×

Salem Schools honor rolls

SALEM HIGH SCHOOL

“A” Honor Roll Seniors: William Blackburn, Breanna Brewer, Robert Brownlee, Jocelynn Cannon, Sara Castles, Matthew Chaffin, Cameron Christopher, Ajahnai Cleveland, Ellysa Exline, Andrea Fitch, Katherine Harlan, Jackson Kemats, Tyressa Manion, Makala Nye, Michael O’Neill, Alexis Rossi, Elijah Shelhart, Odette Shultz, Haley Stewart, Taylor Troy, Isaac Turnbull, Emily Weikart.

“A” Honor Roll Juniors: Paige Bailey, Russell Beach, Carlee Best, Haley Brant, Nicholas Brewer, Halle Cochran, Nicholas Coletta, Landon Cooper, Wilson Corbisello, Caitlin Cornell, David Cunningham, Annie Davidson, Zoe DeLand, Lauren Dougherty-,Laubacher, Noah Ferrier, Kyle Gentile, Violet-Rose German, Aiden Graham, Emma Griffith, Carly Hall, Sierra Hopson, Kelly Hutton, Phillip Jaisut, Casey Johnson, Houston Lamb, Autumn Little, Emily Manski, Alex McFarland, Morgan McGaffick, Jacob McLachlan, Grant Menough, Dorothy Moore, Blake Oller, Laney Pfister, Emma Raifsnyder, Lane Rhodes, Elizabeth Ripley, Savanah Ross, Sophia Rossero, Lily Secrest, Chelcy Sheen, Hayli Smith, Alexis Solmen, Felicity Vienneau, Makenna While, Hannah Yannucci.

“A” Honor Roll Sophomores: Jenna Bagley, Krista Barley, Logan Blissenbach, Hannah Bowers, Ciera Clark, Nicholas Colbert, Virginia Daley, Alanee Davidson-Chuck, Alivia Davidson-Chuck, Emma DeLand, Cieria Doyle, Victoria Flickinger, Paige Fuller, Colin Gallagher, Jocelyn Gibson, Allison Gurlea, Sydney Hardy, Drake Harkleroad, Emma Hochadel, Molly Hopple, Maxwell Kemats, Allyson Kirchgessner, Davin Koskinen, Lilly Kozma, Maggie Luli, Erin Malysa, Jenna McClish, Alexandria Murray, Jonathan Null, Griffin Panezott, Brianna Rhodes, Caden Rohm, Vennesa Sawman, Kloe Sinsley, Lani Southers, Jordyn Stewart, Rylie Troy, Emma Ulrich, Zora Waters-Peters, Jaclyn Watkins, Jack Wilson, Madalynn Workman, Julia Yuhanick, Ian Ziegler, Lucas Ziegler.

“A” Honor Roll Freshmen: Brittan Allen, Jiajie Chen, Ella Double, Ronin Gallo, Lukas Ganslein, Maria Gomez, Shea Hawkins-Buckner, Collin Helmick, Rilynn Hiltbrand, Emily Humphreys, Maria Ixcoy Sica, Joseph Ketchum, Johnathon Kidd, Angela McCracken, Mikaylynn Murphy, Gabriel Murray, Olivia Palen, Kelsey Phillips, Zackery Roberts, Kamryn Rohm, Philip Russell, Erin Ryan, Clayton Sargent, Maria Sargent, Savannah Schaff, Darian Sharp, Trisha Shasteen, Timothy Stephens, Caden Swiger, Stephanie Watkins, Paige Whitehill, Ethin Whitman, Chloe Wilhelm, Mackenzie Zumbar

“AB” Merit Roll Seniors: Miah Anthony, Abbie Antram, Alectra Baddeley, Haley Beach, Alyssa Bricker, Christopher Byers, Kaleb Caldwell, Cade Campolito, Hayden Carner, Daylin Carrocce, Hunter Christopher, Lindsay Crawford, Park Daley, Anthony DiMuzio, Kierstan Estes, Gabrielle Gibson, Elizabeth Gillis, Jordan Gomez, Kaitlynn Haas, Jaden Hamilton, Michael Kidd, Katelyn Krebs, Nathan Levans, Sophia Lindner,,Amaya Martin, Cody McElfresh, Jaden McFarland, Jacob Monigold, Zoee Moore, Zachary Murray, Joseph Pittman, Theodore Pittman, Nigel Plunkett, Haley Reynolds, Zarek Ross, Sloan Rudibaugh, Emily Shelley, Samuel Short, Jerrianna Smith, Jaren Snyder, Trey Solmen, Joshua Stalnaker, Logan Stecker, Douglas Stiffler, Harlee Stiffler, Tyson Swiger, Nikolaus Walter, Samantha Wehr.

“AB” Merit Roll Juniors: Kaylee Bass, Haley Jade Brant, Emma Brown, Makayla Clifton, Austin Cook, Giana Craik, Kaley Davis, Makayla Eckman, Elena Economous, Jacob Flickinger, Melina Francisco, William Goodchild, Cooper Gottschling, Skyler Green, Hunter Griffith, Richard Gurlea, Brady Harter, Kaelyn Helmick, Hannah Henderson, Samantha Howell, Kyla Jamison, Hannah Kelm, Ella Knauf, Laney Lankford, Kayla Luketic, Jordan Lutsch, Molly McGaffick, Faith Miller, James Morris, Haleigh Mroczkowski, Payton Murphy, David Oesch, Clare Ryan, Samantha Sarginger, Anthony Seddon, Landen Self, Elizabeth Shontz, Jack Stiffler, Jacob Thomas, Felicia Vienneau, Andrew Walla, Corrina Welling, Olivia Wilson, Isabella Wilson-Johnson, Tessa Workman, Nolan Zubaty, Zachary Zumbar.

“AB” Merit Roll Sophomores: Jason Austin, Darius Beck, Nathan Betke, Skyler Bettis, Mason Blaine, Cayden Burt, Haley Buss, Hunter Buta, Tristin Caldwell, Gianna Campanelli, Hunter Carlisle, Cameron Chambers, Brendan Cole, Madeline Corak, Alex Croxall, Elizabeth Culp, Clara Double, Taton Ellis, Hayley Entrikin, Blaize Exline, Nicholas French, Gabriel Galbreath, Maria Gonzalez Sita, Anna Goodwin, Mackenzie Guappone, Austin Guy, Josiah Haas, Sydnie Harsh, Aubrie Hippely, Cameron Jaquette, Dillon Ketchum, Bailee Leider, Zander Lesko, Sonta Lopez, Juan Marin, Noah Marshall, Rylee Mayer, Haylee McFadden, Hailey Meeks, Rosa Mejia Garcia, Luckie Miller, Reed Minto, Samantha Mitchell, Ian Moore, Samantha Moore, Ryan Morrison, Samuel Murray, Tyler Parker, Abby Perry, Carter Reid, Corey Riesen, Dylan Roberts, Benjamin Scheets, Dylan Seifert, Caleb Shafer, Ethan Shafer, Trenity Shasteen, Emily Sheets, Daniel Shoaff, Mackenzie Smith, Avery Snyder, Riley Solmen, Bailey Staudt, Jacob Steed, Carson Stockman, Jacob Tolson, Erin Townsend, Samuel Walter, Zacary Watkins, Hayley Watt, Mason Webber, Drew Weir, Madison White, Alexa Whitman, Addie Willis, Andrew Wilson, Damon Wolfe, Brock Young, Brittany Zeigler, Bobbi Zinz.

“AB” Merit Roll Freshmen: Brooklyn Bass, Tori Bennett, Jacob Brant, Savannah Byers, Brice Chamberlain, Christian Chappell, Jacob Clark, Steven Colian, Skylar Cutlip, Olivia Dailey, Abbie Davidson, Tanner Flickinger, Cole Ford, Micah Fox, Nathaniel Franklin, Hanna Gaither, Cailyn Greenamyer, Jasmin Hamilton, Cordelia Hartman, Kendra Houchins, Logan Hovorka, Jackson Johnson, Cameron Kelm, Kylie King, DJ Kozar, Isaac LaFlame, Trenton Lee, Brooke Manley, Natalie Marple, Olivia May, Humberto Miguel Marcos, Reese Miller, Dillon Monroy, Donald Oesch, Christian Parrish, Levi Peck, Lucia Perez Calel, Cecilia Perez, Raelinn Pim, Wendy Raymundo Cedillo, Zoie Reid, Gabriel Reynolds, Cole Russell, Carter Sargent, Kylee Schwartz, Prayog Sharma, Kylie Skinner, Sarah Smith, Robert Spatz, Kali Timmann, Gavin Wilms, Mariah Workman.

——–

SALEM JUNIOR HIGH SCHOOL

All A’s 7th Grade: Pedro Ambrocio Ramos, Camron Bodine, Ava Cheeks, James Cibula, Kaitlyn Conrad, Luke Davis, Jillian Devine, Alexa DiCross, Madison Dowd, Conner Fegert, Raley Gallo, Shawn German, Troy Gibson, Ashlyn Green, Maggie Hall, Mya Harsh, Maggie Hopple, Klaire Jaquette, Sophie Maniscalco, Kendall Martin, David Mayhew, Derek Oesch, Madelyn Palen, William Panteleris, Aeriana Papale, Jillian Pieren, Cory Plunkett, Jasmine Price, Gabrielle Ripley, Luke Schell, Aniston Sinkovich, Owen Spatz, Aiden Stecker, Lana Tonkinson, Noah Trageser, Sareney Wang, Madison Wright, Nathan Yakubek, Joseph Zamarelli.

All A’s 8th Grade: Danaka Adams, Preston Anthony, Lance Bailey, Lauryn Barton, Isabella Brant, Xavier Brant, Peyton Campf, Kaylee Carlisle, Avery Carr, Riley Flickinger, Amber Forkel, Rachel Fowler, Noah Frank, Sydney Freeman, Star Fritz, Kailyn Galchick, Mason Gandee, Lainey Haas, Emma Hammers, Olivia Hoffman, Mallory Hudson, Kelly Humphreys, Rylee Hutton, Ilani Jones-Wallace, William Madison, Dominic Maniscalco, Keegan Mayhew, Megan Miller, Annika Murray, Laila Murray, Hensley Nicholson, Zachary Parker, Danielle Rossero, Ethan Rudibaugh, Ethan Shelhart, Gavin Woodard, Adrianna Yorlano.

“A/B” HONOR ROLL 7th Grade: D’asia Allah, Joshua Angerstein, Alliena Barr, Andrew Beck, Chase Bell, Caleb Burt, Kaden Chambers, Scott Colian, Olivia Corak, Annie Cunningham, Reese Davidson-Chuck, Rylee Davidson-Chuck, Michael Eckman, Kwynn Farnsworth, Aubrey Fitzpatrick, Marlene Francisco, Nicholas Galbreath, Brandon Godwin, Connor Hippely, Troy Johnston, Joseph Kana, Keirah King, Audrey Knickerbocker, Lily Lee, Muirin Lesko, Aidan Lucci, Erica McKenzie, Raul Miguel Tomas, Madison Moschella, Ava Owen, Chase Panezott, Jose Perez, Madelyn Perry, Marcus Phillips, Colin Riesen, Peyton Scyoc, Santos Sica Pastor, Keegan Sommers, Jose Tecum Ajanel, Taylor Timmann, Kaleb Utt, Connor Vienneau, Parker Warren, Akari Yoshiike, Brooklyn Zamarelli.

“A/B” HONOR ROLL 8th Grade: Savannah Baddeley, Ty Barber, Mathew Beverly, Caleb Brewer, Samuel Bricker, Cyle Burt, Derryk Carlisle, Ryen Crowe, Ross Davidson, Luke DeLand, Jackson Douty, Trent Fink, Kaiden Flickinger, Maria Francisco Lopez, Samantha Gainor, Zachary Gillis, Isaac Godfrey, Emmit Harkleroad, Faith Houchins, Elijah Huyghe, Aaron Jackson, Grace Johnson, Maria Juan Diego, Sara McCoy, Aubreonna Meade, Garrett Menough, Kade Pasco, Dominic Perry, Chase Poffenberger, Alsean Reed, Carson Rhodes, Camden Sampson, Melissa Short, Richard Short, Pierce Stell, Isabella Stewart, Julia Stockton, Alexander Talbert, Hayley Thompson, Stephen Tirabassi, Alec Turnbull, Alexandra Wise, Delaney Zubay.

——–

SOUTHEAST SCHOOL

All A’s Fifth Grade: Kaitlyn Adams, Donald Blackburn, Tia Blassingame, Emeric Callahan, Ella Carr, Jackson Cranmer, Jacob Davis, Owen Davidson-Chuck, Parker Detwiler, Cole Devine, Brianna DiCross, Richard Frederick, Wyatt Greenwood, Max Hammers, Emma Harsh, Rebecca Hileman, Abigail Knickerbocker, Hayden Poling, Conner Plunkett, Will Russell, Jorge Seddon, CJ Siembida, Emily Sinsley, Sarah Sinsley, Kylie Smith, Caleb Spiker, Luke Stephens, Leyton Theiss, Macey Troy, Ethan Turnbull, Zachary Whiteman, Chase Wilhelm, Ali Wright, Avery Yerkey, Maxwell Zacharias.

All A’s Sixth Grade: Elise Bender, Morgane Blaine, Charlotte Bricker, Logan Bricker, Delaney Callahan, Hadley Carlisle, Gabriella Coletta, Caleb Cutlip, Ryan Folger, Isabella Gallagher, Memphis Haueter, Sebastian Hill, Sean Hoffman, Emerson Kemats, Lucas Madjarac, Madelynn Manley, Camryn Mark, Rebekah Marshall, Paige Menough, Eva Rand, Garyn Rohm, Cheyenne Schaff, Dawson Theiss.

All A’s/B’s Fifth Grade: Lucas Baten, Parker Bello, Luke Bezilla, Gage Blackburn, Connor Chambers, Peyton Colbert, Emily Culp, Danaka Donnalley, Jackson Dowd, Audrey Engle, Timothy Evancho, Addyson Ewing, Seth Farmer, Max Flickinger, Laura Furlong, Brayden Gainey, Tyler German, Vincent Griffey, Joseph Griffith, Andrea Hardy, Elyse Headland, Charity Hodgson, Noel Ingledue, Zane Johnson, Clarissa Jones, Natalie Klemann, Zhane LaFleme, Evelyn Main, Kenna Mayhew, Alaina McFarland, Abbygail Medrano, Blake Metts, Hayley Metz, Cooper Miller, Hailey Morgan, Alysia Nortrup, Danilo Perez Mejia, Clarke Pasco, Meredith Powell, Alivia Ruth, William Sheen, Abigail Stout, Shelby Taylor, Cassidy Wallace, Ava Ward, David Whitehill.

All A’s/B’s Sixth Grade: Darryck Armstrong, Madalynn Andres, Cooper Barth, Roxanna Beck, Braden Blissenbach, Marshall Boron, Kendra Bosel, Ethan Carlisle, Gavin Colbert, McKenna Cox, Evan Croxall, Aidan Crum, Aidan Davis, Alex DeRienzo, Brad Devan, Jenna Duda, Darin Fleischer, Nathan Fowler, Lucas Fox, Alaina Frazier, Ryan Gibson, Benjamin Godwin, Dalton Gorby, Kendall Gorby, William Harmon, Reagan Helmick, Brennan Higgins, Lillian Hill, Mariah Hnat-Hippely, Angeline Hoffaker, Kayden Holm, Kaitlyn Jones, Chloe Jordan, Emilee Lewis, Anthony Lucci, Joshua Mayhew, Drayden McFarland, Victoria Mitchell, Emmarie Noble, Maria Mejia Perez, Mateo Perez, Mirko Price, Justin Roberts, Ryan Sampson, Walton Sayer, MacKenzie Scheufele, Savannah Schneider, Benjamin Severe, Drake Spence, Xavier Temple, Mia Vigliotti, Vincent Yorlano, Braden Zubaty.

——–

REILLY ELEMENTARY SCHOOL

All A’s 3rd Grade: Trevor Bails, Ava D-Andrea, Alicea Davis, Jaxson Douglas, Alexander Douty, Abriell Dowdy, Hunter Frank, Addison Hopple, Dru King, Gael Leon, Teagan McCartney, Maryn McFadden, Parker Mehno, Eva Minto, Mckenzie Phillips, Macy Pieniazek, Nora Shean, Aiden Sheets, Trevor Smith, Amina Zelmat.

All A’s 4th Grade: Tyson Jackson, Khloe Davis, Jussara Dinsio, Riley Gordon, Carter Hudson, Braydon Van Dyne, Dallas Jackson, Airianna Javens, Cameron Martin, Matthew Parker.

A’s and B’s 3rd Grade: McKenzie Blackburn, Payden Bello, Rain Bradford, Chloe Ciminelli, Ally Chambers, Landon Bricker, Rose McFarland, Logan Baker, Danica Sawman, Dane Adams, Laila Eubank, Mirza Ajanel, Dominic Linder, Hurley Souers, Ingrid Willgohs, Nevaeh Duvall, Jack French, Cason Citino, Braden Blair, Anthony Cobo Matom, Shelby Cross, Isabella Dyer, Jada Gbur, Wyatt German, Chase Golech, Issabella Hanson, Madilyn Helmick, Addeline Hill, Collin Hollbrook, Makayla Jones, Jenna Kessel, Max Luli, Lucas Mayhew, Chloe McFarland, Patrick McGee, Camden Nutter, Jocelynn Ober, Waylon Ring, Lamar Saltar, Faith Sanor, Eli Spiker, Diondra Stahl, Avery Thomas, Logan Thompson, Torrence Thornton, Elle Treleven, Eric Wagner, Alivia Zepernick, Charlette Zurbrugg.

A’s and B’s 4th Grade: Graham Anderson, Jack Andres, Faith Baddeley, Ava Banez Sorokach, Trevor Beck, Colton Blackburn, Aden Blackburn, Chevella Brackin, Christain Bryan, Hope Burbick, Shae Burkhart, Cameron Cappitte, Brayden Carrocce, Clover Detwiler, Mackston Ellis, Anyssa Endres, Bairon Exline, Lacie Gainor, Rayne Gordon, Lilly Hazelbaker, Brady Hendricks, Eric Hepner, Joshua Higgins, Sophia Hill, Chloe Ingledue, Maribel Ixcoy Mejia, Preston Jakubisn, Aniya Jones, Wesley Jones, Olivia Lewis, Ronin Limpose, Weston Mango, Sophia Norris, Baleria Perez Mejia, Thomas Pieri, Liam Pierson, Nick Rittenour, Readon Rudder, Ava Shellenberger, Kaylee Smith, Zane Suarez, Kadyn Taylor, Gage Thomas, Adalie Utt, Pedro Vicente-Santay, Jayden Wang, Brenden Zamora-Rocha.

COMMENTS