United Local honor rolls

United High School

All As Freshmen: Trevor McCormack, Emily McKarns, Joshua Scott, Samantha Wolfe, Sydney Young.

Distinguished Honors Freshmen: Parker Berdine, Caleb Blake, Allison Brown, Keegan Calkins, Christopher Cannon, Maicee Clemens, Allison Connor, Tyler Dickens, Julianna Logan, Bryce McKenzie, Austin Nero, Madison Painter, Dante Rapp, Shyann Rogan, Lauren Satterfield, Madison Stokes, Sara Syppko, Brianna Teagle, Tori Tschappatt, Jackson Zepernick.

Merit Roll Freshmen: Samantha Benner, Rowen Brinker, Colby Burton, Robert Donaldson, Autumn Fillman, Lucas Hively, Steffan Jarrett, Braylee Jones, Halie Mikell, Wade Mitchell, Brooklyn Myers, Ava Nero, Brielle Rose, Logan Sable, Lincoln Urmson, Jade Watt.

All As Sophomores: Emma Aldish-Courtney, Keaton Baker, Morgan Briceland, Julia Bricker, Brooke Courtney, Haley Dees, Kassidy Everhart, Rebekka Hall, Dorothy Herold, Von Herron, Destiny Hill, Elizabeth Marhefka, Alexia Miller, Hannah Minor, Austin Sarchet, Kaitlyn Schreffler, Karilyn Tucker.

Distinguished Honors Sophomores: Hannah Baker, Michael Bardo, Kade Blake, Claira Boston, Madelynne Brieck, Savannah Burton, Hannah Congo, Kendyl Daggy, Jordan Davis, Brooke Dustman, Alexander Gonzalez, Erica Gudat, Sarah Heestand, Abigail Hruby, Emma Jenkins, Justin Keir, Brandon Keshock, Luke Medure, Elena Rupert, Emily Sadler, Breeanna Smith, Avarie Snyder, Garrett Swiger, Dyllon Thompson, Stefani Thompson, Jessica Walton, Keaton Widlicka, Christopher Wolfgang, Patrick Wolfgang, Nicholas Yoskey.

Merit Roll Sophomores: Madison Boyle, Linnea Center, Morgan Crowl, Payton Graft, Landrey Hardcastle, Emmanuel Heestand, Christian McCon, Tanner McCormack, Emily Minard, Luke Myers, Kylee Nelson, David Olgivie, Brooklyn Smith, Dylan Yarwood, Joy Zarlinga.

All As Juniors: Lauren Hippely, Olivia Hippely, Lydia Martin, Tamra Moore, Marissa Scott.

Distinguished Honors Juniors: Jenna Althouse, Alexis Blake, Tyler Blake, Tiffany Clark, Morgan Clunen, Garrett Coffee, Logan Cooper, Abigail Crawford, Brant Hahlen, Gavin Hildreth, Caitlin Hoffee, Kristen Hoy, Zachary Jewell, Bodey Kiko, Raider Morgan, Callie Pittman, Celeste Powers, Lauren Randall, Audrey Rummel, Austin Sheets, Morgan Urmson, Breann Warner, Hallie Wasik, Brenna Wood, Emilee Wren, Tessa Young.

Merit Roll Juniors: Bailey Boosz, Makenzie Bostian, Austin Brewer, Lauren DelVichio, Emilyann Dustman, Nichole Galbreath, Bryan Himes, Destiny Householder, Dustin Hull, Shelby Kornbau, Tyler Lippiatt, Ethan McDevitt, Sean McKarns, Katlyn Phillips, Jenna Reiter, Harley Salmen, Johnathan Satterfield, Mollie Sell, Zachary Stock.

All As Seniors: Amber Bolton, Rachel Bowen, Madison Brown, Madison Dickens, Casey Donaldson, Megan Drake, Hunter Ferry, Samantha May, Wade McCoy, Jacey Menough, Olivia Miller, Nathan Pytash, Olivia Rieck, Laurel Stewart, Loren Swords, Morgan Todd, Kylie Youst, Allison Zepernick.

Distinguished Honors Seniors: Cassandra Aldish, Alexander Birtalan, Daniel Blum, David Carlisle, April Clark, Kathryn Connor, Matthew Courtney, Bailey Crawford, Anthony DiBaggio, Parker Hydrick, Alyssa Inman, Jacob Scott King, Kierstin Kloos, Heather Lake, Brandon McKenzie, Madison Montgomery, Alexandreya Moore, Courtney Parks, Nicholas Rhodes, Tarrah Richmond, Giuseppe Sabatino, Kaylie Shinn, Rhys Ward, Michael Yoskey.

Merit Roll Seniors: Jacob Amos, Ethan Antram, Landon Baker, Evan Berg, Shane Black, Noah Brieck, Macen Bush, Ivy Cain, Arial Congo, Andrew Diegdio, Paige Eichler, Cameron Felger, Daniel Frase, Jesse Gross, Frankie Heffinger, Zachary Hill, Colt Hillyer, Taylor Hippely, Courtney Huff, Cole Hutcheson, Joshua Kataro, TJ Knight, Brady Leyman, Gunner McIntosh, Anthony Phillips, Courtney Pruitt, Nicholas Runkle, Megan Stamp, Morgan Stamp, Jessica Tomlinson.

———————-

United Local Junior High

Distinguished Honor Roll Seventh Grade: Benjamin Battaglini, Addyson Blazer, Katherine Dees, Maddox French, Nathanial Hall, Ma’Kayla Hancox. Grayson Kidder, Grace Knight , Justice Lewand, Matthew Logan, Samara Martin, Emma McDevitt, Andrew Ogilvie, Piper Richey, Louden Stryffeler, Brooke Thompson, Hailey Wargo, Madeline Young, Matilyn Zines.

Merit Honor Roll Seventh Grade: Aubrey Benner, Logan Casto, Tina Clark, Luke Courtney, Michael Dangelo, Angelia DiMuzio, Beau Eichler, Amanda Fox, Makayla Frederick, Preston Furlong, Ashton Guappone, Ethan Hively, Austin Householder, Kelan Johnson, Jacob Kibler, Landrey Knizat, Samantha Lippiatt , Tiffany Lutz, Garrett McIntosh, Wyatt Medure, Travis Moats, Katelyn Phillips, Rachael Rhodes, Matthew Satterfield, Cheyenne Schwartz, Kylie Stoffer, Colton Sutherin, Alexis Timmons, Jacob Tucker, Samantha White, Jimmy Withrow.

Distinguished Honor Roll Eighth Grade: Riley Dangel, Andrew Frase, Grace Hall, Ryan Keir, Nathan Marhefka, Noah Minor, Lindi Stamp, Tiffany Thompson, Emma VonFeldt.

Merit Honor Roll Eighth Grade: Jenson Baker, Levi Blake, Isaac Burke, Hayden Casto, Chloe Cooper, David Davis, Jacob Egolf, Tori Firth, Gavan Gordon, Brycen Haynes, Evan Heestand, Emily Ingold, Nevin Jones, Madison Kibler, Grant Knight, Jack Mercer, Kendall Nelson, Brandon Phillips, Kaylee Pitts, Payton Price, Jacob Readshaw, Reagan Sheets, Ava Shepard, Ashtyn Snyder, Emily Stoudt, Ethan Stout, Tessa Wasik, Abigail Wolfgang, Megan Zepernick.

———————————-

United Local Elementary

All As Fourth Grade: Sophia Battaglini, Alaina Brewer, Atlee Brinker, Tessa Clunen, Gavin Coffee, Isaiah Conway, Ryan Gruszecki, M’Kyan Haynes, Vylette Hill, Brinsley Hiscox, Delaney Hively, Matthew Hoopes, Elias Keshock, Jordan Kidder, Brynn Medure, Katherine Wolfgang.

All As Fifth Grade: Madelyn French, Payne Graybeal, Kyla Hayashi, Sophia Johnston, Kadin Schonauer.

All As Sixth Grade: Amber Crawford, Kailee Farmer, Olivia Hardgrove, Kamryn Kiko, Jenna Marhefka, Emma McHugh, Bailey McKenzie, Jase Medure, Sara Moschgat, Shae Shasteen, Zoee Smith, Haylee Sox, Gracie Wilson.

All As/Bs Fourth Grade: Cole Balint, Meadow Balint, Thomas Berresford, Cole Billy, Zach Blake, Ayden Bradley, Carsen Campbell, Cannon Casto, Austin Ceresna, Mikaelah Colegrove, Amelia Cusick, London Devine, Ashlynn Doane, Emma Duke, Kendall Erb, Maezie French, Katelyn Graffius, Lukas Hamilton, Ava House, Haley Howells, Delaney Jones, Grant Kelly, Rohan Kelly, Tucker Kenreigh, Levi Lucas, Evan Mathewson, Domonic Milburn, Brittany Miller, Ryan Miller, Grant Minor, Caroline Moser, McKenna Paparella, Presley Pittman, Madilyn Rapp, Chesney Rawson, Haylee Rininger, Isaac Rouse, Isabella Royea, Kota Shasteen, Sarah Sheets, Megan Short, Baylee Smith, Hayden Soliday, Tyler Sox, Leigha Steffel, Caleb Stuller, John Tindell, Logan Vasko, Addyson Wright, Addisynn Zimmerly.

All As/Bs Fifth Grade: Olivia Ashburn, Jonas Baker, Taylor Balint, Jackson Battaglini, Sydney Billy, Seth Blake, Casey Bostian, Auston Brown, Timothy Burkey, Sidney Casto, Maggie Cope, Zoey Cope, Aurianna Cusick, Emerson Davis, Bryan Eichler, Brandon Good, Alaina Grubb, Brooklynn Herold, Joey Hicks, Luke Hull, Allison Irwin, Adelyn Johnson, Abigail Jones, Karleigh Kooser, Atticka Malone, Emma Murphy, Lauren Painter, Bailey Pierce, Cayden Pitts, Raelene Plegge, Daniel Readshaw, Mariyah Rowe, Camryn Sadler, Ricky Salmen, Julia Sanor, Braden Schwartz, Kelson Shafer, Natalie Shipley, Carter Simmons, Danalyn Smith, Garrett Smith, Jayden Stoffer, Marin Stryffeler, Wyatt Swanson, Quentin Taylor, Brayden Thompson, Olivia Thompson, Lincoln Wallace, Josie Wargo, Rhianna Weber, Kaylie Whitehead, Tyler Wood.

All As/Bs Sixth Grade: Maddox Andrea, Aiden Bardo, Griffin Bardo, Kaylee Bevilacqua, Campbell Blazer, Mary Boston, Logan Brewer, Christopher Brink, Tod Brink, Jennie Brinker, Angelina Burkey, Kaylynn Centofanti, Camryn Cody, Grace Coffee, Adriana Cooper, Hailey Corfee, Annabella Cusick, Caleb Egolf, Trent Ellyson, Thomas Elston, Bryan Faust, Jessalyn Fracchione, Kaleb French, Alivia Ganslein, Teresa Gonzalez-Lopez, Madison Greeneisen, Peyton Hampson, Zayden Haynes, Alyviah Huston, Landon Jones, Elaina Kiko, Allyson Lacey, Cennadi Lightner, Michael Logan, Alexa Ludwig, Charles Maines, Tyler Mason, Corbin McConville, Dakota McCracken, Luke Mercer, Daniel Milburn, Logan Moore, Rachel Myers, Parker Newburn, Emma Ogden, Addison Paparella, Connor Perry, Gary Phillips, Alex Rawson, Dakota Rettig, Aubrey Russell, Madison Schreffler, Braydin Shafer, Kadence Shasteen, Jaelyn Simmons, Rileigh Stoffel, Matthew Strudthoff, Luke Stuller, Chloe Thomas, Kimberly Wadsworth, Abigail Zarlinga.

COMMENTS