×

Leetonia Schools honor rolls

LEETONIA HIGH SCHOOL

All A’s Freshmen: John Buffone, Kaylee Colkitt, Gracie Duko, Billie Gibson,Trinity Shelton,Tucker Stark, Madelyn Steiskal.

All A’s Sophomores: Emily Aukerman, Haleigh Brock, Marco Ferry, Taran Ferry, Regina Kornbau, Collin Naughton, Layla Newton, Abby Ogle, Nakkiya Rose Plummer, Samantha Schneider, Katie Soupal, Baylee Wright.

All A’s Juniors: Cassidy Atkinson, DiAnna Buffone, Kaitlyn Buffone, Erin Callahan, Lauren Duke, Jayden Herhold, Sefton Houlette, Patrick Hull, Emma Kemp, Isabelle Mahon, Tara Phillips, Helena Vadino,Micah Whittemore, Brayden Yocum.

All A’s Seniors: Roman Ferry, Jianna Herhold, Caleb Tami, Kylie Tullis.

Honor roll Freshmen: Madeline Cole, Katelyn Cross, Timothy Finch, Josie Glosser, Emily Grace, Jacob McCool, Michael Miller, Zackary Mrugala, Faith Petrycki, Duncan Silbaugh.

Honor Roll Sophomores: Destiny Cannon, Olivia Clark, Ian Davis, Tori Dean, Miya Dolan, Peyton Durbin, Alexis Gregory, Dillon Hunsbarger, Alexis King, Mason Mellinger, Lexi Morgan, Alayna Ogle, Megan Rosko, Kaitlynn Todd, Jenna Tullis.

Honor Roll Juniors: Ashlie Campbell, Amber Dougherty, Sophia Encina, Samantha Evans, Luke Gregorino, Hailie Hamilton, Devin Liberty, Valerie Marston, Eva McMurray, Erin Mills, Brandon Phillips, Marina Prior, Jalea Shar, James Shasteen, Morgan Shelton, Autumn Shingler, Hanna Silbaugh.

Honor Roll Seniors: Luke Bingham, Brandon Cantwell, Hayley Clark, Kalie Eastek, Abigail Hall, Olivia Shasteen, Alex Waterbeck.

———-

LEETONIA JUNIOR HIGH SCHOOL

All A’s Seventh Grade: Carlie Adkins, Heather Aukerman, Martina Cole, Kayla Kaminski, Alexis Solomon Hansen.

All A’s Eighth Grade: Ella Gregorino, Joseph Guido, Case Henderson, Samanth Soloman Hansen.

Honor roll Seventh Grade: Carter Bondi, Emma Clark, Kaiden Clark, Anthony Davis, Alexa Dornan, Brandon Eastek,Gabriel Evans, Andrew Hendricks, Ashten Houlette, Ava Huddleston, Ethan Mancuso, Isabella McFarland,Ashbee Merritt, Christopher Pavelko, Silas Sadler, Jack Snyder.

Honor Roll Eighth Grade: Teagan Arter, Landry Baker, Julia Barbero, Alexander Bellos, Nicholas Bruderly, Andrew Bulford,Katlyn Callahan, McKendra Cole, Sabine Encina, Molly Gibson, Madeline Holisky, Mackenzie Huddleston, Tasia Less, Grace Mango, Lilian Ogle, Seth Rossi, Dakota Shasteen, Kaitlin Shingler, Miranda Vadino.

———-

LEETONIA ELEMENTARY SCHOOL

All A’s Sixth Grade: Wyatt Beight, Carson Brock, Makaylah Brotherton, Catelynn Brown, Brayden Earl, Natalie Entrikin, CJ Falkner, Alora Gray, Athena Halverstadt, Ella Harris, William Henderson, Tyler Huddleston, Breyle Merritt, Aliza Parrish, Cameron Roller, Hayden Rulli, Klara Seibert, Emma Silbaugh and Makenzie Wilson.

All A’s Fifth Grade: Alyssa Dean, Braydon Gilbert, Robert Glasser, Jacob Jackson, Christian Kelly, Michael Mango, Ethan Mathia, Jacob Riffee and Dagny Smith.

All A’s Fourth Grade: Rylie Adkins, Nahvara Bradway, Dylan Brown, Kyle Brown, Mason Cibula, Delana Cope, Madison Dorsey, Audrey Ellis-Russell, Alyza Glenn, Madysen Howe, Isabelle Hrivnak, Dylan Johns, Jason King, Lillian Kornbau, Dominic Lewis, Savannah Littleton, Nathan McMichael, Addia Peddicord, Melody Rodriguez, Carli Simms, Paul Stiffler, Kadon Swanson and Dustin White.

Merit Roll Sixth Grade: Hanna Aguirre, William Bevington, Trinity Blanco, Kella Brink, Ryan Bulford, Atalanta Clutter, Aliza Cochran, Zachary Davenport, Jacob Eichler, Elliot Hammon, Kyleigh Haynes, Jackson Himes, Joshua Hostetter, Matthew Hout, Tia Johns, Rylee Kelly, Alexander Kindle, Justina Kleinknecht, Taylor Lennon, Chloe Louk, Analise Massey, Haley Miller, Theresa Moffatt, Kierstin Richoz, Kyle Smith, Ralph Spotleson and Ava Troup.

Merit Roll Fifth Grade: Lydia Alfman, Hayleigh Barnes, Lydia Beight, Savannah Clutter, Ryleigh Conner, Cloe Dean, Savannah Diekmann, Kaiden Dunlap, Wyatt Felt, Payton Gray, Dessa Huston, Timothy Kuttler, Gabriella McFarland, Isaac McFarland, Destiny Mettam, Angelina Modany, Tyler Moyer, Elijah Prince, Juliana Purnell, Mahalia Stone and Kasey Williams.

Merit Roll Fourth Grade: Jamison Adkins, Chase Bondi, Caleb Falcon, Brayden Gainey, Arian Greathouse, Conner Harrison, Marissa Hostetter, Olivia Mazanowski, Emma Morgan, Starr Neel, Logan Oliver, Devon Randolph, Alvin Rice and Natalie Trenkelbach.

COMMENTS