×

Salem Schools Honor Rolls

REILLY ELEMENTARY SCHOOL

All A’s Fourth Grade : Graham Anderson, Aden Blackburn, Brayden Carrocce, Khloe Davis, Riley Gordon, Carter Hudson, Dallas Jackson, Tyson Jackson, Airianna Javens, Cameron Martin, Matthew Parker, Liam Pierson.

A’s and B’s Fourth Grade : Jackson Andres, Gavin Arnoto, Faith Baddeley, Ava Banez Sorokach, Trevor Beck, Izzy Bell-Nelson, Colton Blackburn, Christian Bryan, Shae Burkhart, Cameron Cappitte, Erin Carr, Adelyn Crum, Dylan Cunningham, Holden Dillinger, Jussara Dinsio, Anyssa Endres, Bairon Exline, Ryan Farino, Hailey Fox, Lacie Gainor, Evan Gandee, Rayne Gordon, Lilly Hazelbaker, Brady Hendricks, Eric Hepner, Garrett Higginbotham, Joshua Higgins, Sophia Hill, Brayden Hutter, Chloe Ingledue, Maribel Ixcoy Mejia, Preston Jakubisn, Aniya Jones, Wesley Jones, Ronin Limpose, Weston Mango, Sophia Mohn, Sophia Norris, Bentley Plumley, Nick Rittenour, Belinda “Izzy” Roth, Readon Rudder, Quentin Russell, Weston Sheely, Ava Shellenberger, Kaylee Smith, Zane Suarez, Gage Thomas, Adalie Utt, Braydon VanDyne, Addison Wallace, Jayden Wang, Jordan Winn, Brenden Zamora Rocha, Megan Zepernick.

All A’s Third Grade: Trevor Bails, Logan Baker, Braden Blair, Wessly Burcaw, Ava D’Andrea, Alicea Davis, Abriell Dowdy, Isabella Dyer, Hunter Frank, Jack French, Jada Gbur, Addison Hopple, Dru King, Max Luli, Teagan McCartney, Maryn McFadden, Patrick McGee, Parker Mehno, Eva Minto, Mckenzie Phillips, Waylon Ring, Nora Shean.

A’s and B’s Third Grade: Dane Adams, Mirza Ajanel, Romina Baltazar-Martin, Payden Bello, McKenzie Blackburn, Rain Bradford, Landon Bricker, Piper Brink, Ally Chambers, Chloe Ciminelli, Cason Citino, Anthony Cobo Matom, Jade Cover, Jaxson Douglas, Alex Douty, Nevaeh Duvall, Raiden Edling, Laila Eubank, Wyatt German, Chase Golech, Madilyn Helmick, Addie Hill, Collin Holbrook, Jenna Kessel, Gael Leon, Dominic Linder, Sebastian Little, Esmeralda Lopez Ajanel, Nicholas Lutz, Lucas Mayhew, Jocelynn Ober, Ryan Plumley, Trent Rand, Lexi Rhodes, Daniel Roth, Lamar Salter, Faith Sanor, Ethan Schmidt, Myles Sheck, Aiden Sheets, Trevor Smith, Hurley Souers, Mackenzie Spence, Diondra Stahl, Drayke Starkey, Colt Stockman, Avery Thomas, Logan Thompson, Knox Tonkinson, Elle Treleven, Vienna Vigliotti, Rakenzie Welsh, Ingrid Willgohs, Marhealynn Yeater, Andrew Zeigler, Alivia Zepernick, Charlette Zurbrugg.

——

SALEM SOUTHEAST SCHOOL

All As Fifth Grade: Kaitlyn Adams, Emerie Callahan, Ella Carr, Jackson Cranmer, Jacob Davis, Owen Davidson – Chuck, Parker Detwiler, Timothy Evancho, Wyatt Greenwood, Emma Harsh, Rebecca Hileman, Abigail Knickerbocker, Cooper Miller, Halden Poling, Connor Plunkett, Casey Siembida, Emily Sinsley, Caleb Spiker, Luke Stephens, Leyton Theiss, Macy Troy, Ethan Turnbull, Zachary Whiteman, Chase Wilhelm, Maxwell Zacharias.

All As Sixth Grade: Braden Blissenbach, Charlotte Bricker, Hadley Carlisle, Ethan Carlisle, Gabriella Coletta, Caleb Cutlip, Memphis Haueter, Sebastian Hill, Camryn Mark, Rebekah Marshall, Elise Bender, Logan Bricker, Ryan Folger, Nathan Fowler, Isabella Gallagher, Mariah Hnat-Hippely, Sean Hoffman, Chloe Jordan, Emerson Kemats, Lucas Madjarac, Madelynn Manley, Emmarie Noble, Paige Menough, Maria Perez Mejia, Eva Rand, Garyn Rohm, Savannah Schneider, Dawson Theiss, Mia Vigliotti.

All As/Bs Fifth Grade: Manuel Alonzo Alonzo, Jesse Bagley, Parker Bello, Luke Bezilla, Donald Blackburn, Gage Blackburn, Tula Campanelli, Connor Chambers, Peyton Colbert, Emily Culp, Cole Devine, Brianna DiCross, Adair Diaz Cedillo, Jordan Dillinger, Danaka Donnalley, Jackson Dowd, Audrey Engle, Gage Entrikin, Laura Furlong, Richard Frederick, Brayden Gainey, Madison Galchick, Tyler German, Madolyn Gorby, Parker Grabowski, Vincent Griffey, Joseph Griffith, Andrea Hardy, Sophia Hazelbaker, Max Hammers, Charity Hodgson, Clarissa Jones, Zhane LaFleme, Nathaniel Lutz, Tylon Manion, Kenna Mayhew, Alaina McFarland, Bake Metts, Hailey Morgan, Alysia Nortrup, Danilo Perez Mejia, Addisyn Ogle, Clarke Pasco, Linzie Petrich, Meredith Powell, Alivia Ruth, Jorge Seddon, Kylie Smith, Derrick Spiker, Ayden Stith, D’Angelo Stokes, Abigail Stout, Shelby Taylor, Cassidy Wallace, Ava Ward, Ali Wright, Avery Yerkey, Aidan Zeigler.

All As/Bs Sixth Grade: Ariel Andrei, Darryck Armstrong, Madalynn Andres, Morgane Blaine, Cooper Barth, Roxanna Beck, Regan Beyers, Marshall Boron, Delaney Callahan, Dana Potts Crom, Evan Croxall, Aidan Davis, Alex DeRienzo, Brad Devan, Jenna Duda, Darin Fleischer, Lucas Fox, Alaina Frazier, Fritz Lawrie Gabo, Benjamin Godwin, Dalton Gorby, Kendall Gorby, William Harmon, Reagan Helmick, Brennan Higgins, Lillian Hill, Angeline Hoffaker, Kaitlyn Jones, Emilee Lewis, Anthony Lucci, Joshua Mayhew, Drayden McFarland, Hunter Owen, Mateo Perez, Molly Potts, Mirko Price, Justin Roberts, Karlie Sampson, Cheyenne Schaff, Drake Spence, Kassidy Swanson, Ty Tonkinson, Vincent Yorlano.

——

SALEM JUNIOR HIGH SCHOOL

All As Seventh Grade: Andrew Beck, Camron Bodine, Riley Butcher, William Champlin, Ava Cheeks, James Cibula, Kaitlyn Conrad, Luke Davis, Jillian Devine, Alexa DiCross, Sophia Douglas, Shawn German, Troy Gibson, Ashlyn Green, Maggie Hall, Mya Harsh, Maggie Hopple, Klaire Jaquette, Keirah King, Audrey Knickerbocker, Aidan Lucci, Sophie Maniscalco, Kendall Martin, Madison Moschella, Derek Oesch, Ava Owen, Madelyn Palen, Basilios Panteleris, Aeriana Papale, Jose Perez, Jillian Pieren, Cory Plunkett, Jasmine Price, Gabrielle Ripley, Luke Schell, Peyton Scyoc, Aniston Sinkovich, Keegan Sommers, Owen Spatz, Aiden Stecker, Lana Tonkinson, Sareney Wang, Madison Wright.

All As Eighth Grade: Danaka Adams, Preston Anthony, Lance Bailey, Lauryn Barton, Isabella Brant, Xavier Brant, Peyton Campf, Kaylee Carlisle, Avery Carr, Elena Colarossi, Ross Davidson, Luke Deland, Jackson Douty, Amber Forkel, Rachel Fowler, Noah Frank, Sydney Freeman, Star Fritz, Samantha Gainor, Kailyn Galchick, Dana Griffith, Lainey Haas, Emma Hammers, Olivia Hoffman, Mallory Hudson, Kelly Humphreys, Rylee Hutton, Aaron Jackson, Grace Johnson, Ilani Jones-Wallace, Nathan Kasten, Taylor Lewis, William Madison, Dominic Maniscalco, Keegan Mayhew, Aubreonna Meade, Garrett Menough, Megan Miller, Annika Murray, Laila Murray, Hensley Nicholson, Zachary Parker, Kade Pasco, Chase Poffenberger, Alsean Reed, Carson Rhodes, Danielle Rossero, Ethan Rudibaugh, Camden Sampson, Ethan Shelhart, Isabella Stewart, Julia Stockton, Alexander Talbert, Hayley Thompson, Alec Turnbull, Gavin Woodard.

A/B Honor Roll Seventh Grade: Pedro Ambrocio Ramos, Joshua Angerstein, Caitlyn Antram, Alliena Barr, Chase Bell, Caleb Burt, Kaden Chambers, Nick Clingerman, Scott Colian, Annie Cunningham, Reese Davidson-Chuck, Rylee Davidson-Chuck, Rainna DiCross, Madison Dowd, Michael Eckman, Conner Fegert, Aubrey Fitzpatrick, Marlene Francisco, Nicholas Galbreath, Raley Gallo, Brandon Godwin, Eli Guappone, Ina Mae Henthorne, Troy Johnston, Evan Jones, Joseph Kana, Emma Kozma, Parker Lanham, Muirin Lesko, David Mayhew, Erica McKenzie, Brennan Olmstead, Chase Panezott, Madelyn Perry, Marcus Phillips, Colin Riesen, Hailie Risbeck, Logan Sheen, Santos Sica Pastor, Ryleigh Sponsler, Lillian Starcher, Taylor Timmann, Noah Trageser, Conner Vienneau, Parker Warren, McKaylah Wells, Journey West, Rece Whitman, Nathan Yakubek, Akari Yoshiike, Kaitlynn Young, Brooklyn Zamarelli, Joseph Zamarelli.

A/B Honor Roll Eighth Grade: Lucero Alferez, Juan Alonzo Tomas, Savannah Baddeley, Ty Barber, Juan Selvin Baten, Mathew Beverly, Gage Brannon, Caleb Brewer, Cyle Burt, Derryk Carlisle, Austin Chaffin, Anthony Colian, Ryen Crowe, Blaze DiCross, Trent Fink, Kaiden Flickinger, Riley Flickinger, Angel Francisco, Zachary Gillis, Isaac Godfrey, Anthony Gomez, Emmit Harkleroad, Abigail Heverly, Kiersten Hudson, Elijah Huyghe, Maria Juan Diego, Elizabeth Kidd, Sky Lippiatt, Selena Lopez, Esmerelda Matias Mateo, Starlyn Matthews, Sara McCoy, Owen McDonald, Robert Milliron, Dominic Perry, Preston Prodger, Francisco Sebastian Francisco, Jacob Seifert, Parker Shields, Melissa Short, Richard Short, Pierce Stell, Karlie Stith, James Sturgell, Natalie Summers, Sophia Vigliotti, David Watson, Adrianna Yorlano, Samuel Zinz, Delaney Zubay.

——

SALEM HIGH SCHOOL

“A” Honor Roll Seniors: Alectra Baddeley, William Blackburn, Breanna Brewer, Alyssa Bricker, Robert Brownlee, Kaleb Caldwell, Cade Campolito, Jocelynn Cannon, Daylin Carrocce, Sara Castles, Matthew Chaffin, Cameron Christopher, Hunter Christopher, Ajahnai Cleveland, Lindsay Crawford, William Davidson-Chuck, Ellysa Exline, Destiny Farmer, Andrea Fitch, Gabrielle Gibson, Elizabeth Gillis, Kaitlynn Haas, Jaden Hamilton, Katherine Harlan, Frederick Johnson, Jackson Kemats, Katelyn Krebs, Tyressa Manion, Zoee Moore, Makala Nye, Michael O’Neill, Theodore Pittman, Zarek Ross, Alexis Rossi, Elijah Shelhart, Emily Shelley, Odette Shultz, Jerrianna Smith, Jaren Snyder, Haley Stewart, Douglas Stiffler, Virginia Stoffer, Taylor Troy, Isaac Turnbull, Emily Weikart.

“A” Honor Roll Juniors: Madison Asher, Paige Bailey, Carlee Best, Haley Lynn Brant, Makayla Clifton, Halle Cochran, Nicholas Coletta, Wilson Corbisello, Annie Davidson, Zoe Deland, Lauren Dougherty-Laubacher, Elena Economous, Noah Ferrier, Kyle Gentile, Violet-Rose German, Emma Griffith, Hunter Griffith, Carly Hall, Samantha Howell, Kelly Hutton, Phillip Jaisut, Kyla Jamison, Casey Johnson, Breauna Jordan, Ella Knauf, Houston Lamb, Autumn Little, Alex McFarland, Morgan McGaffick, Jacob McLachlan, Grant Menough, Faith Miller, Lea Miller, Dorothy Moore, Blake Oller, Laney Pfister, Jenna Pine, Emma Raifsnyder, Lane Rhodes, Elizabeth Ripley, Savanah Ross, Sophia Rossero, Ella Russell, Lily Secrest, Landen Self, Hayli Smith, Alexis Solmen, Trey Wells, Makenna While, Hannah Yannucci, Nolan Zubaty.

“A” Honor Roll Sophomores: Jason Austin, Jenna Bagley, Krista Barley, Logan Blissenbach, Hannah Bowers, Ciera Clark, Nicholas Colbert, Virginia Daley, Alivia Davidson-Chuck, Clara Double, Cieria Doyle, Brenen Ewing, Blaize Exline, Victoria Flickinger, Paige Fuller, Colin Gallagher, Maria Gonzalez Sita, Allison Gurlea, Josiah Haas, Sydney Hardy, Drake Harkleroad, Emma Hochadel, Molly Hopple, Maxwell Kemats, Davin Koskinen, Lilly Kozma, Sonta Lopez, Erin Malysa, Jenna McClish, Hailey Meeks, Rosa Mejia Garcia, Reed Minto, Ian Moore, Alexandria Murray, Jonathan Null, Griffin Panezott, Brianna Rhodes, Corey Riesen, Caden Rohm, Vennesa Sawman, Daniel Shoaff, Kloe Sinsley, Avery Snyder, Lani Southers, Bailey Staudt, Jacob Steed, Jordyn Stewart, Emma Ulrich, Zora Waters-Peters, Jaclyn Watkins, Drew Weir, Andrew Wilson, Jack Wilson, Madalynn Workman, Julia Yuhanick, Ian Ziegler, Lucas Ziegler.

“A” Honor Roll Freshmen: Tori Bennett, Christian Chappell, Jiajie Chen, Ella Double, Tanner Flickinger, Hanna Gaither, Ronin Gallo, Lukas Ganslein, Cailyn Greenamyer, Collin Helmick, Rilynn Hiltbrand, Kendra Houchins, Emily Humphreys, Cameron Kelm, Joseph Ketchum, Johnathon Kidd, Angela McCracken, Humberto Miguel Marcos, Mikaylynn Murphy, Gabriel Murray, Olivia Palen, Kelsey Phillips, Zackery Roberts, Kamryn Rohm, Erin Ryan, Carter Sargent, Clayton Sargent, Maria Sargent, Savannah Schaff, Darian Sharp, Kylie Skinner, Ashtin Ward, Stephanie Watkins, Paige Whitehill, Chloe Wilhelm, Gavin Wilms, Logan Zubaty, Mackenzie Zumbar.

A/B Merit Roll Seniors: Seth Ameduri, Miah Anthony, Abbie Antram, Haley Beach, Christopher Byers, Hayden Carner, Park Daley, Amber-Mae Dilling, Kierstan Estes, Kaylee Freeman, Jordan Gomez, Michael Kidd, Bradlee Kitts, Nathan Levans, Sophia Lindner, Elizabeth Llewellyn, Darrin May, Cody McElfresh, Jaden McFarland, Austin Mint, Zachary Murray, Joseph Pittman, Nigel Plunkett, Elizabeth Ratcliff, Jade Rector, Haley Reynolds, Sloan Rudibaugh, Kaden Russell, Trey Solmen, Pamela Spencer, Joshua Stalnaker, Logan Stecker, Taylor Stewart, Tyson Swiger, Nikolaus Walter, Samantha Wehr.

A/B Merit Roll Juniors: Russell Beach, Matthew Billingsley, Jax Booth, Haley Brant, Nicholas Brewer, Emma Brown, Bailey Cheresne, Manuela Cobo Matom, Austin Cook, Landon Cooper, Caitlin Cornell, Giana Craik, Kaley Davis, Katie Dreher, Julieta Felix Baltazar, Jacob Flickinger, Melina Francisco, William Goodchild, Olivia Gorby, Cooper Gottschling, Aiden Graham, Skyler Green, Richard Gurlea, Caiden Hart, Brady Harter, Kaelyn Helmick, Hannah Henderson, Emily Holt, Sierra Hopson, Presley Houshour, Ashanti Hull, Toby Jezek, Diego Juan Diego, Hannah Kelm, Lane LaFleme, Laney Lankford, Kayla Luketic, Jordan Lutsch, Emily Manski, Preston Markovich, Molly McGaffick, James Morris, Haleigh Mroczkowski, Payton Murphy, David Oesch, Hector Perez Mejia, Clare Ryan , Samantha Sarginger, Anthony Seddon, Chelcy Sheen, Elizabeth Shontz, Carolyn Stewart, Jack Stiffler, Steven Stokes, Jacob Thomas, Trinity Tucker, Joseph Tungate, Falicia Vienneau, Felicity Vienneau, Scott Vogel, Andrew Walla, Corrina Welling, Olivia Wilson, Isabella Wilson-Johnson, Terra Workman, Zachary Zumbar.

A/B Merit Roll Sophomores: Darius Beck, Nathan Betke, Skyler Bettis, Breanna Bickerton, Mason Blaine, Chase Brown, Cayden Burt, Haley Buss, Hunter Buta, Logan Byers, Tristin Caldwell, Gianna Campanelli, Hunter Carlisle, Cameron Chambers, Brendan Cole, Madeline Corak, Kiley Crowl, Alex Croxall, Elizabeth Culp, Alanee Davidson-Chuck, Emma Deland, Taton Ellis, Hayley Entrikin, Nicholas French, Emily Galchick, Jocelyn Gibson, Mackenzie Guappone, Austin Guy, Sydnie Harsh, Logan Haueter, Bryce Hiltbrand, Aubrie Hippely, Michael Hixson, Cameron Jaquette, Pascual Juan, Isabella Kenst, Allyson Kirchgessner, Dylan Kuttler, Bailee Leider, Zander Lesko, Maggie Luli, William Lyda, Juan Marin, Noah Marshall, Rylee Mayer, Haylee McFadden, Casey Miller, Luckie Miller, Jaden Moffett, Samantha Moore, Ryan Morrison, Samuel Murray, Devon Nye, Tyler Parker, Abby Perry, Lane Phillips, Breanna Ratcliff, Matthieu Reagle, Carter Reid, Dylan Roberts, Benjamin Scheets, Dylan Seifert, Caleb Shafer, Ethan Shafer, Trenity Shasteen, Emily Sheets, David Smith, Mackenzie Smith, Riley Solmen, Carson Stockman, Raegan Surmaceviz, Jacob Tolson, Erin Townsend, Rylie Troy, Nicole Walker, Samuel Walter, Zacary Watkins, Hayley Watt, Mason Webber, Sheila Wells, Madison White, Alexa Whitman, Addie Willis, Damon Wolfe, Brock Young, Brittany Zeigler, Bobbi Zinz.

A/B Merit Roll Freshman: Juan Ajanel Ramos, Orlando Ajanel Sica, Brittan Allen, Xavier Ansman, Juan Baltazar, Brooklyn Bass, Jacob Brant, Savannah Byers, Luke Carlin, Trinity Chadwick, Brice Chamberlain, Brianna Cibula, Jacob Clark, Steven Colian, Regan Custer, Skylar Cutlip, Abbie Davidson, Jeremy Eichler, Cole Ford, Micah Fox, Maria Gomez, Jasmin Hamilton, Cordelia Hartman, Logan Hovorka, Maria Ixcoy Sica, Jackson Johnson, Kylie King, DJ Kozar, Isaac LaFlame, Trenton Lee, Brooke Manley, Natalie Marple, Olivia May, Kendall McClish, Reese Miller, Dillon Monroy, Donald Oesch, Christian Parrish, Levi Peck, Lucia Perez Calel, Cecilia Perez, Raelinn Pim, Jocelyn Powell, Wendy Raymundo Cedkilio, Zoie Reid, Gabriel Reynolds, Cole Russell, Philip Russell, Elyse Schmitt, Kylee Schwartz, Noah Severe, Prayog Sharma, Trisha Shasteen, Emma Shultz, Sarah Smith, Robert Spatz, Megan Spielman, Noah Stecker, Timothy Stephens, Caden Swiger, Kali Timmann, Brandon VanHorn, Ethin Whitman, Mariah Workman .

COMMENTS