4GOLF RESULTS

Twin Springs Monday League

STANDINGS: John & Helen’s 49, Twin Springs 47, Ray Lewis 46 1/2, Garage Door Opener 44, Barnyard 44, Denny & Jimbo 40 1/2, Gus & Randy 38, Mark’s Landing 37, Shake & Bake 35, Seligman G/C 34 1/2, C&C Garage 32, O.T.S. Restoration 31 1/2, O.T.S. Cleaning 30 1/2, Mitch & Jess 29, Kurt & Sheryle 29, Al & Sam 28 1/2, Jack & Ron 25, Wayne 24.

LOW GROSS TEAM: Twin Springs.

LOW NET TEAM: Shake & Bake.

Twin Springs Wednesday League

STANDINGS: Keith & COlton 55 1/2, John & Dave 55 1/2, High Efficiency 47 1/2, Jay & Jake 46 1/2, Eagles I 44 1/2, Barnes Trucking 43, Santini G/C 42, Eagles II 39 1/2, Luke & Gilbert 37, Top Line Fence 36 1/2, Bow To Stern 36, John & Helen’s 32 1/2, Brad & Tom 32, Zeigler Trophies 31 1/2, Brian & Wayne 31, Guilford Grille 31, Brandon & Jarred 28, On The Spot Restoration 25, Bernie & Heather 23.

LOW GROSS TEAM: Santini G/C.

LOW NET TEAM: Keith & Colton.

Friday Women’s League

at Valley

LOW GROSS: Anita Pirone 45.

LOW NET: Shirley Pullman 27.

POD: Dotty Bieselt.

LOW PUTTS: Diane Hardenbrook and Jan Metzger 13.

Monday Morning Tired Men’s League

at Westville Lake

STANDINGS: Wallace-Peters 37, Smith-Vancamp 36, Wallace-Held 35, Schafer-Wallace 34, Oesch-Moore 33 1/2, Herron-Wilson 33 1/2, French-Schmidt 33.

Monday Nite Ladies

at Westville Lake

STANDINGS: Gobley-Buttermore 36 1/2, Stone-Rasile 33, Courtney-Allison 32 1/2, Gobley-Karnofel 32 1/2, Allcorn-Gunias 32, Martig-Sobotka 31, Carman-Vernon 28 1/2.

Tuesday Nite Salem Elks

at Westville Lake

STANDINGS: Buckman-Palmer 140, Ulrich-Nile 138 1/2, Malmsberry-Tullis 138, Kornbau-Shultz 136 1/2, Kilbreath-Everson 136, Ramuno-Kyser 132.

Schoeni Reunion

at Westville Lake

FIRST PLACE (5 under par 31): Mike Stahl, Bill Meier, Luke Smith.

HILLBILLY PUTTING WINNER: Bonnie Pinkerton

Wednesday Nite Men’s

at Westville Lake

STANDINGS: Harvest Inn 54 1/2, Cain BMW 56, Opportunity Knocks 54 1/2, Wedge Hardwood 52 1/2, Westville Lake CC 48, Earl’s Autobody 46 1/2.

CLOSEST TO PIN No. 6: Scott Weiser

Thursday Morning Scramble League

at Westville Lake

STANDINGS: Greier-Koza 19 1/2, Rush-Cole 19 1/2, McBridge-Rumsey 18 1/2, Cardinal-Mercer 17, Sturgeon-Wood 17, Criss-Fugate 17, Sturgeon-Wilson 16 1/2.

Thursday Nite Aid Pest of Salem

at Westville Lake

STANDINGS: Country Saw 58, Christopher Columbus 50 1/2, Aid Pest of Salem 49, Flowerland 44 1/2, Expressions Salon 44.

Elm Inn Dixon Memorial Scramble

to benefit Shriners Children’s Hospital

at Westville Lake

FIRST PLACE (14-under-par 58): Mark Kugler, Kevin Bright, Aaron Owens, Todd Hoebeke

Pinky’s Tavern, Jay’s Barber Shop, Coil Line Service, Eagle Pass League

at Eagle Pass

STANDINGS: Reeder-Brandt 171, Smith-Smith 169, Wright-Wright 166, Arter-Cope 164 1/2, Sluss-Bostick 164, Cope Beresford 156 1/2, Wood-Davison 156, Mountz-Beadles 146, Gamble-Gamble 144, Gabriel-Smith 139.

LOW GROSS TEAM: Chad Wood-Rod Davison 79

INDIVIDUAL LOW GROSS: Bryon Mountz 38

LOW NET TEAM: John Arter-Scott Cope 63

INDIVIDUAL LOW NET: Rod Davison 29

Ladies Day

at Valley

Michele Davidson of Columbiana won the ladies club championship with a score of 42.

CLOSEST TO PIN No. 2: Sylvia Grist

LONGEST DRIVE No. 5: Michele Davidson

LONGEST PUTT No. 9: Michele Davidson

LOW GROSS: Michele Davidson 42, Donna Szanny 48, Cheryl Bosley 51, Mariann Morway 51

LOW NET: Ellen Carney 29, Patty Popadoupolis 30

Monday Night Two-Man Scramble

at Buck Run

SANDINGS: Edie-Culp 50 1/2, Hank-Hank 48 1/2, Myers-Dangelo 46 1/2, Wukotich-Miller 45, Balsley-Glista 44, Pridemore-Dolan 43, Kurtz-Simpson 41 1/2, Smith-Johnson 41 1/2, Mudrick-McIlvain 41, Roof-May 39 1/2.

LOW GROSS: Balsley-Glista 34, Mudrick-McIlvain 34, Pridemore-Dolan 34.

Tuesday Night League

at Buck Run

STANDINGS: Conner-Dye 58 1/2, Baker Hoopes 57 1/2, Leyman-Leyman 57, Thompson-Albright 56, Kibler-Grim 50 1/2, Gamble-Gamble 49 1/2, DeBolt-Bradt 46, Sommers-Sommers 45 1/2, McGonagle-Cook 42, Penfold-Betz 36 1/2.

LOW GROSS: Buddy Grim 38, Brad Kibler 38, Jason Thompson 39.

Wednesday Night Two-Lady Scramble

at Buck Run

STANDINGS: Kleinman-Brendlinger 29, Price-Prox 29, Noll Sobotka 29, Hampson-French 29, Allcorn-Allison 26, McDevitt-McQuilkin 24 1/2, Bendetta-Minamyer 24, Fenske-Copacia 21 1/2, Phillis-Hoopes 19, Shive-Chan 18 1/2, Freeman 18, Martig-Filisky 12 1/2.

LOW GROSS: Allcorn-Allison 38, Chan-Hendricks 40.

Thursday Night League

at Buck Run

STANDINGS: Makin-Shonk 83, Thomas-Rohaley 77 1/2, Nutter-Simpson 77, Smith-Harrold 74, Zwick-Beeson 72, Thomas-Bland 72, Almy-Hartenstein 71 1/2, Kibler-Kibler 71, Dolan-Catania 70 1/2, Kriner-Kriner 68, Foos-Dowd 67 1/2, Penfold-Betz 67, Noll-Phillis 64 1/2, Sobotka-Sobotka 63, Peppel-Hutter 62 1/2, Barron-Straub 61 1/2, Sanor-Sommers 59 1/2, Franklin-Lake 58.

LOW GROSS: Jeremy Thomas 36, Shane Rohaey 39, Wally Simpson 39.

Thursday Night Scramble

at Beaver Creek Meadows

STANDINGS: Leetonia American Legion 104 1/2, Team Nike 95 1/2, Panther Enterprize 86 1/2, Shagnot Firewood 79, Shagnot Construction 75, Alcatraz 67.

Senior League Day

at Valley

CLOSEST TO PIN No. 2: Ed Gould

CLOSEST TO PIN No. 4: Larry Miller

LONGEST DRIVE No. 5: Rick Dicken

LONGEST PUTT No. 9: Dan Vargo

LOW GROSS: Rich Summers 36, Sam Colundrello 36

LOW NET: Steve Jasecko 29, John Fieldhouse 30

Sunday Morning Golf League

at Valley

CLOSEST TO PIN No. 2: L.K. Kegelmyer

CLOSEST TO PIN No. 4: Charlie Buckley

LONGEST DRIVE No. 5: L.K. Kegelmyer

LONGEST PUTT No. 9: Tim Toot

Monday Night Golf League

at Valley

LOW GROSS: Fred Unger 36

LOW NET: John Riley 31

FIRST PLACE: Fred Unger-Brian Coppock

SECOND PLACE: Matt & Jeff Bertolette

Wednesday Night Beaver

at Valley

LOW GROSS: Rick Firestone 33

LOW NET: Denny Kampfer 29

FIRST PLACE: Dan Heck-Ray Steeb

SECOND PLACE: Jim Sturgeon-Jack Rapp

Thursday Night ITAM League

at Valley

LOW GROSS: Larry Miller, Nate Keagy, Pat Kiliany 36

LOW NET: Chad Jones 31

FIRST PLACE: Nate KEagy-Ken DiCross, Tony McIlduff-Mike Mancuso

SECOND PLACE: George Duko-Todd Snyder

COMMENTS