×

Lisbon Schools Honor Rolls

David Anderson Jr. Sr. High School

SENIOR HONOR ROLL  ALL A’s: Cassandra Brandt, Ariel Davidson, Reagan Frantz, Amanda French, Lexie Gentry, Trenton Kliner, Madelyn Liberati, Nicolas Mundy, Tea Peppel, Laura Waters.

JUNIOR HONOR ROLL  ALL A’s: Blayne Brownfield, Megan Chludzinski, Kaitlyn Clark, Taylor DeLand, Mallory Gallo, McKenzie Gentry, Olivia McCoy, Garett Medure, Brianna Steele.

SOPHOMORE HONOR ROLL  ALL A’s: Alexis Bricker, McKenna Dailey, Joseph Diludovico, Kara Diludovico, Mya Emmerling, Jaidynn Entrikin, Robert Harris, Parker Henthorne, Harlie Kale, Tabitha Ketchum, Gavin Peppel, Joseph Percic, Nicole Stone, Hunter Sturgeon, Rowan Toalston.

FRESHMAN HONOR ROLL  ALL A’s: Madelyn Lowther.

EIGHTH GRADE HONOR ROLL  ALL A’s: Elizabeth Baker, Brooklyn Cousins, Anastasia Kupka, Alexander Schreffler.

SEVENTH GRADE HONOR ROLL  ALL A’s: Abigail Beil, Zachary Brown, Isabella Cornwell, Kaitlyn Gushert, Marshall Hall, Luke Kraft, Gretchen Miller, Marcus Timmons.

SIXTH GRADE HONOR ROLL  ALL A’s: Ellie Bibbee, Troy Burlingame, Madelyn Clow, Chloe Dowd, Emma Everett, Lorraine Korda, Lilly Pacola, Kamryn Peruchetti, Benjamin Weber.

SENIOR HONOR ROLL: Tori Bowersock,  Benjamin Coleman, Abby Davis, Michael Davis, Alivia Leyman, Melinda McGuire, Isabell Perez, Cheyanne Schreffler, Zane Tray, Coltan Vollnogle, Mychal Waugh, Carlie Zimmermann.

JUNIOR HONOR ROLL: Brandy Achberger, Leah Achberger, Jackson Cornwell, Gabriel Damron, Christopher Dunn, Aaron Hinchliffe, Kiana Howe, Julia Leko, Hillary Logston, Mackenzie Mohat, Emmalin Thompson, Zane Tullis, Madelyn Wells.

SOPHOMORE HONOR ROLL: Asha Achberger, Matthew Dillon, Jacob Gushert, Madison Haifley, Ayden Korda, Anna Marshalek, Haley Melody, Halie Smith, Gabrielle Storey.

FRESHMAN HONOR ROLL: Adyson Andric, Angel Brooks, Haiden Colvin, Kyle Duffy, Kadynce Gordon, William Timmons.

EIGHTH GRADE HONOR ROLL: Emma Bibbee, Ava Brothers, Reese Carpenter, Hunter Dailey, Cami Freeland, Nicholas Freeman, Destiny Grey, Kathryn Hawthorne, Jada Hoprich, Olivia May, Cooper Mollenkopf, Trevor Siefke, Peyton Swanson, Hannah Weems.

SEVENTH GRADE HONOR ROLL: Ethan Bailey, Timothy Brandon, Abigail Brooks, Kolt Cappitti, Nathan Cramer, Ayana Douglas, Ian Duffy, Michaela Farson, Alissa Greathouse, Marah Householder, Isabella Lannon, Lauren Steed, Gavin Vitullo.

SIXTH GRADE HONOR ROLL: Abigail Ammon, Olivia Anchondo, Brady Carpenter, Brady Chamberlain, Kadence Dunn, Joshua Mackey, Madelyn Marshalek, Evadna McKnight, Addison Rhodes, Joy Smith, Stefanee Stacey, Larken Toalston, Khloe Wedberg.

SENIOR MERIT ROLL: Nevaeh Burkholder, Austin Craig, Daniel Fox, Jaden Harmon, Samuel Holshue, Jonathan McCoy, Michael Miller, Blake Reynolds, Chase Ring, Elycia Smith, Justice Snyder, Skyler Swabey.

JUNIOR MERIT ROLL: Madison Adkins, Grace Beil, Chloe Davis, Blake Donaldson, Adam Grimm, Jacob Grodhaus, Nathaniel Hallock, Autumn Heninger, Emma Lockhart, Sundra Sacconi, Aeryn Sheridan, Adam Spencer, Callie Steed, Brookelynn vanGiesen, Larry Woods.

SOPHOMORE MERIT ROLL: Kylea Anderson, Riley Brown, Jessa Cunningham, Brayden Flory, Hunter Fox, Tylar Girten, Jade Johnson, Paige Johnson, Braydon Reynolds, Carter Rowe, Justyce Vrable.

FRESHMAN MERIT ROLL: Bailey Brandt, Sophia Buchanan, Brynn Buckley, Zoey Clark, Matthew Davis, Zachary Haines, Daniel Hammon, Amber Hays, Tyler Palmer, Paige Wright.

EIGHTH GRADE MERIT ROLL: Austin Dailey, Gavin Davis, Lynnsey Dean, Robert Esarey, Cory Hunt, Gage Owens, Adam Rankin, Kyrstin Reckner, Logan Stauffer, Joseph Storey, Tate Wallen, Alysa Wells.

SEVENTH GRADE MERIT ROLL: Alyssa Brown, Braden Cianni, Deven Fox, Michael Gough, Sage Hallock, Dale Leyman, Cheyanne Nez, Wyatt Yost.

SIXTH GRADE MERIT ROLL: Andrea Bowser, Wyatt Brothers, Lylah Brown, Mark Cunningham, Hunter Ford, Paxton Henthorne, Ashton Hinchliffe, Nevaha Martin, Marcus Miller, Stephen Smith, Jayden Smyth, Hannah Sprouse, Colt Tullis, Gauge Vitullo, Takota Wright-Montini.

———-

McKinley Elementary School

ALL A’S THIRD GRADE: Naomi Aeschbacher, Ashden Donaldson, John Leyman, Marlie Mills, Jett Vrable

ALL A’S FOURTH: Aniyah Alicea, Jeryck Boyd, Sofia Brown, Colin Brownell, Robert Bussard, Brooke Carney, Brooklyn Dailey, Jayci Ensminger, Alayna Householder, Zach Johnson, Mason Jones, Brooklynn Klein, Isaac Kraft, Daniel Kupka, Carter Long, Kellen Long, Kyler Malone, Bridgett Newbold, Alexis Olin, Evan Pacola, Nickolas Peruchetti, Isaac Railing, Lexi Roush, Chezney Skidmore-Duron, Lillian Tenzek, Luke Thomas

ALL A’S FIFTH GRADE: Bryce Esarey, Gabriel Evans, Henry Hawthorne, Ryan Hawthorne, Sara Mayer, Zylar Mundy, Gabriel Pethtel, Hunter Rankin

Honor Roll THIRD GRADE: Miyah Bailey, Dakota Brownell, Miyha Brothers, Elijah Brown, Ellie Burkholder, Michael Bussard, Abby Davis, Gia DePace, Madison Devlin, Jadon Dowd, Jacob Everett, Toby Field, Johanna Ford, Charles Green, Lilyka Grimm, Kynnedy Harris, Jaxxon Jezek, Hadyn Jones, Jackson Ketchum, Maddox Llewellyn, Brody McCreight, Garrett Newbold, Landon Newbold, Madison Richards, Tristan Sandoe, Aiden Steed, Connor Taylor, Cooper Terdina, Olivia Wyant, Daniel Wylie.

Honor Roll FOURTH GRADE: Addison Anderson, Julia Arthur, Jonah Dailey, Landon Evans, Elizabeth Falk, Joey Fast, Carter Hayes, Addyson Hickman, Kadence Hood, Annalise Madden, Anastacia Merrill, Rylee Moore, Olivia Smith, Blake Wade, Zayden West-Nenichka, Ryan Yang, Armani Young.

Honor Roll FIFTH GRADE: Ryane Bing, Karver Burkholder, Adelynn Butream, Abby Colvin, Aiden Davis, Hannah Davis, Brooklynn Haught, Daniel Ketchum, Kylee Marriner, Ripley McIntosh, Mara Miller, Kaelynn Sandoe, Logan Sturgeon, Sarah Thompson .

Merit Roll THIRD GRADE: John Corfee, Tyrone Corfee-Glenn, Breanna Garnica, Baylen Jackson, Hannah Mayle, Allison Moore, Aria Reckner, Drew Petersen, Lizbeth Pulido, Triton Semer, Elijah Stephenson, Christopher Stover, Jamie Swanson, Liam Tisch.

Merit Roll FOURTH GRADE: Evan Almy, Ella Barton, Wyatt Benton, Carson Bowser, Madison Davis, Jordan Dopp-Haines, Mason Kampfer, Ebony Melchor-Arroyo, Alivia Petersen, Delaney Pickens, Reagan Smith, Kyle Strabala.

Merit Roll FIFTH GRADE: Alexis Almy, CJ Ash, Ondrea Calvin, Caiden Carlisle, Landen Dailey, Damien Davison, Nevaeh Gilbert, Seth Greathouse, Bryson Gregg, Morgan Gough, Caiden Hayes, Abagayle Miller, Wyatt Newbold, Conner Olin, Kevin Sibila, Emily Spooner, Zoe Thorn.

COMMENTS