GOLF RESULTS
Salineville Men’s Thursday League
at Beaver Creek Meadows
STANDINGS: Flory Construction 32 1/2, Team Toot 32, Tom and Sam 31 1/2, Old Guys 31, Burton’s 301/2, Jim & Glen 281/2, J&R 28, Gil & Tom 27, K&B 251/2.
Valley Golf Friday League
Low Net: Barb Hughes.
Low Putts: Peggy Potts, Ethel Sweeney, Paula Ulicny 14.
P.O.D.: Barb Hughes.
Sunday Morning League
at Valley
CLOSEST TO PIN No. 2: Dave Wise
CLOSEST TO PIN No. 4: Doug Berdine
LONGEST DRIVE No. 5: Ed Alesi
LONGEST PUTT No. 9: Tom Hlavcak
Monday Night League
at Valley
LOW GROSS: Sam Colundrello 33
LOW NET: Sam Colundrello 29, Cody Landsberger 29
FIRST PLACE: Fred Unger-Brian Coppock.
SECOND PLACE: Bryan McCall-Tim Harrison Sr.
Wednesday Night Beaver League
at Valley
LOW GROSS: Rick Firestone 34.
LOW NET: Jack Dowdle 31.
FIRST PLACE: Mike Mollenkopf-Mark Scheller
SECOND PLACE: Dave Cusick-Jeff Jackson; Tad Herold-Ryan Weikart.
Thursday Night League
at Valley
LOW GROSS: Dan Shurilla 32
LOW NET: Terry Dattilio 30
FIRST PLACE: Ken DiCross-Dan Shurilla
SECOND PLACE: Bob-Tony Perry.
Brittain League
at East Palestine Country Club
TEAM WINNERS: (four-man three-ball) Mike Henderson, Mark Dumbauld, Frank Quetot and Sam Colundrella.
SKILL WINNERS: No. 2: Mearl Weatherholt; No. 4: Lee Wyant; No. 6: Sid Harvey; No. 8: Tom Davidson.
SKINS: No. 4: Lee Wyant.
Sunday Morning League
at Valley
CLOSEST TO PIN No. 2: Bill Kegelmyer.
CLOSEST TO PIN No. 4: Doug Berdine.
LONGEST DRIVE No. 5: Josh Stipanovich.
LONGEST PUTT No. 9: Tim Toot.
Monday Night League
at Valley
LOW GROSS: Tom Troll 35.
LOW NET: Jason Booth 30.
FIRST PLACE: Fred Unger-Brian Coppock.
SECOND PLACE: Bryan McCall-Tim Harrison.
Wednesday Night Beaver League
at Valley
LOW GROSS: Jeff Jackson 31.
LOW NET: Ryan Weikart 28.
FIRST PLACE: Mike Mollenkopf-Mark Scheller.
SECOND PLACE: Bryan McCall-Tim Harrison.
Thursday Night League
at Valley
LOW GROSS: Alan Dattilio, Bob Perry, Tony Perry 35.
LOW NET: Boomer McAndrew 30.
FIRST PLACE: Alan Dattilio-Terry Dattilio; Bob Perry-Tony Perry.
SECOND PLACE: Joe McAndrew-Eric Davidson.
Senior League Day
at Valley
CLOSEST TO PIN No. 2: Dave Bailey.
CLOSEST TO PIN No. 4: Bruce Smail.
LONGEST DRIVE N0. 5: Rick Dicken.
LONGEST PUTT No. 9: Al Velie.
Soltis Electric, LLC/Lisbon Barber Shop League
at Eagle Pass
STANDINGS: Galen Brandt-Coty Chestnut 201 1/2′ Cody Dickens-Dave Dickens 201; Mike Gruszecki-Dan Dickens 197 1/2; Mike Bradley-Seth Arter 185; Tom Kidder-Mark Haun 182 1/2; Cade Wood-Ryan Powell 179; Rick Garrett-Jeff Morrow 178; Don Humphrey-Steve Cope 175; Gage Chestnut-Eli Martin 175; Jeff Camp-Jeff Smith 174; Brian Bostick-Chuck Sluss 172; Don Kuttler-Brandon Kuttler 169 1/2 Lance Pitts-Jimmy Gibbs 169; Dandrew Soltis-B.J. Mango 166 1/2; Dwight Wilson-Caleb Berdine 165 1/2; Harry Matheny-Boe Wright 165 1/2; Mike Gruszecki Sr.-Bill Young 159 1/2.
Pinky’s Tavern/Jay’s Barber Shop/Coil Line Service League
at Eagle Pass
STANDINGS: Jerry Gabriel-Jeff Cain 195; Bob Reeder-Galen Brandt 172 1/2; Chad Wood-Rod Davison 163; Chuck Sluss-Brian Bostick 161 1/2; Jay Gamble-Lucian Clewell 159 1/2; Dick Cope-Kevin Beresford 153 1/2; Rod Wright-Travis Wright 152; John Arter-Scott Cope 149 1/2; Steve Smith-Lenny Vondfeldt 138 1/2; Bryon Mountz-Steve Chaplow 130.
LOW GROSS: (team) Bob Reeder-Galen Brandt 79; (individual) Chad Wood 38.
LOW NET: (team) John Arter-Scott Cope 65; (individual) Scott Cope 31.
Thursday Night Scramble League
at Beaver Meadows
STANDINGS: Sons of Legion Post 121 105 1/2; Days Inn 99 1/2; The Masonry 99 1/2; Pancake Auto Body 94 1/2; Team Nike 89; Tucked Away Storage 87; Shagnot Construction 81 1/2; Country Girl Custom Design 59 1/2.
Monday Night Two-Man Scramble League
at Buck Run
STANDINGS: Grim-Grim 55; Mudrick-McIlvain 54; Glista-Glista 53 1/2; Bowers-Zeigler 53; Knauf-Hodory 50; Kurtz-Simpson 48 1/2; Martin-Hart 46 1/2; Hank-Hank 46; Hendricks-Hendricks 45; Balsley-Glista 45; Edie-Culp 44; Wukotich-Miller 43 1/2.
LOW GROSS: Balsley-Glista 29; Glista-Glista 32; Grim-Grim 33; Mudrick-McIlvain 34; Roof-May 34.
Tuesday Night League
at Buck Run
STANDINGS: Dye-Conner 92; Hlavcak-Kegelmyer 87 1/2; Kibler-Grim 86 1/2; Gamble-Gamble 83 1/2; Thompson-Albright 81 1/2; Sommers-Sommers 81; Baker-Hoopes 80 1/2; Metz-Eastep 80; Leyman-Leyman 69; Shean-Sommers 68 1/2; DeBolt-Bradt 67; Penfold-Betz 59.
LOW GROSS: Jason Thompson 35; Gary Dye 38; Buddy Grim 38; Tim Conner 39.
Wednesday Night League
at Buck Run
STANDINGS: Martig-Filisky 43; Fenske-Copacia 40 1/2; Wagmiller-Beeson 38 1/2; Price-Prox 35 1/2; Noll-Sobotka 35 1/2; Shive-Chan 33; Freeman-Mann 33; McDevitt-Potts 32 1/2; Kleinman-Brendlinger 31 1/2; Hampson-French 30 1/2; Hoopes-Tschantz 28; Allcorn-Allison 27 1/2.
LOW GROSS: Allcorn-Allison 36; Fenske-Copacia 37.
Thursday Night League
at Buck Run
STANDINGS: Sanor-Sommers 81 1/2; Noll-Phillis 81; Penfold-Betz 78 1/2; Makin-Shonk 78; Beeson-Zwick 76; Hutter-Garlock 74; Kibler-Kibler 74; Barron-Straub 74; Almy-Hartenstein 73 1/2 Nutter-Simpson 72; Foos-Dowd 70; Smith-Harrold 70.
LOW GROSS: Buddy Grim 34; Ken Drake 34; Gene Sommers 37; Brad Kibler 38; Wally Simpson 39; Carl Nutter 39.
Monday Morning Tired Men’s League
at Westville Lake
STANDINGS: Bob Held-Bob Wallace 39; Larry Wallace-Bob Schaefer 36 1/2; Jack Leiper-Bill Ferguson 36; Randy Berger-Rick Caufield 34 1/2; Ralph Dunn-Dave Kunkle 34 1/2; Denny Herron-Fergie Wilson 34; Lee McGrath-Dave Storlie 33; Dave Strub-Fred Reeves 32 1/2.
Monday Night Ladies League
at Westville Lake
STANDINGS: Vickie Carman-Sherry Vernon 42; Debbie Gobley-Lucille Karnofel 41 1/2; Caroline Stone-Cheryl Rasile 38; Linda Buttermore-Julie Sell 37; Joanne Meier-Shari Duncan 36; Susan Frenger-Sheri Morrow 36; Linda Courtney-Amber Allison 34 1/2; Marsha Whinery-Charlotte French 33 1/2.
Tuesday Night Salem Elks League
at Westville Lake
STANDINGS: Terry Kornbau-Herb Shultz 145 1/2; Harold Everson-Wayne Gorby 143; Brian Goodwin-Eric Sluss 142 1/2; Dick Jackson-Keith Jackson 138 1/2; Jeff Chapman-Ed Connors 137 1/2; Rich Juhn-Chris Eddinger 136 1/2; Matt Tafe-Branden Rodgers 134 1/2; Denny Martin-Mark McCartney 134.
Wednesday Night Mens League
at Westville Lake
STANDINGS: Flowerland 6 1/2; McIntosh Oil 36 1/2; Westville Lake C.C. 30; Earl’s Auto Body 29 1/2; Opportunity Knocks 29 1/2; Wedge Hardwoods 28; SOB Foods 28.
Thursday Morning Scramble League
at Westville Lake
STANDINGS: Jim Sturgeon-Homer Sturgeon 26 1/2; Russ Wood-Tom Wood 24; Jeff Wilson-Keith Blaser 23 1/2; Randy Berger-Rick Caufield 22 1/2; Jim LantzGary Ricker 22; Samm Greenawalt-im McCalla 20 1/2; Ron Wagner-Jim Brown 20.
Thursday Night Men’s League
at Westville Lake
STANDINGS: Aid Pest Control of Salem 50; D-Lux Motors 48 1/2; The Brickhouse 42; Impact Pattern-Mold 41 1/2; Penn Grill 40; Flowerland 7 1/2; Mac’s Flooring 35 1/2.
Harvest Inn Scramble
at Westville Lake
FIRST PLACE: Mike Stahl, Bob Menegay Jr., Gary Allison and Bill Smythe 14-under 58.