×

Crestview Schools honor rolls

CRESTVIEW ELEMENTARY SCHOOL

All A’s 2nd Grade: Aubry Barnett, Judah Birchler, Shannon Black, Bristol Brubaker,Ellyson Bulick, Nolan Collins, Claire Crable, Gage Davis, Sydnee Ervin, Devin Gargano, Helen Garwood, June Gentry, Callie Harvey, Austin Hays, Wyatt Holmes, Jackson Huff, Adelyn Hutmacher, Brynlee Kiehl, Daniel LeFebvre, Owen Lindsay, Henry Long, Madelyn Louk, Abigail MacKay, Sophia Maurer, Tarynn McCowin, Zoey McMurry, Karlisle Miller, Jordan Neff, Laney Newton, Braylon Nunamaker, Lucas Stamp, Charlie Swegan, Caleena Tigelman, Brandon Tray, Elijah Unkefer, Joanna Wilhelm.

All A’s 3rd Grade: Robert Birchler, Haley Boano, Cassidee Buckley, Izabella Ciapala, Ella Crass, Derek DuVall, Lane Farmer, Riley Foster, Ava Gishbaugher, Victoria Griffith, Piper Harvey, Decan Hill, Zachary Hoprich, Tallen Jones, Nicole Kernich, Sydni Kiehl, Gracie McGinnis, Colin Mercer, Colton Mochtyak, Savannah Neville, Daniel Novak, Kendra Potts, Lauren Ward, Jonathon Wollet.

All A’s 4th Grade: Brady Barnhart, Parker Biddle, Caleb Booth, Grace Chellis, Livia Dattilio, Aiden Fath, Jasper Fetty, Lillyana Furbee, Bailey Garwood, Kameron Grendel, Mason Halverstadt, Bo Julian, Kathryn MacKay, Ryker Miller, Sophia Noling, Aubrey Peel, Caden Rafferty, Colby Schmucker, Mia Smith, Grant Snyder, Trenton Wolfgang.

All A/B’s 2nd Grade: Adalyn Adams, Ethan Baer, Faith Berger, Edward Cassinger, Brooke Cloutier, Kane Comley, Natalie Davner, Summer DuVall, Colt Evans, Ayden Foote, Savannah Leavens, Mason McGinnis, Brayleigh Meier, Gareth Mercer, Nolan Mercer, Madison Messner, Lukas Morlan, Joshua Quetot, Michael Randolph, Leila Worden, Jackson Yoho, Kaegan Zohnd.

All A/B’s 3rd Grade: Alivia Aratari, Turner Barlow, Savannah Buckel, Camden Collins, Maggie Corll, Nyneave Fetty, Wyatt Forney, Hannah Gillam, Skyler Griffith, Collin Gula, Ayden Hess, Landon Hildreth, Isaac Hively, Lauren Hutira, Jamie Melott, Zoe Morris, Karli Perry, Madison Savage, Lane Scott, Aliviana Valingo, Lillian Wilcox.

All A/B’s 4th Grade: Brianna Baker, Tyler Barnes, Lilly Beaver, Leni Beight, Audrey Booth, Nino Bragg, Bryleigh Burton, Graham Chadwick, Alayna Chlebus, Levi Coppersmith, Trenton Corvino, Hayden Davis, Wyatt Ervin, Owen Finley, Aiden Forinash, Abigail Gonter, Sarah Hively, Jacob Hoffer, Colin Ippolito, Sylas Johnson, Gwendolyn Jones, Liliana Krebs, Elaina Louk, Emma Mahon, Zachary Main, Gabriel Martinez, Owen Mayle, Melia Mays, Trevor McElhaney, Makayla McKee, Lucas McLemore, Braydon Meier, Alaina Milhoan, Jaxson Nunamaker, Levi Persing, Lucas Persing, Jacob Reash, Gavin Reidy, Alivia Shetler, Nicolette Vignon, Audrina Ware, Shelby Wellman, Ariyana Wertz, London Whitacre, Karl Wilhelm.

_________________________

CRESTVIEW MIDDLE SCHOOL

All A’s 5th Grade: Shane Bacon, Shelby Barlow, Sydney Bulick, McKenzie Cope, Carson Crable, Cambriauna Davidson, Madeline English, Skyler Graham, Nathaniel Heddleson, Morgan Hively, Andrew Hodge, Madeline Long, Jasmine Maurer, Blake McCowin, Riley Mercer, Kerrigan Miller, Madison Mohrbacher, Logan Neff, Isabella Novak, Dani-Lynn Pannunzio, Carter Ray, Owen Rockenberger, Emily Salinas, Bella Stickler, Isaac Unkefer, Addison Wendell.

All A’s 6th Grade: Alaina Auer, Olyvia Barnett, Laney Boano, Kyle Booth, Ava Bucey, Paige Burcham, Wyatt Hart, Adrianna Hodge, Nathan Hoprich, Abbey Jackson, Zoe Mays, Roderick McCune, Bodie Morris, Maddie Neville, Emma Priestley, Aliva Rudebock, Tyler Savage, Trinity Smith, Colton Webber, Kanaan Webber.

All A’s 7th Grade: Sarah Baer, Natalie Blakeman, Alexis Blower, Abigail Boyarko, Olivia Brown, Quinlan Bulick, Lydia Campbell, Chance Cope, Joshua Dragovich, Abbey Emch, Asher Moore, Aubrey Unkefer, Georgia Wood.

All A’s 8th Grade: Grace Auer, Owen Bacon, Avary Boano, Cayden Booth, Devon Burcham, Emily Downey, Ethan Feezle, Dominic Finley, Caleb Hughes, Sonja Leverknight, Katie Lissi, Tristan Milhoan, Karagin Miller, Emily Rovers, Katrina Schmucker, Haley Tilton, Lillian Urmson, Maci Vignon, Selena Zuti.

All A/B’s 5th Grade: Phiatra Bradley, Taelor Brown, Noah Burkett, Charles Chamberlain, Rylee Cloutier, Addison Colgrove, Hunter Conway, Elijah Cope, Connor Crum, Daisy Day, Faith Dillon, Allyson Farley, Grant Gerner, Brian Hall, Jerrick Hayward, Ella Huff, Lucas Johnson, Kyle Krawchyk, Xavier Nelson, Bryce Potts, Chloe Schmidt, Ella Schmitt, Emma Smith, Sydney Smith.

All A/B’s 6th Grade: Alexander Beveridge, Kaylie Blakeman, Bridget Borchardt, Mason Carney, Emelia Cook, Logan Cox, Isabella Crowl, Addison Dattilio, Evan Deily, Emma Forinash, Leila Furbee, Allen Gibson, Christopher Johnson, Tanner Kallas, Brenyelle Kunkle, Devony Mahon, Caydence Matthews, Logan McLaughlin, Adam Milhoan, Hayden Morlan, Jake Noling, Lena Patterson, Preston Proctor, Keith Smith, Lilly Stamp, Phoenix Taggart, Caydene Tigelman, Chloe Todd, Brandon Weaver, Breanna Weaver, Grace Weaver, Hunter Weaver, Kellen Webber, Sydney Wellman, Malea Wilk, Niko Wingo.

All A/B’s 7th Grade: Kailey Baker, Arlo Bell, Mariana Benner, William Boyer, Kiersten Burton, Ella Ciolli, Mason Cowan, Carter Davidson, Zachary Davis, Braden Devine, Jameson English, Brayden Ensell, Brenna Figley, Madison Frantz, Darren Gula, Logan Haldiman, Trinity Harroff, Maxwell Hawkins, Kyler Hoon, Alli Howell, Luke Julian, Makayla Lopshansky, Athan Mays, Drake Mercer, Myer Miller, Evan Neff, Hayden Patrone, Brooklyn Reidy, Dylan Russell, Shelby Six, Ava Skender, Braydon Smith, Emily Smotherman, Emma Woods.

All A/B’s 8th Grade: Kaitlyn Black, Brooke Brubaker, Andrew Bucey, Ella Carano, Joseph Carr, Katheryn Chamberlain, Caden Doyle, Helana Fennell, Devin Gisbaugher, Riley Grim, Alexa Huff, Emma Julian, Sophia Lewis, Justin McKee, Leland McQuistion, Tyler Mellott, Christian Miller, Gabriel Morgan, Leianna Nulf, Colten Proctor, Colton Renforth, Mara Shaffer, Karli Stacy, Bailey Wonner, Gianna Wycoff.

_________________________

CRESTVIEW HIGH SCHOOL

4.0 Freshmen: Brianne Campbell, Cade Hancox, Brandon Harcarik, Ashleigh Hodge, Olivia Ippolito, Ava Patrone, Caitlyn Robb, Alyssa Smotherman, Joanie Wood, Emma Wyant.

4.0 Sophomores: Olivia Bender, Allison Borchardt, Samuel Campbell, Madison Cline, Ashley Diem, Benjamin Elenz, Ryan Emch, Grace Forinash, Lainey Mercure, Trinity Miller, Lucy Montgomery, Jessica Rose, Catherine-Isabella Rothwell, Maci Shaffer, Brett Stanley, Kaedyn Sutton, Ainsley Treharne, Alyssa Withers, Matthew Wollet, Isaac Wood.

4.0 Juniors: Madison Borchardt, Chloe Downey, Molly Emch, Jordan Ensell, Christina Guillard, Mara Halas, Bryce Halverstadt, Kendall Hancox, Jamison Hoffer, Delaney Kacenski, Rachel Klem, Kamden Miller, Krista Perry, Allysa Rance, Arianna Souders, Chelbey Trump, Braden Urmson, Adeline Whaley, Sophia Wycoff, Brandon Yanssens.

4.0 Seniors: Brenna Auer, Alyssa Bush, Benjamin Cook, Tanner Daub, Corey Dewell, Stephanie Dickey, Hailey Heck, Tanner Hoffer, Tayla Jones, Jarred Kalina, Madison Lindsay, Margaret Lumsden, Ethan McCloskey, Dale McGoogan, Amelia Montgomery, Madison Moore, Tess Neville, Marissa Patrone, Emilie Peters, Stephanie Petrycki, Sidney Rambo, Mercedes Sevacko, Madison Wick, Celeste Yash, Bradley Zouck.

3.00-3.99 Freshmen: Jordan Adams, James Baer, Mara Benner, Roclen Bettura, Kloey Biddle, Madalyn Black, Bryce Blower, Ashlei Brown, Leeann Brown, Stephanie Coburn, Andrew Cook, Madison Cope, Alex Coppersmith, Aubrey Craig, Madison Davis, BilliJo Dewell, Laney Ericson, Onya Gishbaugher, Haven Hancox, Jase Harrison, Dalton Hart, Meredith Hart, Russell Hetrick, Samantha Hurd, Deryck Inderbitzen, Sophia Kerchofer, McKenna Kukla, Amelia Limpose, Matthew Lindsay, Breanna Mackall, Adriana Marki, Jesse McKee, Kirkland Miller, Wyatt Miller, Tyler Millhorn, Cory Mills, Nicholas Novak, Arizona Patterson, Joseph Pecor, Jacob Rhodes, Lucas Schmucker, Alayna Schuster, Hadleigh Smith, Trinity Smith, Madison Stacy, Lindsey Steiskal, Matthew Strank, Hannah Styen, Kathleen Tatta, Cassidy VanKirk, Delaney Wollet, Dominic Yerkey.

3.00-3.99 Sophomores: Mitchell Auer, Addyson Bettura, Jonathan Beveridge, Carter Blakeman, Ethan Carney, Sophia Carr, Rachel Clay, Hannah Cope, Colt Crane, Cutter Crane, Madelyn Crowl, Nicholas Custer, Ellie Derringer, Cameron Dickey, Kyndal Fletcher, Jordan Fronius, Hunter Hays, Emily Hill, Ashton Hughes, Francis Lewis, Sonnigen Libb, Lauren Mackall, James McEwen, Seth Meredith, Aubreigh Milhoan, Caleb Moore, Karsyn Moore, Carlee Palmer, Kyle Peters, Zachary Peters, Shelby Rambo, McKenna Schultz, Shayne Scragg, Araya Shaffer, Ethan Tatta, Heather Tucker, Brianna Wilson, Collin Wonner, Jack Yerkey.

3.00-3.99 Juniors: Madeline Beight, Keith Berger, Emily Boyarko, Anthony Bryarly, Ethan Caldwell, Anthony Chamberlain, Alyson Crawford, Paden Davis, Vincent DeNiro, Travis Diem, Sydney Fairbanks, Allycia Flowers, Derek Frank, Drake Golden, Joseph Hawkins, Reagan Heater, Parker Henderson, Morgan Heverly, Payton Huff, Connor Hughes, Jonathan Jones, Julianne Kallas, Arabella Kimble, Steven Lloyd, Anna Marr, Shianna Mathes, Kaiden McCurdy, Michael McLaughlin, Adysin Mercer, Emerson Milhoan, Matthew Nicholas, Colton Novak, Megan Potts, Cameron Poynter, Trevor Poynter, Marissa Raley, Elijah Riffle, Avery Robb, Victor Salinas, Kyle Saunders, Anthony Sebastian, Megan Shaffer, Trishelle Sienerth, Kalynn Snyder, Trotter Spirko, Lohgan Talbert, Katelyn Watson, Dominick Wycoff, Grace Yarian.

3.00-3.99 Seniors: Sheridan Ball, Joshua Barr, Sydney Benner, Kayla Best, Chloe Bishop, Solomon Board, Samantha Carlson, Xavior Cassinger, Jacob Champ, Jadon Chidester, Julina Chidester, Cassandra Cope, Kiersten Cusick, Jason Dallies, Hayden Dattilio, Marc Hack, Alec Hancox, Emma Horne, Harley Jack, Conner Leetch, Blaine McCurdy, Taylor Mellington, Alexa Millhorn, Kirstin Mills, Emma Norris, Seth Oliver, Kyle Pelley, Joshua Pittman, Kaylee Quigley, Dalton Rothwell, Tyler Rupert, Dakota Shaffer, Lydia Smith, Levi Stear, Justin Steiskal, Lily VanKirk, Jordan VanPelt, Abylin Watkins, Preslyn Wolfe, Ethan Wood.

COMMENTS