finley, Aiden Forinash, Bailey Garwood, Theron Garwood, Lily Gibson, Abigail Gonter, Jacob Hoffer, Kelsey Houp, Colin Ippolito, Sylas Johnson, Brady Lyle, Jacob Main, Owen Mayle, Braydon Meier, Alaina Milhoan, Jaxson Nunamaker, Aubrey Peel, Levi Persing, Lucas Persing, Christian Peterson, Jacob Reash, Ian Scott, Alivia Shetler, David Smith, Nicolette Vignon, Audrina Ware, Kendra Weaver, Shelby Wellman, Ariyana Wertz, London Whitacre, Karl Wilhelm, Drake Wisler.

All As/Bs Third Grade: Noah Alvarez, Phiatra Bradley, Taelor Brown, Rylee Cloutier, Hunter Conway, McKenzie Cope, Connor Crum, Cambriauna Davidson, Analise Davis, Brayden DeCenso, Kenleigh Eiler, Allyson Farley, Aidan Frye, Grant Gerner, Skyler Graham, Jerrick Hayward, Nathaniel Heddleson, Caden Johnson, Casey Koopman, Kyle Krawchyk, Madeline Long, Jasmine Maurer, Clara McCloskey, Riley Mercer, Xavier Nelson, Isabella Novak, Carter Ray, Owen Rockenberger, Jaxson Rose.

All As/Bs Fourth Grade: Kaylie Blakeman, Bridget Borchardt, Valerie Boyd, Brody Brubaker, Paige Burcham, Emelia Cook, Logan Cox, Isabella Crowl, Addison Dattilio, Sophia Dattilio, Trent Dotson, Camdyn DuVall, Emma Forinash, Allen Gibson, Allyssa Goehring, Wyatt Holden, Abbey Jackson, Brenyelle Kunkle, Caydence Matthews, James Minamyer, Hayden Morlan, Lilli Neese, Maddie Neville, Colton Parker, Chloe Rafferty, Aliva Rudebock, Nolan Russell, Trinity Smith, Lilly Stamp, Maxwell Toker, Breanna Weaver, Hunter Weaver, Kanaan Webber, Kellen Webber, Hayden White, Malea Wilk.

COMMENTS