Columbiana Schools honor rolls

Columbiana High School

Distinguished Honor Roll Freshmen: Samantha Bucholtz, Ethan Clark, Drake Daugherty, Trevor Dearing, Dylan Fletcher-Hunchuck, EmmaRae Foy, Adrianna Goehring, Amanda Pan, Zachary Pleska, Tomi Ross, Emily Scott, Audrey Smith, Alexia Stoy.

Distinguished Honor Roll Sophomores: Lucas Angus, Brady Dixon, Morgan Dunlap, Zoe Finsley, LeeAnn Harsha, Eric Ji, Maci Linhart, Lily Marsco, Mandy McIntosh, Matthew Morocco, Hannah Newton, Katelyn Pfouts, Emilee Smith, Emily Starkey, Cessna Stoy, Dalton Whitehair.

Distinguished Honor Roll Juniors: McKenzie Brooks, Jocelyn Buchheit, Taylor Casanta, Zachary Clark, Sarah Connor, Amanda Crum, Cameron Fortune, Molly Frantz, Grace Hammond, Julia Hum, Sydney Madden, Marissa Makosky, Elizabeth McGarry, Andrew Proya, Adriana Rosario, Robert Stoy, Eli Strohecker, Karissa Tringhese, Hunter Zentner.

Distinguished Honor Roll Seniors: Seth Birch, Roman Booth, Patricia Carr, Logan Clark, Noah Clark, Monique Cobbin, Klara Crisp, Wayne Davis, Deven DeVito, Emily DuBois, Lucas Duncan, Evan Gallo, Hudson Hartley, Skylynn Higbee, Erik Hopfenziz, Noah Horne, Evan Kenneally, Allison Kyle, Cameron Laffey, Tessa Liggett, Olivia Morgan, Mackenzie Nichols, Stephanie Novak, Mary Nyers, Harmony Offenburg, Abagail Parish, Seth Ross, Siaira Spiker, Lauren Stauffer, Tessa Steiginga, Darius Surgenavic, Alyssa Tohm, Richard Ulam, Brandt Virden, Nathan Whitehead, Imagin Whitehouse, Stephen Zarlenga.

Honor Roll Freshmen: Alexandria Blakeman, Emily Blosser, Joseph Brown, Ava Bryant, Jonathan (Nate) Burnell, Tyler Burns, Matthew Carman, Monica Cobbin, MacKenzie Coder, Cianna Crawford, Ashton Crowe, Erin Dattilio, Camille Davis-Zentner, Lily Dieter, Alissa Gordon, Ava Halas, Emily Huber, Ashton Kakavros, Anthony Kocanjer, Kaleigh Krahenbill, Ellena Kuhlman, Faith Kulka, Riley Lockwood, Tori Long, Lauren Mackall, Riley McElwain, Nicolas Million, Carter Murphy, Gabriella Nichols, Julia Rapp, Hanna Seese, Shayna Smith, Madison Spiker, Madilynne Stimson, Clohe Young.

Honor Roll Sophomores: Tyler Andersen, Veroniqua Bartley, Anthony Bryarly, John Chmura, Augusta Clark, Hannah Clark, Maria Costanzo, Kathryn Crisp, Xathon Cross, Micah Direnzo, John Ervin, Brooklyn Funari, Creed Green, Cutter Green, Kaden Green, James Guerriero, Gabriel Heinrich, Jessica Himes, Logan Hoschar, Destiny Kulka, Ellie Latham, Anna Leshinsky, Hailey McCallister, Brooke Mellott, Kyle Moffett, William (Zhenya) Motry, Chandler Parish, Baliey Parliament, Diana Perkins, Brenna Pridemore, Collin Schick, Cameron Sloan, Drew Smith, Bridget Szabo, Kayla Weidner, Daniel Wilczak, Joseph Wilczak, Stanley Wilczak, Madeline Witherow, Grace Witmer, Breanna Yerke.

Honor Roll Juniors: Joseph Bable, Hannah Barr, Elijah Benton, Christopher Brown, Rachel Burns, John (Jack) Carney, Joshua Chaffee, Autumn Chuey, James Ciccarelli, Michael Cobbin, Jakob Cross, Quenton Cross, Travis Cross, Nathaniel Davis, Samuel Davis, Steven DeBone, Ryan Fahs, Chase Franken, Trenton Garuccio, Reece Gholston, Gabrielle Graff, Joseph Hum, Seth Levine, Caleb Long, Hunter Mackall, Kaylee Martin, Matthew Mazei, Sydney McDaniel, Madison Moser, Kayla Muslovski, Ethan Parliament, Carter Pasco, Kyle Philips, Rebekah Silver, Clay Simko, Joshua Stilson, Trinity Strohecker, Miracle Virden, Gabriella Vivo, Sean Whitehead, Alaynie Wiery, Tyler Zagotti.

Honor Roll Seniors: Olyvia Bates, Lauren Blakeman, Thurston Burt, Christopher Costanzo, Kennedy Fullum, Michael Ginocchi, Jaden Graham, Caitlin Kaltenbach, Harley Kirin, Nicholas Krusely, Kendall Lewis, John McKee, Thomas McKee, Mathew Merlak, Hunter Oliver, Seth Seese, Angel Simko, Philip Slater, Christopher Squire, Ryuichiro Takamoto, Angelina (Sophia) Thompson, Dylan Troy, Laurel Wehr, Dalton Wilkes.

———-

Columbiana Middle School

Distinguished Roll Fifth Grade: Audrey Barborak, Cooper Brown, Ailey Burt, Katherine Campbell, Brayden Clancy, Maci Dailey, EllaGrace Foy, Emma Gazzaniga, Nyla Gribben, Noah Hamilton, Sadie Hammar, Madelyn Huber, Emerson Kemats, Theo Kistler, Delaney Kocanjer, Luke Kremer, Matthew Lehman, Paxton Loosli, Kendall Montgomery, Megan Moser, Silee Nordquist, Layla Pingley, Evalyn Rapp, Trey Snyder, Peyton Stoy, Kendra Vogelberger, Maiya Waller, Amara Wilson, Deron Winnale, Kayden Zohnd.

Distinguished Roll Sixth Grade: Mandy Allman, Quentin Barnes, Alivia Bell, Aidan Bowyer, William Bucci, Preston Buckingham, Mari Cagliuso, Kelsey Cameron, Reed Davis, Sophie Davis, Andrew Eusebio, Grady Guy, Ava Heinrich, Maryn Hepler, Lillian Hoschar, Thomas Huber, Nora Ineman, Elizabeth Jackson, Riley Joyce, Ainsley Kocanjer, Eli Masters, Alaina McBurney, Connor McCusker, Julia Mediate, Hunter Moffett, Hailey Muntean, Yesenia Pantoja, Annaka Patrick, Cameron Perkins, Caitlynn Pleska, Sophia Pulcini, Grace Schreiber, Trinity Simko, Summer Sinsley, Mason Sloan, Ellianna Venezia, Donovan Waselich, Craig Witherow, Leah Yarwood.

Distinguished Roll Seventh Grade: Maddox Brown, Benjamin Bucholtz, Austin Burns, Cameron Clancy, Rocco Crawford, Ryan Dattilio, Devin Daugherty, Katherine Ervin, Alexander Eusebio, Anthony Gaglione, Santino Gaglione, Chloe Gill, Kian Hartley, Dylan Hogan, Vivian Jeffries, Adam Jester, Alaina Johnston, Katrina Kaszowski, Colin Keleman, Ian Less, Chloe Loveland, Maria Malcomson, Jasmine Rodriguez, Isaiah Smith, Paige Urichko.

Distinguished Roll Eighth Grade: Joseph Baylor, Jeffrey Buchheit, Madison Burbick, Tyler Burgess, Marco Cagliuso, Kylie Cameron, Bridget Caporale, Chelsee Chaffee, Grace Davis, Heaven Doss, Delaney Finsley, Nicolas Gallo, Jianna Guerriero, Ciara Horvat, Anna Joy, Parker Kistler, Brileigh Kocanjer, Nevaeh Kolesar, Calleigh Kufleitner, Aaron Marcum, Averi Mazei, Sarah Owens, Katrina Patrick, John Rhodes, Christopher Rubino, Alyson Smith, Chloe Smith, Mia Strohecker, Robert Struharik, Rogan Stryffeler, Isabella Travis.

Honor Roll Fifth Grade: Kylee Andric, Kylee Beard, Devin Christy, Jaslin Kaur, Paige Kelly, Carter Love, Caitlin McMaster, Hannah Moffett, Noah Owens, Dannielle Palagyi, Sophia Perry, Ty Quigley, Bella Roush, Alyssa Rubino, Grace Seeger, Connor Silvat, Alexis Sperling.

Honor Roll Sixth Grade: Coleman Bacon, Luca Cagliuso, Elle Church, Noah Clark, Matthew Colledge, Maxwell Conway, Emma Danks, Mackenzie Day, Matthew Dickey, Ella Dota, Michael Dunn, Coby Gleghorn, Daniel Goehring, Gavin Guy, Danica Halas, Heaven Higbee, Tristan Keane, Paige Lawton, Averi Marshall, Marshall Mazei, Hunter McCuean, Samuel Owens, Leah Pipoly, Caleb Pursley, Richard Rice, Reese Roush, Haylee Smith, Zane Strohecker, Seth Struharik, Liam Surgenavic, Alexa Tate, Madison Thomas, Paige Thomas, Clayton Ward, Will Ward, Samuel Whitehouse.

Honor Roll Seventh Grade: Christopher Alvarez, Paige Anderson, Jarod Bates, Morgan Boley, Cody Brooks, Rebekah Clark, Bryce Ebben, Serenity Edinger, Elizabeth Fee, Bransen Graham, William Hager, Anthony Hall, Lucas Horne, Leah Joy, Aleyna Kyser, Taylor Long, Andrew Mapley, Jason Martin, Abigail Passmore, Alyssa Pierce, Gavin Sloan, Emily Smith, Trent Williamson, Austin Wollman.

Honor Roll Eighth Grade: Liza Barbato, William Burgess, Finnegan Carney, Anna Chmura, Ethan Davis, Halee Francis, Isabella Glover, Madeline Hitchcock, Owen Joyce, Ashton Neal, Michaela Pinciaro, Bayden Pipoly, James Porter, Jeremy Sanfrey, Colin Snyder, Rachel Steele, Daniel Vivo.

COMMENTS