United Local Schools honor rolls

UNITED LOCAL HIGH SCHOOL

All As Freshmen: Keaton Baker, MIchael Bardo, Morgan Briceland, Hannah Congo, Haley Dees, Erica Gudat, Jennifer Guthrie, Rebekka Hall, Dorothy Herold, Von Herron, Elizabeth Marhefka, Alexia Miller, Hannah Minor, Emily Sadler, Kaitlyn Schreffler, Garrett Swiger, Dyllon Thompson.

Distinguished Honor Roll Freshmen: Garrett Bailey, Kade Blake, Julia Bricker, Madelynne Brieck, Savannah Burton, Brooke Courtney, Jordan Davis, Brooke Dustman, Kassidy Everhart, Alexander Gonzalez, Landry Hardcastle, Sarah Heestand, Destiny Hill, Abigail Hruby, Emma Jenkins, Justin Keir, Brandon Keshock, Ethan McConville, Tanner McCormack, Luke Medure, Cody Mitchell, David Ogilvie, Austin Sarchet, Avarie Snyder, Victoria Solomon, Stefani Thompson, Karilyn Tucker, Adam Williams, Christopher Wolfgang, Patrick Wolfgang, Dylan Yarwood, Joy Zarlinga.

Merit Honor Roll Freshmen: Emma Aldish- Courtney, Robyn Bellar, Claira Boston, Kaid Crawford, Kendyl Daggy, Payton Graft, Emmanuel Heestand, Nathan Miller, Bryce Moore, Luke Myers, Kylee Nelson, Landon Rhodes, Breeanna Smith, Brooklyn Smith, Ethan Swiger, Jessica Walton, Keaton Widlicka, Nicholas Yoskey.

All As Sophomores: Tyler Blake, Lauren Hippely, Olivia Hippely, Marissa Scott, Morgan Urmson.

Distinguished Honor Roll Sophomores: Alexis Blake, Tiffany Clark, Morgan Clunen, Garrett Coffee, Logan Cooper, Abigail Crawford, Emilyann Dustman, Brant Hahlen, Gavin Hildreth, Caitlin Hoffee, Destiny Householder, Kristen Hoy, Zachary Jewell, Bodey Kiko, Tyler Lippiatt, Sean McKarns, Raider Morgan, Katlyn Phillips, Callie Pittman, Celeste Powers, Jenna Reiter, Johnathan Satterfield, Alyssa Shaffer, Tessa Young.

Merit Honor Roll Sophomores: Jenna Althouse, Teneishia Coleman, Nichole Galbreath, Lydia Martin, Ethan McDevitt, Alyssandra Moore, Tamra Moore, Hailey Morrison, Lauren Randall, Austin Sheets, Deserae Steele, Breann Warner, Brenna Wood.

All As Juniors: Samantha May, Nicholas Rhodes, Allison Zepernick.

Distinguished Honor Roll Juniors: April Clark, Anthony DiBaggio, Madison Dickens, Heather Lake, Wade McCoy, Jacey Menough, Olivia Miller, Chyanne Narehood, Nathan Pytash, Daniel Smith, Morgan Todd, Jessica Tomlinson, Kylie Youst.

Merit Honor Roll Juniors: Cassandra Aldish, Jacob Amos, Evan Berg, Alexander Birtalan, Shane Black, Amber Bolton, Rachel Bowen, Madison Cailen Brown, Macen Bush, Arial Congo, Matthew Courtney, Casey Donaldson, Hunter Ferry, Daniel Frase, Parker Hydrick, Alyssa Inman, Jacob Scott King, Brady Leyman, Madison Montgomery, Anthony Phillips, Courtney Pruitt, Olivia Rieck, Giuseppe Sabatino, Kaylie Shinn, Megan Stamp, Loren Swords, Rhys Ward, Michael Yoskey .

All As Seniors: Haley Brieck, Dominique Costarella, Tyler Humphrey, Camryn Jarrett, Katelyn Maze, Anna Paterson, Jasmine Peuterbaugh, Hannah Richey, Destini Thompson.

Distinguished Honor Roll Seniors: Jakob Althouse, Becky Bernet, Megan Brewer, Molly Briceland, Courtney Cooper, Emily Crawford, Jemin Davis, Paige Fillman, Mollieann Fox, Jasmine Gorby, Tori Hahlen, Autumn Hawkins, Erica Jensen, Kiel Jones, Mitchell Kelly, Brian Lippiatt, Jonathan Logan, Allen Mackall, Andrew Maltarich, Grace Maroscher, Sydney Marra, Jenna Martin, Samantha Moschgat, Cameron Pierson, Dustin Sanor, Daniel Shepard, Ryan Skiba, Jesse Tolley, Cassidy Varagliotti, Nichole Wagmiller, Cade Wood.

Merit Honor Roll Seniors: Kyle Bailey, Adrianna Bates, Austin Beckett, Makenzie Clemens, Jared DelVichio, Andrew Dulak, Brent Dustman, Zoey Eddleman, Gary Eichler, Josh Good, Dakota Hill, Hannah Jenkins, Megan McCluskey, Hunter McGuire, Hannah Mix, Christina Moats, Tanner Ritchie, Haley Santee, Skyllar Shasteen, Kaden Smith, Mackenzie Steele, Hunter Stratton, Trenton Swanson, Jacob Tolley, Cassie Yarwood.

———-

UNITED LOCAL JUNIOR HIGH SCHOOL

Distinguished Honor Roll Seventh Grade: Isacc Burke, Riley Dangel, Grace Hall, Brycen Haynes, Evan Heestand , Grant Irwin, Ryan Keir, Madison Kibler, Nathan Marhefka, Jack Mercer, Noah Minor, Reagan Sheets, Ava Shepard, Lindi Stamp, Tiffany Thompson, Emma VonFeldt, Madelyn Voytek, Tessa Wasik, Abigail Wolfgang, Meghan Zepernick.

Merit Honor Roll Seventh Grade: Ethan Baker, Jenson Baker, Levi Blake, James Boston, Emily Brown, Taylor Cope, Jacob Egolf, Tori Firth, Andrew Frase, Rachel Galbreath, Brayden Ganslein, Nevin Hahlen, Cheyenne Hickman, Jessica Huston, Gracie Johnston, Damien Little, Kaleb Nastari, Brandon Phillips, Kaylee Pitts, Payton Price, Jacob Readshaw, Brock Rhodes, Michaela Shasteen, Ashtyn Snyder, Emily Stoudt, Zachary Wells.

Distinguished Honor Roll Eighth Grade: Caleb Blake, Keegan Calkins, Christopher Cannon, Trevor McCormack, Emily McKarns, Austin Nero, Madison Painter, Sydney Young, Jackson Zepernick.

Merit Honor Roll Eighth Grade: Samantha Bradford, Allison Brown, Tyler Dickens, Robert Donaldson, Autumn Fillman, Steffen Jarrett, Braylee Jones, Julianna Logan, Trenton Mango, Bryce McKenzie, Ava Nero, Dante Rapp, Brielle Rose, Lauren Satterfield, Joshua Scott, Madison Stokes, Sara Syppko, Brianna Teagle, Jade Watt, Samantha Wolfe.

———-

UNITED LOCAL ELEMENTARY SCHOOL

All As Fourth Grade: Payne Graybeal, Kyla Hayashi, Kadin Schonauer, Marin Stryffeler.

All As Fifth Grade: Maddox Andrea, Amber Crawford, Olivia Hardgrove, Jenna Marhefka, Emma McHugh, Jase Medure, Sara Moschgat, Addison Paparella, Haylee Sox, Abigail Zarlinga.

All As Sixth Grade: Benjamin Battaglini, Addyson Blazer, Katherine Dees, Ashton Guappone, Nathanial Hall, Reagan Hildreth, Grayson Kidder, Grace Knight, Samantha Lippiatt, Samara Martin, Emma McDevitt, Piper Richey, Jaric Simmons, Louden Stryffeler, Matilyn Zines.

All As/Bs Fourth Grade: Olivia Ashburn, Jonas Baker, Taylor Balint, Jackson Battaglini, Sydney Billy, Seth Blake, Casey Bostian, Auston Brown, Sidney Casto, Cory Cooper, Maggie Cope, Zoey Cope, Aurianna Cusick, Bryan Eichler, Madelyn French, Alaina Grubb, Brooklynn Herold, Luke Hull, Allison Irwin, Adelyn Johnson, Sophia Johnston, Abigail Jones, Emma Murphy, Cayden Pitts, Raelene Plegge, Daniel Readshaw, Mariyah Rowe, Camryn Sadler, Ricky Salmen, Julia Sanor, Nathaniel Satterfield, Braden Schwartz, Kelson Shafer, Daniele Shasteen, Natalie Shipley, Carter Simmons, Chance Smith, Danalyn Smith, Garrett Smith, Jayden Stoffer, Wyatt Swanson, McKenzye Talkington, Quentin Taylor, Olivia Thompson, Lincoln Wallace, Josie Wargo, Kaylie Whitehead.

All As/Bs Fifth Grade: Kaylee Bevilacqua, Taylor Blackburn, Campbell Blazer, Mary Boston, Christopher Brink, Jennie Brinker, Angelina Burkey, Camryn Cody, Grace Coffee, Hailey Corfee, Annabella Cusick, Thomas Elston, Kailee Farmer, Kaleb French, Alivia Ganslein, Madison Greeneisen, Zayden Haynes, Landon Jones, Shelby Jones, Elaina Kiko, Kamryn Kiko, Allyson Lacey, Alexa Ludwig, Corbin McConville, Bailey McKenzie, Luke Mercer, Daniel Milburn, Rachel Myers, Parker Newburn, Emma Ogden, Gary Phillips, Alex Rawson, Madison Schreffler, Braydin Shafer, Kadence Shasteen, Shae Shasteen, Jaelyn Simmons, Zoee Smith, Matthew Strudthoff, Chloe Thomas, Kaleb Utt, Shaniah Wise, Drake Wooding.

All As/Bs Sixth Grade: Nicole Baker, Aubrey Benner, Ava Brake, Hadley Brereton, Brenton Bush, Wyatt Cameron, Logan Casto, Luke Courtney, Brenden Craig, Kira Cutlip, Michael Dangelo, Angelia DiMuzio, Beau Eichler, Amanda Fox, Jonathan Fracchione, Maddox French, Preston Furlong, Ma’Kayla Hancox, Madison Herron, Isaac Hickman, Ty Hickok, Austin Householder, Kelan Johnson, Jacob Kibler, Wayden Kiko, Landrey Knizat, Sierra Kooser, Morgan Lake, Justus Lewand, Matthew Logan, Madelynn Lucas, Tiffany Lutz, Garrett McIntosh, Aidan Milliken, Travis Moats, Tyler Moats, Audrey Morgan, Andrew Ogilvie, Katelyn Phillips, Paige Reynolds, Rachael Rhodes, Matthew Satterfield, Cheyenne Schwartz, Kendra Shasteen, Zebediah Snyder, Kylie Stoffer, Benjamin Strudthoff, Colton Sutherin, Paige Swogger, Brooke Thompson, Alexis Timmons, Jacob Tucker, Joel VanPelt, Dustin Vint, Samantha Walker, Hailey Wargo, Samantha White, Madeline Young.

COMMENTS