GOLF RESULTS
Salineville Thursday Scramble League
at Beaver Meadows
STANDINGS: Roberts Funeral Home 35, Team Nike 34.5, Sons of American Legion 33, M&M Farms 32.5, Pancake Auto Body 31, Shagnot Construction 30, Clip Cylinders 30.5, Balice Logging 28, Bach Built Choppers 23, Lewis Lawn Care 23.5.
Soltis Electric LLC/Lisbon Barber Shop
at Eagle Pass
STANDINGS: D’Andrew Soltis-B.J. Mango 68, Cody Dickens-Dave Dickens 61, Rick Garrett-Jeff Morrow 60.5, Gage Chestnut-Eli Martin 59, Tom Kidder-Bryan Brownfield 59, Mike Gruszecki-Dan Dickens 59, Jeff Camp-Jeff Smith 55, Denny Dinger-Harry Matheny 51, Ryan Powell-Tony Sluss 51, Don Kuttler-Jason Greaver 50, Mike Gruszecki Sr.-Bill Young 50, Braden Davison-Colton Bowen 49, Galen Brandt-Coty Chestnut 48, Mike Bradley-Seth Arter 46, Brian Bostick-Chuck Cluss 46, Jeff Hopernich-Mark Haum 44.5, Lenny Vonfeldt-Steven Chaplow 44, Don Humphrey-Steve Cope 44.
Pinky’s Tavern, Coil Line Service, Eagle Pass League
STANDINGS: Chad Wood-Rod Davison 51.5, Steve Smith-Lenny Vondfelt 49.5, Bob Reeder-Galen Brandt 44.5, Jerry Gabriel-Jeff Cain 42.5, Dick Cope-Kevin Beresford 42, Bryon Mountz-Rick Beadles 41, Jay Gamble-Lucian Clewell 40, Chuck Sluss-Brian Bostick 39, Steven Chaplow-Andy Chaplow 36, John Arter-Scott Cope 34.
LOW GROSS TEAM: Mountz Wright 84
LOW GROSS INDIVIDUAL: Chad Wood 38
LOW NET TEAM: Mountz-Wright 65
LOW NET INDIVIDUAL: Lucian Clewell 32, Rod Wright 32
Monday Night Two-Man Scramble
at Buck Run
STANDINGS: Glista- Glista 33, Pridemore-Dolan 33, Hank-Hank 32, Hendricks-Roth 32, Bowers-Zeigler 32, Painia-Noble 32, Smith-Johnson 31.5, Kurtz-Simpson 31.5, Roof-
May 30.5, Edie-Culp 28.5, Solomon-Solomon 28.
LOW GROSS: Balsley-Glista 33;.
Last week’s leaders
LOW GROSS: Hank-Hank 31, Balsley-Glista 32
Tuesday Night League
at Buck Run
STANDINGS: Dye-Conner, Harrison-Banner 58, Grim Kibler 55, Hlavcak-Kegelmyer 55, Anderson-McLaughlin 55, Sommers-Sommers 54.5, Gamble-Gamble 52, Shean-Sommers 49.5.
LOW GROSS: Buddy Grim 38, Don Bradt 38
Last week’s leaders
LOW GROSS: Buddy Grim 35
Wednesday Night League
at Buck Run
STANDINGS: Shive-Chan 31, Phillis-Toothman 26., Copacia-Wilson 23, Allcorn-Allison 21.5, Hampson-French 20.5, Kleinman-Brendlinger 54.5, Wagmiller-Beeson 19, Jarrett-Miller 16.5.
LOW GROSS: Allcorn-Beeson 39, Shive-Chan 40
Last week’s leaders
LOW GROSS: Shive-Chan 42
Thursday Night League
at Buck Run
STANDINGS: Kenst-Franklin 62.5, Smith-Taucher 55.5, Penfold-Betz 54.5, Noll-Phillis 54, Almy-Hartenstein 51.5, Garlock-Nutter 51, Welto-Black 50, Smith-Harrold 28.5, Beeson-Zwich 48.5, Sanor-Sommers 47.5, Foos-Dowd 47.5, Nutter-Simpson 47.
Monday Morning Tired League
at Westville Lake
STANDINGS: Rick Caufield -Ken Behner 33.5, Denny Herron-Fergie Wilson 27.5, Al Lutz-Ron Wagner 26.5, Bob Held-Jim Wallace 25, Ken Lucich-Bob Greier 24.5, Fred Kenngott-Andy Cameron 22.5, Chris Byers-Dave Byers 22.5, Lee McGrath-Dave Storlie 22.
Monday Nite Ladies League
at Westville Lake
STANDINGS: Susan Frenger-Sheri Morrow 8, Debbie Martig-Vera Sobotka 7.5, Cindy Adams-Cindy Scott 7, Marcy Watt-Amy Humphrey 7, Priscilla Allcorn-Mel Gunias 6.5, Juanita Culler-Lucille Karnofel 6, Joanne Meier-Shari Sharp 6, Linda Buttermore-Julie Sell 6.
Tuesday Nite Salem Elks
at Westville Lake
STANDINGS: Rich Juhn-Chris Eddinger 20, Andrew wilson-Marcus Proctor 19.5, Terry Kornbau-Herb Shultz 19.5, Kyle Franzen-Mark Saltsman 19.5, John Hoobler-Maurice Young 17.5, Matt Tafe-Brendon Rodgers 17.5, Mario Carreon-Len Carreon 15.5, Denny Ulrich-Jeff Nile 15.5.
Wednesday Nite League
at Westville Lake
STANDINGS: Wedge Hardwood 43.5, Earl’s Autobody 42, Country Saw and Knife 41.5, Cain BMW 34.5, Boc Water Hydraulics 32, Sob Foods 31.5.
Thursday Morning Scramble League
at Westville Lake
STANDINGS: Ed Lloyd-Bill Waskivich 13.5, Jeff Wilson-Keith Blaser 13.5, Gary Fugate-Bob Wallace 13, Al Lutz-Steve Edie 12, Jim Lantz-Gary Ricker 11.5, John Smith-John Vancamp 11.5, Jim Sturgeon-Homer-Sturgeon 11.
Thursday Nite Men’s League
at Westville Lake
STANDINGS: Penn Grill 46, Expressions Salon 44, Aid Pest of Salem 39, Mac’s Flooring 35.5, Country Saw No. 1 35.5, New Direction Photography 35.
Saturday Spring Scramble
at Westville Lake
FIRST: Mark Griffith, Fred Ring, Aaron Moser, Alec Schoffe 28
SECOND: Mark Daniel, Diana Daniel, Rob Crawford, Randy Berger 31
Sunday Morning League
at Valley
HOLE WINNERS: Long drive, Dave Stipanovich & Wise; Closest to pin No. 4, Bill Kegelmyer & Donvan Hanna; Closest to pin No. 2, Charlie Buckley & Bill Kegelmyer; Longest putt No. 9, Dave Wise & Ted Burkey.
Monday Night League
at Valley
FIRST: Mike Mancusco & Sam Colundrello.
SECOND: Nick Guy & Chad Kuhlman; Fred Unger & Brian Coppock.
LOW GROSS: Sam Colundrello, Mike Mancuso, Greg Chepke 38.
LOW NET: Mike Mancuso 31, Larry Duko 32.
Wednesday Night Beaver League
at Valley
LOW GROSS: Joe Munyon 37.
LOW NET: Jim Sturgeon, Dave Patton, John Sudon, Brian Dicken 32.
Thursday Night League
at Valley
FIRST: Trip Russell & Justin Gaither.
SECOND: Dan Guido & Mike Frenger.
LOW GROSS: Dan Shurilla 34.
LOW NET: Doug Berdine 29.
Ladies Day
at Valley
LOW GROSS: Michelle Davidson 48.
LOW NET: Terry Hall 32.
HOLE WINNERS: Closest to pin No. 2, Diane Drapcho; Closest to pin No. 4, Kitty Sekol; Longest drive No. 5, Diane Drapcho; Longest putt No. 9, Pam Moreschi.
Senior League Day
at Valley
LOW GROSS: Dave Bailey 41, Dave Rankin 42.
LOW NET: Bill Kegelmyer 33, Hooker Smith 33, Tom Austin 35, John Krawchyk 35.
HOLE WINNERS: Closest to pin No. 2, Larry Miller; Closest to pin No. 4, Sam Colundrello; Longest drive No. 5, Bruce Smail; Longest putt No. 9, John Koonse.