×

West Branch Schools honor rolls

Damascus Elementary SCHOOL

All A’s Third Grade: Sofia Bacconi, Leah Barnett, Conner Blile, Grace Boyle, Layla Carreon, Harley Clingerman, Giancarlo Corallo, Regan Daley, Mahayla Metz, Addison J. Miller, Jackson Moore, Kase Stryffeler, Liam Thompson, Eli Tice, Everett Zippay.

All A’s Fourth Grade: Piper Bickley, Quincy Rae Burton, Carter Fritz, Layson Helsel, Easton Jones, Sydney Lane, Carly Loper, Emma McLaughlin, Jenna Mudger, Laine Muhleman, Hayden Mulinix, Bryce Parker, Riley Rohr, Drake Stryffeler, Kenzie Wooten.

Honor Roll Third Grade: Stella Bacconi, Shawn Coker, Ava Cope, Mahlon Fritz, Avery Hardy, Damon Harr, Henley Haueter, Wesley James, Judah Kutz, Dane Martucci, Michael McCartney, Truss Milliken, Michael Mitchell, Cecilia Raga, Lauren Sanor, Logan Williams, Sarah Wilson, Brady Winn.

Honor Roll Fourth Grade: Johnavin Adkins, Jackson Benner, Nolan Benner, Isaac Biery, Zoey Carreon, Landon Coffee, Wynonna Hawkins, Ariel Helman, Lila Hendershott, Susan Jones, Connor Loper, Addyson Martig, Cameron McCartney-Mason, Cooper Ruthrauff, Lily Scofinsky, Alyson Tuel, Camryn Wike, Sevin Woods.

———-

Knox Elementary school

All A’s Third Grade: Morgan Branch, Gauge Connor, Haydon Dudley, Garrison Garlock, Sophia Hall, Logan Hawk, Madilyn Hoopes, Alex Kash, Cameron Mason, Alexandra McFarland, Martin Offenbecher, Emilee Postiy, Cooper Sanor, Joel Sanor, Russell Santee, Brooklyn Schuette, Layla Shinn, Landry Simon, Kimberly Smith, Kaylee Stratton, Gianna Strotz, Dominic Symoni.

All A’s Fourth Grade: Renae Emmons, Jacob Hardy, Maxine Hinchliffe, Christopher Kosenski, Camilla Norris, Jax Rockwell, Jacob Schuette.

Honor Roll Third Grade: Madilyn Brammer, June Carli, Jordan Carrillo, Colt Conaway, Logan Dowd, Addison Dudley, Ethan Hoopes, Gabriel Lang, Maria Postiy, Noah Pow, Aiden Sanor, Carleigh Sanor, Evelyn Smith, Evan Ward

Honor Roll Fourth Grade: Ezra Bickle, Dylan Cameron, Clyde Carli, Austin Close, Tatum Householder, Travis Hoy, Sydney Libb, Izabella Ludwig, Aleczander O’Hara, Maddison VanKirk, Brock Weisel.

———-

West Branch Middle School

All A’s Fifth Grade: Leeve Adams, Jeremy Augustein, Grace Bates, McKenzie Bonnot, Hailey Brooks, Mason Brown, Makayla Cameron-Dawes, Colton Carli, Emmarose Carlton, Amelie Coldsnow, Brody Conaway, Luke Curry, Harlyn Haueter, Ellie Hazelbaker, Grady Hirst, Bryce Hoopes, Kendelle Hoopes, Audra Householder, Kaidence Hurford, Remington Jones, Emma Klingensmith, Connor Linder, Isabella Linger, Kyler Loy, Payton Manasco, Aidan Martig, Owen Martin, Ava McCracken, Kamryn McDorman, Destiny Mutchler, Lance Myers, Grady Olinger, Kyle Ormiston, Austin Pierce, Jace Pierce, Grady Rockwell, Jeremy Roller, Case Sanor, Katelyn Schank, Caidee Schroeder, Jackson Shinn, Ellie Tucker, Brock Woost, Stella Zippay.

All A’s Sixth Grade: Allie Brammer, Zachary Coffee, Alli Kanagy, Tallie Muniz, Christian Pilares, Chloey Sanor, Kasen Weaver.

All A’s Seventh Grade: Lauren Cameron, Destiny Cappa, Maddox Coleman, Libbie Davis, Presley Egli, Alexandrea Ferguson, Neely Gillingham, Ragan Greeneisen, Evan Hancock, Eliza Hirst, Allison Hoscher, Zakory Karlen, Camden Lane, Elena Mackall, Abbie Mellott, Ella Muhleman, Boston Mulinix, Matthew Tharp, Haley Thomas, Blakelynn Waugaman.

All A’s Eighth Grade: Beau Alazaus, Sophia Ayers, Mary Buehler, Michael Dorris, Griffin Flickinger, Sophia Gregory, Riley Hendershott, Autumn Johnston, Emmy Jones, Trey Jones, Madalyn Klemann, Madalyn Klingensmith, Samantha Koneval, Emma Kosenski, Rosiana Maendel, Shaylee Muckleroy, Emma Sanor, Olivia Showalter, Brynn Smith, Aaron Tucker.

Honor Roll (3.75 – 3.99) Fifth Grade: Marcus Adelman, Alinee Bacconi, Alyssa Bauman, Shane Bircher, Nickolas Blasiman-Volokhov, Owen Bloss, Travis Bryant, Colton Cantwell, Drake Coblentz, Morgan Day, Ashlynn Dudek, Johnathan Edwards, Cailyn Fritz, Trevor Greenfield, Makayla Mayle, Annabelle McGuire, Kaydence McKean, Zoe Metzger, Jadon Randlett, Austin Ruthrauff, Tyler Sprowl, Sophie Stryffeler, Judson Weingart.

Honor Roll (3.75 – 3.99) Sixth Grade: Hallie Vie Burton, Abigail Carver, Kyla Clapper, Gavin Clay, Grady Close, Jayna Connor, Jude Corallo, Josiah Fogarascher, Abigail Janosik, Addison Reichenbach, Sara Schmidt, Sophia Schuette, Raelyn Walker.

Honor Roll (3.75 – 3.99) Seventh Grade: Mattison Adams, Ariana Aldridge, Lane Allison, Lydia Bates, Grant Boyle, Addison Craven, Kyle Day, Jack Flickinger, Carson Graham, Olivia Greeneisen, Matilynn Hawk, Luca Leone, Jacklyn McKinley, Josie Milliken, Carter Shepherd.

Honor Roll (3.75 – 3.99) Eighth Grade: Bryce Biery, Haley Close, Skylar Cunningham, Hosanna Falstad, Haley Foor, Lauren Gossett, Jade Howell, Andrea Janosik, Nathan Legros, James McCune, Jr., Mitchell Miner, Jaxon Robb, Hunter Shields, Kate Slutz, Lillian Smith, Kenneth Starcher, Nicole Stoffer, Macalah Sutton, Alexis Vlaiku, Macy Wilson, Rae Young.

Merit Roll (3.50 – 3.749) Fifth Grade: Bennett Biggs, Emma Brock, Reagan Buchs, Audrey Eaton, Kylie Grindley, Ashlee Hardy, Leah Irey, Brady Kerns, Cruz Leone, Reed Martucci, Garrett Mayerchak, Jessica McMullen, Aman Patel, Anshu Patel, Sonja Sanor, Noelle Shutler, Morgan Slanker, Kylah Stryffeler, Jayson Symoni, Mason Thomas, Carter Thrasher, Jax Weber, Jayla Wright.

Merit Roll (3.50 – 3.749) Sixth Grade: Aaron Bayne, Keira Berger, John Biggs, Jaycee Blinn, Adam Corallo, Ciara Evans, Gavin Gregory, Haleigh Hendershott, Caden Jones, Tristan LaBonte-Raley, Mollie McDorman, Jack Mudger, Christina Mutton, Carley Riesen, Camdyn Schatz, Nicholas Scofinsky, Dalton Shell, Maura Tomko, Caden West, Carson Wike.

Merit Roll (3.50 – 3.749) Seventh Grade: Cooper Anderson, Noah Baird, Izik Bower, Dominic Brenner, Sarina Burtnett, Kendra Cameron, Robby Coler, Aydin Creque, Xander Culbertson, Patience Firestone, Zackary Gorby, Owen Grim, Garrett Grimm, Garin Harlan, Isaac Holbrook, Aiden Hurless, Kylee Kiviniemi, Eden Kutz, Gracie Leask, Jase Libb, Bryant Madison, Maddox Marsili, Andrew Martig, Isabel Martig, Klary McKay, Marissa Mountz, Tessa Nezbeth, Anthony Perry, Cole Phillips, Iris Shofroth, Isabella Threet, Baylee Tolley, Dominic Weingart, Lennon Went, Tyler Wilson, Caden Zion.

Merit Roll (3.50 – 3.749) Eighth Grade: Mirabella Beckett, Matthew Cederbloom, Chloe Dennison, Mikalyn Fitts, Charity Glista, Taiva Hagan, Carter Hawk, Zoe Sanders, Cole Sanor, Aubrianna Thomas, Hannah Weimer.

———-

West Branch High School

All A’s Freshman: Jocelyn Carte, Noah Colwell, Anna Curry, Dru DeShields, Chi Yau Fu, Michael Kanagy, Makiah Kutz, Hannah Rush, Kami Soles, Chelsea Tharp, McKenzie Whitted, Taylar Whitted, Allison Zion.

All A’s Sophomores: Isabella Baird, Peyton Bell, Alexis Bias, Amber Caruthers, Asa DeSanzo, Eris Dugan, Sydney Fetters, Liana Gabrelcik, Addyson Jones, Alexandra Jones, Danielle Koneval, Morgan Loudon, Gloriana Maendel, Steven Marra, Lacey Phillis, Tori Shields, Jacek Strotz, Ben Tolson, Samantha Tubbs.

All A’s Juniors: Destiny Algaier, Jordan Anderson, Colin Bircher, JD Brain, Jacob Brooks, Olivia Buehler, Oneal Cardinal, Justin Cederbloom, Andrew Coffee, Jimmy Cranston, Alexis Faudree, Elizabeth Flickinger, Danielle Harrison, Gabrielle Harrison, Alaya Kiser, Nico Maffei, Rylee Milat, Brock Smith, Joseph Sprague, Makenzie Walsh, Grace Weingart, Ian Yarwood.

All A’s Seniors: Peyton Alazaus, Dylan Daley, Abie Davis, Brogan Fisher, Blayne Flickinger, Ryan Harris, Claire Headland, Jonathan Hetu, Haley Jones, Joey Maretich, Sydni McQuilkin, Campbell Mickey, Macie Minich, Hannah Moore, Olivia Mossow, Jamyson Robb, Carly Scarpitti, Nicholas Scarpitti, Madison Showalter, Zoe Soles, Landon Stitle, Sammie Tuel, Danen Wuthrick

Honor Roll (3.75 – 3.99) Freshman: Mason Barnett, Lydia Cackovic, Lachlan Cameron, Mitchell Coffee, Wyatt Courtwright, Hannah Egli, Kyle Graham, Alexis Gregory, Lukasz Greschaw, Allyson Hartzell, Haley Hazelbaker, Owen Hoopes, Christian Martig, Connor Mayle, Alexis Pierce, Charity Rastetter, Ella Scofinsky, Emily Sprowl, Lleyton Uphold, Grace Vence, Abbey Wilson, Landon Wilson.

Honor Roll (3.75 – 3.99) Sophomores: Alyssa Barnett, Joshua Bissett, Caiyla Boyce, Jaiden Hancock, Cayley Madison, Rachel McGonagle, Sydney Mercer, Brianna Schluneker.

Honor Roll (3.75 – 3.99) Juniors: Bryceton Adams, Emily Algaier, Calista Bias, Kenneth Marra, Sidney Milliken, Brianne Piccoli, Madison Rhome, Hannah Schubert, Macey Stancato, Riley Tuel, Alexandrina Weingart, Donald Widla.

Honor Roll (3.75 – 3.99) Seniors: Ashlie Algaier, Alexis Biery, Jessica Bock, Jared Butler, Bethany Caruthers, Carmen Chick, Matthew Coblentz, Joseph Coffman, Nick Everett, Joe Fediaczko, Curtis Flickinger, Logan Frantz, Beau Greschaw, Brandon Hardy, Elisabeth Higgins, Gavin Leek, Reese Leone, Riley Mesler, Ashlyn Pinkerton, Mitchell Prendergast, Hannah Ridgway, Joshua Rinehart, Brent Taylor, Elise Wallace, Dana Wilke.

Merit Roll (3.50 – 3.749) Freshman: Vicky Anderson, Scott Boston, Craig Brown, Morgan Brown, Carter Close, Thomas Egli, Reed Everett, Emma Hall, Taylor Johnson, Makenna Lins, Kaden Loy, Carter Ludwig, Luke Mackall, Maria Manley, Logan McConnell, Hope McGuire, Devin McKean, Casidy Stillion, Trenton Stryffeler, Seraphia Weingart, Reed Williams.

Merit Roll (3.50 – 3.749) Sophomores: Gracin Adams, Kadie Bailey, Mahkaylah Bradt, Madeline Davis, Anthony Fusco, Hayden Hawk, Dakota Hayes, Kiersten Hofmann, Austin Joseph, Gabby Leek, Anna Lippiatt, Elizabeth McCune, Drew Minich, Jennifer Phillis, Jathan Pierce, Abby Schmid, Jed Smith, Korben Tennefoss, Nick Wilson, Mara Woost, Julia Zamarelli.

Merit Roll (3.50 – 3.749) Juniors: David Cunningham, Amanda Davidson, Kole Edwards, Emma Egli, Alexa Gossett, Kaitlyn Greiner, Brock Hillyer, Vito Maffei, Ethan Overly, Harsh Patel, Andrew Phillips, Jillian Pidgeon, Paige Reardon, Benjamin Sparks, Madalyn Thrasher, Aiden Wiesemann, Keith Yerkey.

Merit Roll (3.50 – 3.749) Seniors: Brianna Blevins, Brett Blickensderfer, Jayde Caron, Ethan Chapman, Maxwell Craig, David Crewson, Kathleen Decker, Chase Edwards, Reghan Fonner, Avery Francis, Rianna Gillingham, Justin Goode, Mason Harrison, Cohen Lamp, Katie Martig, Alexis McKenzie, Jacob Mikol, Cole Miller, Anya Olves, Ariana Ormiston, Jatin Patel, Samantha Plocher, Malachi Rastetter, Nolan Schwingle, Angelica Weingart, Emily Wilson, Mikala Wyss.

COMMENTS