United Local Schools honor rolls

United Local High School

All As Freshmen: Caleb Blake, Allison Brown, Maicee Clemens, Trevor McCormack, Emily McKarns, Madison Painter, Joshua Scott, Madison Stokes, Brianna Teagle, Tori Tschappatt, Samantha Wolfe, Sydney Young.

Distinguished Honors Freshmen: Parker Berdine, Rowen Brinker, Keegan Calkins, Christopher Cannon, Allison Connor, Tyler Dickens, Steffen Jarrett, Braylee Jones, Jaime Krebs, Julianna Logan, Bryce McKenzie, Halie Mikell, Wade Mitchell, Austin Nero, Dante Rapp, Lauren Satterfield, Sara Syppko, Lincoln Urmson, Jackson Zepernick.

Merit Roll Freshmen: Samantha Benner, Colby Burton, Angus Cope, Rylee Denman, Alexia Dennison, Robert Donaldson, Autumn Fillman, Lloyd Grate, Shawn Hawkins, Alexis Lewand, Trenton Mango, Alec Miller, Brooklyn Myers, Ava Nero, Samuel Parks, Austin Phillips, Brielle Rose, Logan Sable, Levi Sturgeon, Jade Watt.

All As Sophomores: Hannah Baker, Morgan Briceland, Julia Bricker, Madelynne Brieck, Hannah Congo, Brooke Courtney, Haley Dees, Kassidy Everhart, Rebekka Hall, Dorothy Herold, Von Herron, Desitny Hill, Abigail Hruby, Justin Keir, Elizabeth Marhefka, Hannah Minor, Emily Sadler, Austin Sarchet, Kaitlyn Schreffler, Garrett Swiger, Dyllon Thompson, Stefani Thompson, Karilyn Tucker.

Distinguished Honors Sophomores: Emma Aldish-Courtney, Garrett Bailey, Keaton Baker, Kade Blake, Madison Boyle, Morgan Crowl, Jordan Davis, Brooke Dustman, Alexander Gonzalez, Erica Gudat, Jennifer Guthrie, Landry Hardcastle, Emmanuel Heestand, Sarah Heestand, Emma Jenkins, Brandon Keshock, Tanner McCormack, Luke Medure, Alexia Miller, Cody Mitchell, Elena Rupert, Breeanna Smith, Avarie Snyder, Christopher Wolfgang, Patrick Wolfgang, Nicholas Yoskey, Joy Zarlinga.

Merit Roll Sophomores: Michael Bardo, Claira Boston, Savannah Burton, Linnea Center, Christian McCon, Ethan McConville, Nathan Miller, Emily Minard, Luke Myers, Kylee Nelson, David Olgivie, Landon Rhodes, Brooklyn Smith, Ethan Swiger, Jessica Walton, Keaton Widlicka, Adam Williams, Dylan Yarwood.

All As Juniors: Garrett Coffee, Brant Hahlen, Lauren Hippely, Olivia Hippely, Celeste Powers, Harley Salmen, Johnathan Satterfield, Marissa Scott, Breann Warner.

Distinguished Honors Juniors: Christopher Bennett, Alexis Blake, Tyler Blake, Tiffany Clark, Abigail Crawford, Emilyann Dustman, Gavin Hildreth, Caitlin Hoffee, Destiny Householder, Kristen Hoy, Dustin Hull, Zachary Jewell, Bodey Kiko, Shelby Kornbau, Lydia Martin, Brianne Moats, Tamra Moore, Raider Morgan, Callie Pittman, Lauren Randall, Jenna Reiter, Audrey Rummel, Molly Sell, Alyssa Shaffer, Austin Sheets, Morgan Urmson, Halie Wasik, Brenna Wood, Emilee Wren, Tessa Young.

Merit Roll Juniors: Jenna Althouse, Makenzie Bostian, Austin Brewer, Cierah Buckius, Paige Campf, Morgan Clunen, Teneishia Coleman, Logan Cooper, Dominic DiGiacomo, Nichole Galbreath, Dylan Garlock, Emilee Graham, Bryan Himes, Morgan Hovorka, Tyler Lippiatt, Ethan McDevitt, Sean McKarns, Alexzander Moore, Alyssandra Moore, Jeremiah Peters, Katlyn Phillips, Gabriel Snyder, Zachary Stock.

All As Seniors: Amber Bolton, Rachel Bowen, Macen Bush, Madison Dickens, Casey Donaldson, Megan Drake, Hunter Ferry, Frankie Heffinger, Alyssa Inman, Samantha May, Olivia Miller, Alexandreya Moore, Chyanne Narehood, Olivia Rieck, Guiseppe Sabatino, Kaylie Shinn, Laurel Stewart, Morgan Todd, Kylie Youst.

Distinguished Honors Seniors: Jacob Amos, Landon Baker, Evan Berg, Alexander Birtalan, Madison Brown, Kathryn Connor, Matthew Courtney, Anthony DiBaggio, Paige Eichler, Jesse Gross, Cole Hutcheson, Parker Hydrick, Paige Irwin, Jacob Scott King, Kierstin Kloos, Heather Lake, Wade McCoy, Gunner McIntosh, Brandon McKenzie, Jacey Menough, Madison Montgomery, Courtney Parks, Nathan Pytash, Nicholas Rhodes, Tarrah Richmond, Daniel Smith, Loren Swords, Rhys Ward, Michael Yoskey, Allison Zepernick.

Merit Roll Seniors: Cassandra Aldish, Ethan Antram, ,Joshua Barnes, Shane Black, Darrin Blough, Daniel Blum, Erin Brickner, Noah Brieck, David Carlisle, Ivy Cain, April Clark, Cassandra Combs, Arial Congo, Bailey Crawford, Preston Davis, Andrew Diegdio, Cameron Felger, Daniel Frase, Taylor Hippely, Cody Holenchick, Courtney Huff, Eric Huffman, Jacob Lake, Brady Leyman, Devan Murphy, Angel Myers, Ethan Phillis, Courtney Pruitt, Megan Stamp, Morgan Stamp, Jessica Tomlinson.

——————–

United Local Junior High

Distinguished Honor Roll Seventh Grade: Benjamin Battaglini, Addyson Blazer, Katherine Dees, Amanda Fox, Maddox French, Ma’Kayla Hancox, Kelan Johnson, Matthew Logan, Samara Martin, Emma McDevitt, Andrew Ogilvie, Piper Richey, Louden Stryffeler, Brooke Thompson, Jacob Tucker, Matilyn Zines.

Distinguished Honor Roll Eighth Grade: Riley Dangel, Evan Heestand, Ryan Keir, Nathan Marhefka, Jack Mercer, Noah Minor, Jacob Readshaw, Lindi Stamp, Emma VonFeldt, Madelyn Voytek, Abigail Wolfgang, Meghan Zepernick.

Merit Honor Roll Seventh Grade: Aubrey Benner, Jesse Brenner, Logan Casto, Tina Clark, Michael Dangelo, Owen Davis, Angelia DiMuzio, Preston Furlong, Ashton Guappone, Nathanial Hall, Reagan Hildreth, Ethan Hively, Austin Householder, Jacob Kibler, Grayson Kidder, Grace Knight, Justus Lewand, Samantha Lippiatt, Tiffany Lutz, Garrett McIntosh, Wyatt Medure, Audrey Morgan, Katelyn Phillips, Rachael Rhodes, Matthew Satterfield, Cheyenne Schwartz, Jaric Simmons, Kylie Stoffer, Colton Sutherin, Paige Swogger, Alexis Timmons, Hailey Wargo, Samantha White, Jimmy Withrow, Madeline Young.

Merit Honor Roll Eighth Grade: Jenson Baker, Levi Blake, Emily Brown, Hayden Casto, David Davis, Tori Firth, Andrew Frase, Jolene Gamble, Brayden Ganslein, Grant Greier, Grace Hall, Brycen Haynes, Nevin Jones, Grant Knight, Makayla Landon, Kaleb Nastari, Kendall Nelson, Brandon Phillips, Kaylee Pitts, Reagan Sheets, Ava Shepard, Ashtyn Snyder, Emily Stoudt, Ethan Stout, Jack Strader, Tiffany Thompson, Tessa Wasik, Zacary Zarlinga.

———————————-

United Local Elementary School

All As Fourth Grade: Austin Ceresna, Tessa Clunen, Isaiah Conway, Brinsley Hiscox, Elias Keshock, Jordan Kidder, Brynn Medure, Katherine Wolfgang.

All As Fifth Grade: Olivia Ashburn, Emerson Davis, Madelyn French, Kyla Hayashi, Sophia Johnston, Kadin Schonauer, Jayden Stoffer, Olivia Thompson.

All As Sixth Grade: Camryn Cody, Grace Coffee, Kailee Farmer, Teresa Gonzalez-Lopez, Olivia Hardgrove, Landon Jones, Kamryn Kiko, Allyson Lacey, Jenna Marhefka, Bailey McKenzie, Sara Moschgat, Madison Schreffler, Jaelyn Simmons, Zoee Smith, Haylee Sox, Matthew Strudthoff, Gracie Wilson.

Merit Roll Fourth Grade: Cole Balint, Meadow Balint, Sophia Battaglini, Thomas Berresford, Cole Billy, Zach Blake, Ayden Bradley, Alaina Brewer, Atlee Brinker, Jacob Burton, Carsen Campbell, Cannon Casto, Devin Clutter, Gavin Coffee, Amelia Cusick, Aubrey Dennison, Ashlynn Doane, Emma Duke, Kendall Erb, Maezie French, Katelyn Graffius, Zachary Graffius, Ryan Gruszecki, Audra Hall, Lukas Hamilton, M’Kyan Haynes, Vylette Hill, Delaney Hively, Matthew Hoopes, Ava House, Haley Howells, Delaney Jones, Gavin Kelly, Tucker Kenreigh, Levi Lucas, Gavin Manypenny, Domonic Milburn, Brittany Miller, Grant Minor, Caroline Moser, Luke Moyer, Adeline Needs, McKenna Paparella, Presley Pittman, Serenity Pollard, Madilyn Rapp, Chesney Rawson, Haylee Rininger, Isaac Rouse, Kota Shasteen, Sarah Sheets, Megan Short, Baylee Smith, Cody Smith, Hayden Soliday, Tyler Sox, Leigha Steffel, Caleb Stuller, Carson Sturgeon, Sophia Sweeney, Logan Vasko, Addyson Wright/

Merit Roll Fifth Grade: Jonas Baker, Taylor Balint, Jackson Battaglini, Sydney Billy, Seth Blake, Casey Bostian, Auston Brown, Keira Bryan, Sidney Casto, Cory Cooper, Aurianna Cusick, Bryan Eichler, Zariah Elrod, Payne Graybeal, Alaina Grubb, Luke Hull, Allison Irwin, Abigail Jones, Karleigh Kooser, Atticka Malone, Emma Murphy, Lauren Painter, Bailey Pierce, Raelene Plegge, Daniel Readshaw, Mariyah Rowe, Camryn Sadler, Ricky Salmen, Julia Sanor, Nathaniel Satterfield, Braden Schwartz, Kelson Shafer, Natalie Shipley, Carter Simmons, Frederick Simmons, Danalyn Smith, Garrett Smith, Marin Stryffeler, Bodyne Sutherin, Quentin Taylor, Lincoln Wallace, Josie Wargo, Rhianna Weber, Kaylie Whitehead.

Merit Roll Sixth Grade: Maddox Andrea, Aiden Bardo, Griffin Bardo, Kaylee Bevilacqua, Campbell Blazer, Mary Boston, Logan Brewer, Christopher Brink, Tod Brink, Jennie Brinker, Angelina Burkey, Kaylynn Centofanti, Adriana Cooper, Hailey Corfee, Amber Crawford, Annabella Cusick, Caleb Egolf, Trent Ellyson, Thomas Elston, Jessalyn Fracchione, Kaleb French, Alivia Ganslein, Madison Greeneisen, Zayden Haynes, Alyviah Huston, Cennadi Lightner, Alexa Ludwig, Charles Maines, Tyler Mason, Corbin McConville, Dakota McCracken, Emma McHugh, Jase Medure, Luke Mercer, Daniel Milburn, Logan Moore, Rachel Myers, Parker Newburn, Emma Ogden, Addison Paparella, Gary Phillips, Alex Rawson, Dakota Rettig, Kadence Shasteen, Shae Shasteen, Luke Stuller, Chloe Thomas, Kimberly Wadsworth, Abigail Zarlinga.

COMMENTS