West Branch Schools honor rolls

DAMASCUS ELEMENTARY SCHOOL

All As Third Grade: Quincy Rae Burton, Zoey Carreon, Carter Fritz, Braden Lawson, Carly Loper, Addyson Martig, Emma McLaughlin, Jenna Mudger, Laine Muhleman, Hayden Mulinix, Riley Rohr, Makynli Rudd, Lily Scofinsky, Drake Stryffeler.

All As Fourth Grade: Alinee Bacconi, Grace Bates, Luke Curry, Cailyn Fritz, Grady Hirst, Kaidence Hurford, Isabella Linger, Payton Manasco, Owen Martin, Ellie Tucker, Brock Woost.

Honor Roll Third Grade: Piper Bickley, Isaac Biery, Wynonna Hawkins, Layson Helsel, Lila Hendershott, Easton Jones, Sydney Lane, Connor Loper, Cameron McCartney-Mason, Cooper Ruthrauff, Kenzie Wooten.

Honor Roll Fourth Grade: Leeve Adams, Emma Brock, Mason Brown, Emory Close, Drake Coblentz, Harlyn Haueter, Ellie Hazelbaker, Emma Klingensmith, Aidan Martig, Reed Martucci, Makayla Mayle, Ava McCracken, Kamryn McDorman, Annabelle McGuire, Grady Olinger, Aman Patel, Anshu Patel, Ashlynn Reynolds, Audrey Ring, Katelyn Schank, Mason Thomas, Jax Weber, Judson Weingart, Stella Zippay.

———-

KNOX ELEMENTARY SCHOOL

All As Third Grade: Ezra Bickle, Maxine Hinchliffe, Camilla Norris, Bryce Parker, Jacob Schuette.

All As Fourth Grade: Marcus Adelman, Colton Carli, Amelia Coldsnow, Kendelle Hoopes, Jadon Randlett, Sonja Sanor, Jackson Shinn.

Honor Roll Third Grade: Jacob Blinn, Dylan Cameron, Clyde Carli, Austin Close, Renae Emmons, Sydney Libb, Evelynn Picknell, Jax Rockwell, Maddison VanKirk, Brock Weisel.

Honor Roll Fourth Grade: Jeremy Augustein, Nickolas Blasiman-Volokhov, Makayla Cameron-Dawes, Brody Conaway, Trevor Greenfield, Bryce Hoopes, Remington Jones, Connor Linder, Grady Rockwell, Jeremy Roller, Case Sanor, Kylah Stryffeler, Sophie Stryffeler, Jayson Symoni, Colt Williamson.

———-

WEST BRANCH MIDDLE SCHOOL

All As Fifth Grade: Abigail Benner, John Biggs, Jaycee Blinn, Allie Brammer, Katlyn Butler, Abigail Carver, Kyla Clapper, Zachary Coffee, Adam Corallo, Jude Corallo, Haleigh Hendershott, Abigail Janosik, Alli Kanagy, Mollie McDorman, Tallie Muniz, Arya Patel, Christian Pilares, Addison Reichenbach, Chloey Sanor, Camdyn Schatz, Dalton Shell, Hannah Solis, Koltin Stryffeler, Maura Tomko, Kasen Weaver, Cooper Wire.

All As Sixth Grade: Mattison Adams, Lauren Cameron, Destiny Cappa, Kyle Day, Presley Egli, Makayla Farnsworth, Alexandrea Ferguson, Neely Gillingham, Zackary Gorby, Ragan Greeneisen, Evan Hancock, Matilynn Hawk, Eliza Hirst, Allison Hoscher, Zakory Karlen, Eden Kutz, Robert Libert, Bryant Madison, David Mathes, Josie Milliken, Marissa Mountz, Boston Mulinix, Blakelynn Waugaman.

All As Seventh Grade: Beau Alazaus, Mary Buehler, Amber Cash, Matthew Cederbloom, Haley Close, Michael Dorris, Oneal Everett, Griffin Flickinger, Sophia Gregory, Jade Howell, Emmy Jones, Madalyn Klemann, Madalyn Klingensmith, Samantha Koneval, Nathan Legros, Rosiana Maendel, Shaylee Muckleroy, Olivia Showalter, Kate Slutz, Brynn Smith, Lillian Smith, Macalah Sutton, Blake Thomas, Aaron Tucker, Sophie Wire, Carys Yarwood.

All As Eighth Grade: Lydia Cackovic, Lachlan Cameron, Jocelyn Carte, Mitchell Coffee, Noah Colwell, Anna Curry, Hannah Egli, Reed Everett, Chi Yau Fu, Kyle Graham, Lukasz Greschaw, Michael Kanagy, Makiah Kutz, Makenna Lins, Kaden Loy, Connor Mayle, Logan McConnell, Dominic Ormiston, Alexis Pierce, Charity Rastetter, Hannah Rush, Kami Soles, Emily Sprowl, Casidy Stillion, Chelsea Tharp, Zachary Wells, Abbey Wilson, Landon Wilson, Allison Zion.

Honor Roll Fifth Grade: Aaron Bayne, Grady Close, Kenzie Hoover, Caden Jones, Jack Mudger, Christina Mutton, Kelly Schenk, Alaina Schluneker, Sara Schmidt, Sophia Schuette, Nicholas Scofinsky.

Honor Roll Sixth Grade: Ariana Aldridge, Cooper Anderson, Addison Craven, Max Cutchall, Wesley Fockler, Carson Graham, Isaac Holbrook, Camden Lane, Elena Mackall, Andrew Martig, Ella Muhleman, Cole Phillips, Matthew Tharp, Myla Thomas.

Honor Roll Seventh Grade: Sophia Ayers, Kennedy Berger, Haley Foor, Lauren Gossett, Riley Hendershott, Trey Jones, Emma Kosenski, James McCune, Jr., Emma Sanor, Hunter Shields, Nicole Stoffer, Aubrianna Thomas, Hannah Weimer, William Weingart, Macy Wilson.

Honor Roll Eighth Grade: Morgan Brown, Allyson Hartzell, Noah Johnson, Lauren Lee, Luke Mackall, Maria Manley, Abigail Taylor, Jennifer Tedrow, Grace Vence, Seraphia Weingart.

Merit Roll Fifth Grade: Hallie Vie Burton, Jayna Connor, Ciara Evans, Sean Evans, Gavin Gregory, Marshall Klemann, Matthew McCune, Carley Riesen, Jacob Weingart, Cali Young.

Merit Roll Sixth Grade: Lane Allison, Lydia Bates, Grant Boyle, Dominic Brenner, Alex Campbell, Luke Fye, Garrett Grimm, Kylee Kiviniemi, Jacklyn McKinley, Abbie Mellott, Michael Moyer, Haley Thomas, Baylee Tolley, Dominic Weingart.

Merit Roll Seventh Grade: Noah Barnette, Bryce Biery, Logan Citino, Skylar Cunningham, Chloe Dennison, Leighton Elkins, Hosanna Falstad, Taiva Hagan, Carter Hawk, Andrea Janosik, Autumn Johnston, Lane Lippiatt, Justus Mohr, Niah Muniz, Sativa Oblisk, Madison Olenik, Kenny Randlett, Jaxon Robb, Piper Schenk, Joseph Williamson.

Merit Roll Eighth Grade: Mason Barnett, Claire Brunner, Wyatt Courtwright, Adam Garloch, Alexis Gregory, Emma Hall, Dominic Hawk, Shea Hawkins-Buckner, Chloe Koerner, Carter Ludwig, Christian Martig, Adele Peters, Ella Scofinsky.

———-

WEST BRANCH HIGH SCHOOL

All As Freshmen: Gracin Adams, Isabella Baird, Alyssa Barnett, Alexis Bias, Asa DeSanzo, Sydney Fetters, Hayden Hawk, Addyson Jones, Anna Lippiatt, Gloriana Maendel, Lacey Phillis, Jacek Strotz, Korben Tennefoss, Samantha Tubbs.

All As Sophomores: Jordan Anderson, Calista Bias, JD Brain, Olivia Buehler, Oneal Cardinal, Justin Cederbloom, Andrew Coffee, David Cunningham, Amanda Davidson, Alexis Faudree, Elizabeth Flickinger, Danielle Harrison, Gabrielle Harrison, Garrett Harvey, Alaya Kiser, Kenneth Marra, Rylee Milat, Sidney Milliken, Samantha Morris, Madison Rhome, Hannah Schubert, Brock Smith, Joseph Sprague, Macey Stancato, Abby Stephens, Riley Tuel, Makenzie Walsh, Grace Weingart.

All As Juniors: Peyton Alazaus, Abiegail Davis, Nick Everett, Brogan Fisher, Ryan Harris, Claire Headland, Haley Jones, Joey Maretich, Sydni McQuilkin, Ashlyn Pinkerton, Jamyson Robb, Carly Scarpitti, Nicholas Scarpitti, Landon Stitle, Danen Wuthrick.

All As Seniors: Zade Al-Shinnawi, Logan Caserta, Thomas Caserta, Celine Dugan, Samantha Geary, Neil Ginnetti, Jessica Hartzell, Grace Heath, Jeff Joseph, Collin Lawniczak, Griffin Lough, Vincent McGreal, Annie Menegay, Amanda Minich, Elizabeth Ostadali, DaKarli Pagnucco, Emily Robb, Jonathan Ross, Olivia Sexton, Molly St. John, Kayley Stratton, Sarah Teutsch, Mikayla Wallace.

Honor Roll Freshmen: Raven Baggett, Peyton Bell, Liana Gabrelcik, Dakota Hayes, Kiersten Hofmann, Alexandra Jones, Danielle Koneval, Morgan Loudon, Tori Shields, Jed Smith.

Honor Roll Sophomores: Emily Algaier, Colin Bircher, Jimmy Cranston, Emma Egli, Hannah Jones, Nico Maffei, Maci McLean, Madalyn Thrasher, Alexandrina Weingart, Ian Yarwood.

Honor Roll Juniors: Alexis Biery, Jessica Bock, Jared Butler, Bethany Caruthers, Blayne Flickinger, Beau Greschaw, Reese Leone, Riley Mesler, Campbell Mickey, Jatin Patel, Hannah Ridgway, Madison Showalter, Zoe Soles, Sammie Tuel.

Honor Roll Seniors: Teghan Boggs, Samuel Bryan, Sierra Bush, Curtis Irwin, Emma Jarvis, Makayla Jennings, Gillian Koneval, Jacob Lyons, Cassie Madison, Katelynn McCullough, Alex Petkash, Delaney Rito, Jenna Rockwell, Kearstin Rummel, Ali Schroeder, Chloe Townsend.

Merit Roll Freshmen: Amber Caruthers, Carson Dota, Eris Dugan, Jaiden Hancock, Kyle Hoopes, Cayley Madison, Steven Marra, Elizabeth McCune, Rachel McGonagle, Sydney Mercer Brianna Schluneker, Ben Tolson, Nick Wilson

Merit Roll Sophomores: Destiny Algaier, Kamryn Briceland, Halle Cutchall, Kole Edwards, Alexa Gossett, Kaitlyn Greiner, Ariah Hagan, Aubrie Helman, Audrey McGrath, Alexis Miller, Katona Mutton, Kylee Mutton, Tony Pagnucco, Brianne Piccoli, Jillian Pidgeon, Makayla Randlett, Madelinn Slanker.

Merit Roll Juniors: David Crewson, Kathleen Decker, Abigail Downs, Katie Downs, Joe Fediaczko, Curtis Flickinger, Katie Flickinger, Avery Francis, Camdyn Grindley, Jonathan Hetu, Hannah Moore, Brayden Wasosky.

Merit Roll Seniors: Sarah Bales, Kaylee Barker, Makala Bell, Addi Biggs, Makaley Bryant, Kylie Dean, Mikayla Fetters, Allyson Hardy, Peyton Hinerman, Grant Hurless, Kaitlin Kidd, Olivia McLean, Paige Miller, Abby Pearson, Abby Shutler, Brandie Sihock, Emily Tedrow, Meghan Vence, Tessa Wells, Brandon Zuchowski.

COMMENTS