Crestview Schools honor rolls

Crestview High School

4.0 Grade Point Average Freshmen: Mitchell Auer, Rachel Clay, Madison Cline, Cody Cope, Benjamin Elenz, Ryan Emch, Lainey Mercure, Trinity Miller, Kyle Peters, Maci Shaffer, Kaedyn Sutton, Ainsley Treharne, Alyssa Withers, Matthew Wollet.

4.0 GPA Sophomores: Madison Borchardt, Travis Diem, Chloe Downey, Molly Emch, Mara Halas, Bryce Halverstadt, Jonathan Jones, Delaney Kacenski, Rachel Klem, Anna Marr, Kamden Miller, Hannah Parker, Krista Perry, Allysa Rance, Megan Shaffer, Chelbey Trump, Braden Urmson, Adeline Whaley.

4.0 GPA Juniors: Brenna Auer, Kayla Best, Alexa Bregar, Haleigh Brooks, Tanner Daub, Stephanie Dickey, Tanner Hoffer, Tayla Jones, Madison Lindsay, Ethan McCloskey, Amelia Montgomery, Madison Moore, Jordan VanPelt, Preslyn Wolfe.

4.0 GPA Seniors: Isabella Bettura, Candis Booker, Austin Brodigan, Judith Crawford, Mitchell Crawford, Taryn Gilbert, Anna Gorby, Hannah Hephner, Charles Lindsay, Peri Lissi, Gavin McCloskey, Macee Mercure, Eli Moore, Carly Mustake, Dominic Perry, Devin Turvey, Benjamin VanFossan.

3.00-3.99 GPA Freshmen: Elizabeth Babb, Olivia Bender, Addyson Bettura, Jonathan Beveridge, Carter Blakeman, Allison Borchardt, Samuel Campbell, Ethan Carney, Sophia Carr, Madelyn Crowl, Ellie Derringer, Ashley Diem, Ashley Edgar, Kyndal Fletcher, Grace Forinash, Jordan Fronius, Ashton Hughes, Kingston Kissinger, James McEwen, Austin Mellington, Seth Meredith, Lucy Montgomery, Caleb Moore, Karsyn Moore, Carlee Palmer, Zachary Peters, Shelby Rambo, Jessica Rose, Catherine-Isabella Rothwell, McKenna Schultz, Shayne Scragg, Brett Stanley, Ethan Tatta, Brianna Wilson, Collin Wonner, Isaac Wood, Jack Yerkey.

3.00-3.99 GPA Sophomores: Zoe Bailey, Addison Bandy, Madeline Beight, Keith Berger, Aspen Blakeman, Emily Boyarko, Ethan Caldwell, Janie Chlebus, Alyson Crawford, Paden Davis, Jordan Ensell, Sydney Fairbanks, Shawni Firmstone, Allycia Flowers, Derek Frank, Drake Golden, Christina Guillard, Kendall Hancox, William Hardenbrook, Joseph Hawkins, Reagan Heater, Jamison Hoffer, Payton Huff, Connor Hughes, Caleb Johnson, Julianne Kallas, Joseph Kerchofer, Arabella Kimble, Steven Lloyd, Shianna Mathes, Kain McIntosh, Adysin Mercer, Emerson Milhoan, Matthew Nicholas, Colton Novak, Antonio Perorazio, Ethan Powell, Cameron Poynter, Trevor Poynter, Elijah Riffle, Avery Robb, Victor Salinas, Kyle, Noah Wickline, Arryanna Wilson, Dominick Saunders, Anthony Sebastian, Trishelle Sienerth, Kalynn Snyder, Arianna Souders, Trotter Spirko, Lohgan Talbert, Breanna Tucker, Katelyn Watson Wycoff, Sophia Wycoff, Brandon Yanssens, Grace Yarian.

3.00-3.99 GPA Juniors: Sheridan Ball, Joshua Barr, Sydney Benner, Alyssa Bush, Samantha Carlson, Xavior Cassinger, Julina Chidester, Benjamin Cook, Cassandra Cope, Kiersten Cusick, Jason Dallies, Cory Dewell, Alec Hancox, Mariah Henderson, Todd Hood, Emma Horne, Harley Jack, Jarred Kalina, Conner Leetch, Jenna LeFebvre, Sydney Lentini, Margaret Lumsden, Mackenzie Mackall, Blaine McCurdy, Dale McGoogan, Taylor Mellington, Alexa Millhorn, Kirstin Mills, Tess Neville, Emma Norris, Seth Oliver, Marissa Patrone, Kyle Pelley, Emilie Peters, Stephanie Petrycki, Joshua Pittman, Sidney Rambo, Tyler Rupert, Mercedes Sevacko, Dakota Shaffer, Lydia Smith, Levi Stear, Lily VanKirk, Abylin Watkins, Madison Wick, Ethan Wood, Bradley Zouck.

3.00-3.99 GPA Seniors: Brendan Adams, Alexzander Babb, Michael Bear, Alexa Baker, Stephen Barr, Allison Beight, Baylie Bettura, Harlie Coleman, Kaylee Colgrove, Justin Coppersmith, Aubryn Crawford, Gabriel Cusick, Haley Eskra, Angel Felger, James Fitzgerald, Jonathan Harding, Derek Houser, Dylan Huff, Allyssa Ippolito, Daven Manley, Tessa Marki, Logan McCoy, Margaret McNicol, Jayce Meredith, Jeremy Miller, Brooke Murphy, Noelle Nolker, Dante Pelino, Joshua Pilla, Isaac Ricketts, Jordan Scheller, Nicholas Sherrill, Joshua Simmons, Shane Sneddon, Olivia Strank, Jacob Wickline, Justina Willis, Roy Wonner, Andrew Yanssens, Domenica Zubay.

—————————-

Crestview Middle School

All As Fifth Grade: Alaina Auer, Olyvia Barnett, Alexander Beveridge, Laney Boano, Kyle Booth, Ava Bucey, Paige Burcham, Isabella Crowl, Wyatt Hart, Adrianna Hodge, Nathan Hoprich, Zoe Mays, Roderick McCune, Adam Milhoan, Bodie Morris, Jake Noling, Emma Priestley, Tyler Savage, Grace Weaver, Colton Webber, Kanaan Webber, Kellen Webber, Hayden White.

All As Sixth Grade: Sarah Baer, Arlo Bell, Natalie Blakeman, Alexis Blower, Abigail Boyarko, Olivia Brown, Quinlan Bulick, Lydia Campbell, Chance Cope, Carter Davidson, Braden Devine, Joshua Dragovich, Abbey Emch, Brayden Ensell, Myer Miller, Asher Moore, Evan Neff, Aubry Unkefer, Georgia Wood.

All As Seventh Grade: Grace Auer, Owen Bacon, Avary Boano, Cayden Booth, Brooke Brubaker, Devon Burcham, Emily Downey, Ethan Feezle, Dominic Finley, Alexa Huff, Caleb Hughes, Karagin Miller, Katrina Schmucker, Mara Shaffer, Karli Stacy, Haley Tilton, Lillian Urmson, Bailey Wonner.

All As EighthGrade: Brianne Campbell, Madison Cope, Ashleigh Hodge, Olivia Ippolito, Amelia Limpose, Matthew Lindsay, Kirkland Miller, Cory Mills, Caitlyn Robb, Alyssa Smotherman, Kathleen Tatta, Joanie Wood, Emma Wyant.

All As/Bs Fifth Grade: Aubrey Bell, Kaylie Blakeman, Bridget Borchardt, Valerie Boyd, Mason Broadbent, Brody Brubaker, Mason Carney, Logan Cox, Trent Dotson, Emma Forinash, Leila Furbee, Isaiah Garnes, Allen Gibson, Wyatt Holden, Abbey Jackson, Tanner Kallas, Brenyelle Kunkle, Devony Mahon, Caydence Matthews, Lilli Neese, Maddie Neville, Erica Potts, Preston Proctor, Aliva Rudebock, Trinity Smith, Lilly Stamp, Breanna Weaver, Hunter Weaver, Sydney Wellman, Malea Wilk, Niko Wingo.

All As/Bs SixthGrade: Kailey Baker, Mariana Benner, William Boyer, Caitlin Champ, Cory Chlebus, Ella Ciolli, Zachary Davis, Brenna Figley, Trista Griffith, Trinty Harroff, Maxwell Hawkins, Kyler Hoon, Alli Howell, Luke Julian, Mason Limpose, Makayla Lopshansky, Hayden Patrone, Brooklyn Reidy, Dylan Russell, Ava Skender, Braydon Smith, Emily Smotherman.

All As/Bs SeventhGrade: Jazmine Bryan, Andrew Bucey, Ella Carano, Katheryn Chamberlain, Spencer Cline, Joshua Crespo, Caden Doyle, Paige Engel, Emma Julian, Sonja Leverknight, Sophia Lewis, Katie Lissi, Justin McKee, Tyler Mellott, Tristan Milhoan, Christian Miller, Gabriel Morgan, Jessica Norris, Leianna Nulf, Colton Renforth, Maci Vignon, Gianna Wycoff, Selena Zuti.

All As/Bs EighthGrade: Mara Benner, Roclen Bettura, Madalyn Black, Bryce Blower, Leeann Brown, Aubrey Craig, Madison Davis, Cade Hancox, Haven Hancox, Dalton Hart, Meredith Hart, Russell Hetrick, Samantha Hurd, Deryck Inderbitzen, Sophia Kerchofer, Adriana Marki, Jesse McKee, Wyatt Miller, Tyler Millhorn, Nicholas Novak, Jacob Rhodes, Lucas Schmucker, Alayna Schuster, Madison Stacy, Lindsey Steiskal, Matthew Strank, Jazlynn Westfall, Delaney Wollet, Dominic Yerkey.

——————————

Crestview Local Elementary

All As Second Grade: Joshua Alvarez, Turner Barlow, Robert Birchler, Haley Boano, Cassidee Buckley, Izabella Ciapala, Corbin Davis, Riley Foster, Victoria Griffith, Piper Harvey, Ayden Hess, Landon Hildreth, Zachary Hoprich, Lauren Hutira, Tallen Jones, Nicole Kernich, Gracie McGinnis, Jamie Melott, Colton Mochtyak, Daniel Novak, Kendra Potts, Madison Savage, Wyatt Smith, Aliviana Valingo, Lauren Ward, Jonathon Wollet.

All As Third Grade: Brady Barnhart, Caleb Booth, Gracie Chellis, Wyatt Ervin, Aiden Fath, Jasper Fetty, Lillyana Furbee, Bailey Garwood, Kameron Grendel, Mason Halverstadt, Sarah Hively, Gwendolyn Jones, Bo Julian, Liliana Krebs, Elaina Louk, Kathryn MacKay, Gabriel Martinez, Makayla McKee, Ryker Miller, Sophia Noling, Aubrey Peel, Colby Schmucker, Grant Snyder, Ariyana Wertz, Trenton Wolfgang.

All As FourthGrade: Shane Bacon, Shelby Barlow, Sydney Bulick, Noah Burkett, Rylee Cloutier, McKenzie Cope, Carson Crable, Cambriauna Davidson, Analise Davis, Faith Dillon, Nathaniel Heddleson, Morgan Hively, Ella Huff, Caden Johnson, Casey Koopman, Kyle Krawchyk, Madeline Long, Jasmine Maurer, Blake McCowin, Kerrigan Miller, Madison Mohrbacher, Logan Neff, Isabella Novak, Owen Rockenberger, Emily Salinas, Bella Stickler, Isaac Unkefer, Addison Wendell.

All As/Bs Second Grade: Savannah Buckel, Camden Collins, Maggie Corll, Dominic Dillon, Owen Doran, Derek DuVall, Maryssa Feezle, Kathrynn Felger, Nyneave Fetty, Gage Gargano, Ava Gishbaugher, Skyler Griffith, Madison Harker, Clarice Harroff, Mason Hayward, Decan Hill, Isaac Hively, Calvin Hoffer, Jordin Jackson, Olivia Jackson, Jacob Jones, Sydni Kiehl, Samuel Landsberger, Jacob Lanzendorfer, Kennedi Lucas, Jacob Melott, Zoe Morris, Savannah Neville, Landon O’Hara, Hunter Panezott, Dane Peel, Karli Perry, Draven Powell, Maci Price, Makenna Ray, Lane Scott, Gavin Tindell.

All As/Bs Third Grade: Lilly Beaver, Leni Beight, Parker Biddle, Desirae Boley, Audrey Booth, Nino Bragg, Bryleigh Burton, Graham Chadwick, Alayna Chlebus, Levi Coppersmith, Trenton Corvino, Livia Dattilio, Owen Finley, Aiden Forinash, Theron Garwood, Abigail Gonter, Preston Harrison, Jacob Hoffer, Kelsey Houp, Colin Ippolito, Sylas Johnson, Owen Mayle, Melia Mays, Lucas McLemore, Alaina Milhoan, Levi Persing, Lucas Persing, Caden Rafferty, Gavin Reidy, Alivia Shetler, Mia Smith, Audrina Ware, Damarion Whippo, Karl Wilhelm.

All As/Bs Fourth Grade: Noah Alvarez, Phiatra Bradley, Addison Colgrove, Hunter Conway, Connor Crum, Daisy Day, Brayden DeCenso, Madeline English, Allyson Farley, Aidan Frye, Grant Gerner, Skyler Graham, Seyla Guerrier, Brian Hall, Jerrick Hayward, Andrew Hodge, Mazi Hoon, Lucas Johnson, Kaden Kordes, Alexzandria Lacey, Lillyaunna Lopshansky, Ian Mascher, Clara McCloskey, Riley Mercer, Addyson Neese, Bryce Potts, Madison Radman, Carter Ray, Jaxson Rose, Chance Ruscoe, Jacob Salem, Chloe Schmidt, McKenna Sherrill, Ashley Sipe, Haley Sipe, Sydney Smith, Joycie West, Leila Whitacre, Adam Yarian.

COMMENTS